|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөйлем дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалоге қатысу. 2.3.7.1 Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнің айтылу мақсатына қарай бөлінетінін біледі Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын сұрау:
Жарайсыңдар! Балалар, біз күнделікті өмірде бір – біріміздің қалымызды білу үшін не қолданамыз? (сөздер) Ал сөздер бірігіп нені құрайды? (сөйлемді) Міне балалар, біз бүгін сөйлем туралы және оның түрлеріне тоқталатын боламыз; Сабақтың мақсаты: Сөйлемнің айтылу мақсатына қарай бөлінетінін білу Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою 1 - тапсырма Суретке қараңдар:
Қане, балалар! Біз қазір «Менің атым Қожа» әңгімесін бізге тарту еткен заңғар жазушымен танысайық; (ЖИ) Оқы:
Жұптық жұмыс
Балалар, диалогте сөздің алдында не тұр? Иә, балалар, диалогте әрбір кісінің сөзі жаңа жолдан басталып,алдына сызықша қойылып жазылады; 2 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) Сабақтан себепсіз қалмаймын. Үйге берілген тапсырманы уақытылы орындаймын. Мен үлгілі оқушы боламын.
Балалар, сөйлем аяқталған ойды білдіреді. Сөйлем соңында не нүкте (.) не сұрау белгісі (?) не леп белгісі (!) қойылады. 3 – тапсырма (86 бет 26 – жаттығу) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог «Планшет» әдісі Хабарландыру Қаңтардың 7 – сі күні сағат 10 -да шаңғыдан мектепішілік жарыс өтеді. Жарысқа қатысамын деушілер ұйымдастыру кабинетіне алдын – ала тіркелуі қажет. Көлік мектеп жанынан 8:30 да жүріп кетеді. Ұйымдастыру комитеті.
СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Балалар, мен сендердің ойларыңның ұшқыр екенін білемін; Сендерге мен суреттер алып келдім; Сол суреттерден мақалдар құрастырып көрелік: «Ойжұмбақ»
5 – тапсырма «Кім ұшқыр» https://wordwall.net/play/81872/510/109
Жарайсыңдар! Үйге: 87 бет 28 – жаттығу «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Асихологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сөздер мен сөйлемдер туралы өз түсініктерін айтады Сабақ мақсатымен танысады Сурет бойынша қай шығармадан үзінді екенін табады Б. Соқпақбаевпен танысады Диалогты өз парталасымен бірге оқиды Дәптермен жұмыс Сөйлем туралы ережемен танысады Хабарландыруда тыныс белгілерінен кеткен қателерді түзетеді; Сергіту сәтіне қатысады Суреттердегі мақладрады табады Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Әңгіменің диалог екенін дәлелдейді – 1 б Диалогты парталасымен оқиды – 1 б Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Дескриптор: Қатесіз жазады – 1 б Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Тиісті тыныс белгісін қойып, хабарландыруды көшіріп жазады – 1 б - Сөйлем соңындағы тыныс белгілері қандай қызмет атқарып тұрғаны туралы өзің қорытынды жасайды – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Суреттерден мақалдар құрастырады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: |
Слайд Презентациялық ойын ЖИ додекаэдр Оқулық Дәптер тақта Дәптер
https://wordwall.net/play/81872/510/109
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлем дегеніміз не? 2 сынып ашық сабақ
Сөйлем дегеніміз не? 2 сынып ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөйлем дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалоге қатысу. 2.3.7.1 Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнің айтылу мақсатына қарай бөлінетінін біледі Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын сұрау:
Жарайсыңдар! Балалар, біз күнделікті өмірде бір – біріміздің қалымызды білу үшін не қолданамыз? (сөздер) Ал сөздер бірігіп нені құрайды? (сөйлемді) Міне балалар, біз бүгін сөйлем туралы және оның түрлеріне тоқталатын боламыз; Сабақтың мақсаты: Сөйлемнің айтылу мақсатына қарай бөлінетінін білу Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою 1 - тапсырма Суретке қараңдар:
Қане, балалар! Біз қазір «Менің атым Қожа» әңгімесін бізге тарту еткен заңғар жазушымен танысайық; (ЖИ) Оқы:
Жұптық жұмыс
Балалар, диалогте сөздің алдында не тұр? Иә, балалар, диалогте әрбір кісінің сөзі жаңа жолдан басталып,алдына сызықша қойылып жазылады; 2 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) Сабақтан себепсіз қалмаймын. Үйге берілген тапсырманы уақытылы орындаймын. Мен үлгілі оқушы боламын.
Балалар, сөйлем аяқталған ойды білдіреді. Сөйлем соңында не нүкте (.) не сұрау белгісі (?) не леп белгісі (!) қойылады. 3 – тапсырма (86 бет 26 – жаттығу) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог «Планшет» әдісі Хабарландыру Қаңтардың 7 – сі күні сағат 10 -да шаңғыдан мектепішілік жарыс өтеді. Жарысқа қатысамын деушілер ұйымдастыру кабинетіне алдын – ала тіркелуі қажет. Көлік мектеп жанынан 8:30 да жүріп кетеді. Ұйымдастыру комитеті.
СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Балалар, мен сендердің ойларыңның ұшқыр екенін білемін; Сендерге мен суреттер алып келдім; Сол суреттерден мақалдар құрастырып көрелік: «Ойжұмбақ»
5 – тапсырма «Кім ұшқыр» https://wordwall.net/play/81872/510/109
Жарайсыңдар! Үйге: 87 бет 28 – жаттығу «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Асихологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сөздер мен сөйлемдер туралы өз түсініктерін айтады Сабақ мақсатымен танысады Сурет бойынша қай шығармадан үзінді екенін табады Б. Соқпақбаевпен танысады Диалогты өз парталасымен бірге оқиды Дәптермен жұмыс Сөйлем туралы ережемен танысады Хабарландыруда тыныс белгілерінен кеткен қателерді түзетеді; Сергіту сәтіне қатысады Суреттердегі мақладрады табады Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Әңгіменің диалог екенін дәлелдейді – 1 б Диалогты парталасымен оқиды – 1 б Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Дескриптор: Қатесіз жазады – 1 б Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Тиісті тыныс белгісін қойып, хабарландыруды көшіріп жазады – 1 б - Сөйлем соңындағы тыныс белгілері қандай қызмет атқарып тұрғаны туралы өзің қорытынды жасайды – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Суреттерден мақалдар құрастырады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: |
Слайд Презентациялық ойын ЖИ додекаэдр Оқулық Дәптер тақта Дәптер
https://wordwall.net/play/81872/510/109
|
||
шағым қалдыра аласыз



















