Бекітемін____________
|
Педагогтің аты-жөні |
Тоқшылықова Зухра |
||||||||||||||
|
Күні |
11.09.2024 ж |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 «б» |
Қатысушылар саны: 17 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу этикетіне жататын сөздер |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 2. 2. 1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану 5. 4. 1. 1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
||||||||||||||
|
Ауызекі сөйлеу ерекшелігін мәтін арқылы таниды, дыбыстар жүйесін орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||||||||
|
Басым бөлігі |
|||||||||||||||
|
Ауызекі сөйлеу ерекшелігін мәтін арқылы таниды. |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар |
|||||||||||||||
|
дыбыстар жүйесін орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды дұрыс сөйлей білуге баулу. |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпты түгендеу. Оқушының назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын сұрау Қайталау Ойқозғау Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Сенің ойыңша, бірінші кім кешірім сұрау керек еді? Не себепті …. деп ойлайсыз? 2. Інісі неге бірінші кешірім сұрамаған? Не үшін адамдар кешірім сұрайды? ишара: Кешірім сұрау сәттін ым – ишарамен көрсет. |
Берілген тақырып бойынша ойларын ортаға салады. |
Ауызша комментарий («Жарайсың», «Керемет» сөздері) арқылы бағалау |
ttps://www.youtube.com/watch?v=b7TYGHrUT58 |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
1-тапсырма «Сандық ішіндегі сөздер» ойыны. Берілген сыпайылық, әдептілікке қатысты сөздерден сөйлем құрайды. Кешірім өтінемін, ғафу өтінемін, кешіріңіз, ғафу етіңіз, кеше гөр, кешір. «Тіл үйренейік!» тақырыбында жарнама жасаңыздар. Әр топ өздеріне түскен тілді өзге оқушылардың үйренуі үшін қызықты жарнама жасайды. Кері байланыс
2-тапсырма Ж Жуық арада «Полиглот» оқу орталығы ашылғанын хабарлап, тіл үйренушілерді арнайы курстарға шақырыңыз. Хабарландыру жазыңыз.
Төменде берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолдануыңызға болады: шет тілін білу, көп тіл білу, оқу орталығы, тіл үйренушілер,тегін онлайн-ресурстар, шет тілінде еркін сөйлеу т.б |
Сюжетті суретке қарап әңгіме құрастырады |
Берілген кесте бойынша өзін өзі бағалау Өзін өзі бағалау
|
Иллюстрация |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үйге тапсырма Қызыл кітапқа енген жануарлардың аттарын жазып келу. |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сөйлеу этикетіне жататын сөздер
сөйлеу этикетіне жататын сөздер
Бекітемін____________
|
Педагогтің аты-жөні |
Тоқшылықова Зухра |
||||||||||||||
|
Күні |
11.09.2024 ж |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 «б» |
Қатысушылар саны: 17 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу этикетіне жататын сөздер |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 2. 2. 1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану 5. 4. 1. 1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
||||||||||||||
|
Ауызекі сөйлеу ерекшелігін мәтін арқылы таниды, дыбыстар жүйесін орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||||||||
|
Басым бөлігі |
|||||||||||||||
|
Ауызекі сөйлеу ерекшелігін мәтін арқылы таниды. |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар |
|||||||||||||||
|
дыбыстар жүйесін орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды дұрыс сөйлей білуге баулу. |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпты түгендеу. Оқушының назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын сұрау Қайталау Ойқозғау Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Сенің ойыңша, бірінші кім кешірім сұрау керек еді? Не себепті …. деп ойлайсыз? 2. Інісі неге бірінші кешірім сұрамаған? Не үшін адамдар кешірім сұрайды? ишара: Кешірім сұрау сәттін ым – ишарамен көрсет. |
Берілген тақырып бойынша ойларын ортаға салады. |
Ауызша комментарий («Жарайсың», «Керемет» сөздері) арқылы бағалау |
ttps://www.youtube.com/watch?v=b7TYGHrUT58 |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
1-тапсырма «Сандық ішіндегі сөздер» ойыны. Берілген сыпайылық, әдептілікке қатысты сөздерден сөйлем құрайды. Кешірім өтінемін, ғафу өтінемін, кешіріңіз, ғафу етіңіз, кеше гөр, кешір. «Тіл үйренейік!» тақырыбында жарнама жасаңыздар. Әр топ өздеріне түскен тілді өзге оқушылардың үйренуі үшін қызықты жарнама жасайды. Кері байланыс
2-тапсырма Ж Жуық арада «Полиглот» оқу орталығы ашылғанын хабарлап, тіл үйренушілерді арнайы курстарға шақырыңыз. Хабарландыру жазыңыз.
Төменде берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолдануыңызға болады: шет тілін білу, көп тіл білу, оқу орталығы, тіл үйренушілер,тегін онлайн-ресурстар, шет тілінде еркін сөйлеу т.б |
Сюжетті суретке қарап әңгіме құрастырады |
Берілген кесте бойынша өзін өзі бағалау Өзін өзі бағалау
|
Иллюстрация |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үйге тапсырма Қызыл кітапқа енген жануарлардың аттарын жазып келу. |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













