|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу.Сөйлем.Мен оқушымын. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Сұрақты тыңдайды және түсінеді,сұрақтарға жауап береді;сөйлеу, сөйлем, сөз, буын,дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сұрақты тыңдайды және түсінеді,сұрақтарға жауап береді;сөйлеу, сөйлем, сөз, буын,дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқулықтың 3- бетіндегі оқушыға арналған тілекті оқып, балаларға сәттілік тілеу. Психологиялық ахуалды жақсарту Қайырлы күн достарым! Құтты болсын қадамың! Соғылып қоңырау, Басталды сабағың! «Мен оқушымын» айдары
Сұрақтар: Сен мектепке не үшін келдің? Оқушыға қойылатын талаптарды білесің бе? Сабақты жақсы оқу үшін не істеу крек? Қандай оқу құралдарың бар? Сабақ мақсатымен танысады |
Бірлесіп қайталайды. Сұрақты тыңдайды және түсінеді,сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады |
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы 23мин
|
Жаңа сабақ 1 тапсырма: «Көгершіннің хаты» әдісімен Суретпен жұмыс «Бүгін-БІЛІМ КҮНІ» Тұңғыш Әліппені жазған А.Байтұрсынұлымен таныстыру Қазақстан Республикасының рәміздері туралы бейнебаян көрсету Рәміздер туралы әңгімелету. Бүгін қандай күн? Рәміздер туралы естіп па едіңдер? Туда ненің суреті бар? Елтаңба нені білдіреді? Әнұранды жақсы білетін шығарсыңдар? Рәміздер мемлекетіміздің, қазақ елінің нышандары
Тапсырма. Жаңа ұғым.Сөйлеу сызбасы Сөйлем құрап үйренеміз. Бұл-сөйлеу сызбасы.
Мен мектепке келдім. Бірінші сыныпта оқимын. Оқулықтарым жаңа,әдемі. Мен жақсы оқитын боламын. Сызбаға қарап, сөйлем құрайды Бұл- сөйлем сызбасы.
Жазылым «Көркем жаз» әдісі Бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін жазуға даярлау жұмыстарын басшылыққа аламыз -Түзу сызықтар әртүрлі (қысқа және ұзын ) сызықтар сызады -дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлау; –дәптер бетіндегі суреттерді бояу; –үзік сызықтарды бастырып жүргізу;
Құрастыр және жауап бер» әдісі ЕБҚ.
-Бұл кімдер? Балалар енді сендер оқушы болдыңдар. Білімге деген жаңа жол бастадыңдар, Яғни еркелікті бүгінен бастап қойып, білім алуға құшатлығымызды одан әрі күшейтуіміз керек. -Оқушылар қайда барады? -Сендер қайда келіп отырсыңдар? -Мектепке біз не үшін барамыз? -Олай болса сен мектепке баруға дайынсың ба? Егер дайын болсаң әрі қарай сабағымызды жалғастырайық. -Балалар білім туралы мақал – мәтелдер білеміз бе. Осыға дейін естуіміз бар ма? |
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. А.Байтұрсыновпен танысады Рәміздер туралы білімдерін көрсетеді Әнұранды айтады Сөйлем құрап үйренеді Сызбаға қарап, сөйлем құрайды Дәптермен жұмыс жасайды Жазу үлгісіне қарап,үзік сызықтарды бастырып жазады Суретке сұраққа қарап жауап береді Білім туралы мақал – мәтелдер айтады Сұрақты тыңдайды және түсінеді,сұрақтарға жауап береді |
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! Талпын
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! Талпын!! |
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың соңы 7мин |
Бекіту «Серпілген сауал» әдісі Сурет бойынша сөйлем құрастыр Ойымызды сөйлеу арқылы жеткіземіз. Сөйлеу сөйлем арқылы жүзеге асады. 1. Сурет Анасы мен баласы не істеп отыр ? 2.Сурет Балалар қайда бара жатыр? 3.Сурет Бұл кімнің суреті. олар не істеп отыр? Біздің өмірімізде ең маңызды мүшелер кімдер? Осы сурет бойынша сөйлем құрастыр. Үй тапсырмасы: Кері байланыс:
«
Б Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б |
Арман анасымен кітап оқып отыр. Балалар сабаққа бара жатыр Бұл отбасы мүшелері. Отбасы: ата, әже, әке, ана және балалар. Отбасы түскі ас ішіп отыр. Отбасында балалар көңілді отыр. Олар бір – бірімен сөйлесіп, бүгінгі күн қалай өткенін бөлісіп отыр. Кері байланыс жасайды |
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
||
Қазақстан Республикасының мемлекеттік туы – тудың авторы , суретші – Шәкен Ниязбеков.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің бірі.
Суретке назар аударамыз, ненің суреттерін көріп тұрсыңдар: күн, қыран бүркіт және ою .
Мемлекеттік ту ортасында 32 сәул тарған күн бейнеленген – бұл біздің елімізде күніміз ашық болсын күніміз ешқашан сөнбесін, бейбітшілік болсын деген мағынаны білдіреді.
Күннің астында қалықтаған дала қыраны – яғни бейбітшілікте, тәуелсіздікте өмір сүру үшін дала қыранын бейнелеп қойған және Қазақстанның мемлекеттік ою өрнектері бейнеленген.
Қазақстан Республикасының мемлекттік елтаңбасы – Қазақстан Респуликасының мемлекеттік рәміздерінің бірі.
Елтаңбаның негізгі бөлігі – шаңырақ. Ол – елтаңбаның жүрегі. Шаңырақтан шыққан уықтар күн арайларын еске салады. Шаңырақты салу бекер емес, ол біздің отбасымызды білдірерді. Отбасымыз аман, еліміз , жұртымыз, бейбітшілік ғұмыр кешсін деген мағынаны білдіреді. Екі жағында қыран тұлпар ол дала дүлділі, әрбір ер – азаматтың сәйгүлігі, желдей ескен жүйрік болсын деген мақсатпен тұлпарларды бейнеленген.
Сонымен қатар бес бұрышты жұлдыз бейнеленген. Ол елтаңбаныңтәжі іспетті болып тұр. Әрбір адамның жол нұсқайтын жарық жұлдызы болсын деген мағынады

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлеу. Сөйлем
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу.Сөйлем.Мен оқушымын. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Сұрақты тыңдайды және түсінеді,сұрақтарға жауап береді;сөйлеу, сөйлем, сөз, буын,дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сұрақты тыңдайды және түсінеді,сұрақтарға жауап береді;сөйлеу, сөйлем, сөз, буын,дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқулықтың 3- бетіндегі оқушыға арналған тілекті оқып, балаларға сәттілік тілеу. Психологиялық ахуалды жақсарту Қайырлы күн достарым! Құтты болсын қадамың! Соғылып қоңырау, Басталды сабағың! «Мен оқушымын» айдары
Сұрақтар: Сен мектепке не үшін келдің? Оқушыға қойылатын талаптарды білесің бе? Сабақты жақсы оқу үшін не істеу крек? Қандай оқу құралдарың бар? Сабақ мақсатымен танысады |
Бірлесіп қайталайды. Сұрақты тыңдайды және түсінеді,сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады |
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы 23мин
|
Жаңа сабақ 1 тапсырма: «Көгершіннің хаты» әдісімен Суретпен жұмыс «Бүгін-БІЛІМ КҮНІ» Тұңғыш Әліппені жазған А.Байтұрсынұлымен таныстыру Қазақстан Республикасының рәміздері туралы бейнебаян көрсету Рәміздер туралы әңгімелету. Бүгін қандай күн? Рәміздер туралы естіп па едіңдер? Туда ненің суреті бар? Елтаңба нені білдіреді? Әнұранды жақсы білетін шығарсыңдар? Рәміздер мемлекетіміздің, қазақ елінің нышандары
Тапсырма. Жаңа ұғым.Сөйлеу сызбасы Сөйлем құрап үйренеміз. Бұл-сөйлеу сызбасы.
Мен мектепке келдім. Бірінші сыныпта оқимын. Оқулықтарым жаңа,әдемі. Мен жақсы оқитын боламын. Сызбаға қарап, сөйлем құрайды Бұл- сөйлем сызбасы.
Жазылым «Көркем жаз» әдісі Бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін жазуға даярлау жұмыстарын басшылыққа аламыз -Түзу сызықтар әртүрлі (қысқа және ұзын ) сызықтар сызады -дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлау; –дәптер бетіндегі суреттерді бояу; –үзік сызықтарды бастырып жүргізу;
Құрастыр және жауап бер» әдісі ЕБҚ.
-Бұл кімдер? Балалар енді сендер оқушы болдыңдар. Білімге деген жаңа жол бастадыңдар, Яғни еркелікті бүгінен бастап қойып, білім алуға құшатлығымызды одан әрі күшейтуіміз керек. -Оқушылар қайда барады? -Сендер қайда келіп отырсыңдар? -Мектепке біз не үшін барамыз? -Олай болса сен мектепке баруға дайынсың ба? Егер дайын болсаң әрі қарай сабағымызды жалғастырайық. -Балалар білім туралы мақал – мәтелдер білеміз бе. Осыға дейін естуіміз бар ма? |
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. А.Байтұрсыновпен танысады Рәміздер туралы білімдерін көрсетеді Әнұранды айтады Сөйлем құрап үйренеді Сызбаға қарап, сөйлем құрайды Дәптермен жұмыс жасайды Жазу үлгісіне қарап,үзік сызықтарды бастырып жазады Суретке сұраққа қарап жауап береді Білім туралы мақал – мәтелдер айтады Сұрақты тыңдайды және түсінеді,сұрақтарға жауап береді |
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! Талпын
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! Талпын!! |
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың соңы 7мин |
Бекіту «Серпілген сауал» әдісі Сурет бойынша сөйлем құрастыр Ойымызды сөйлеу арқылы жеткіземіз. Сөйлеу сөйлем арқылы жүзеге асады. 1. Сурет Анасы мен баласы не істеп отыр ? 2.Сурет Балалар қайда бара жатыр? 3.Сурет Бұл кімнің суреті. олар не істеп отыр? Біздің өмірімізде ең маңызды мүшелер кімдер? Осы сурет бойынша сөйлем құрастыр. Үй тапсырмасы: Кері байланыс:
«
Б Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б |
Арман анасымен кітап оқып отыр. Балалар сабаққа бара жатыр Бұл отбасы мүшелері. Отбасы: ата, әже, әке, ана және балалар. Отбасы түскі ас ішіп отыр. Отбасында балалар көңілді отыр. Олар бір – бірімен сөйлесіп, бүгінгі күн қалай өткенін бөлісіп отыр. Кері байланыс жасайды |
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
||
Қазақстан Республикасының мемлекеттік туы – тудың авторы , суретші – Шәкен Ниязбеков.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің бірі.
Суретке назар аударамыз, ненің суреттерін көріп тұрсыңдар: күн, қыран бүркіт және ою .
Мемлекеттік ту ортасында 32 сәул тарған күн бейнеленген – бұл біздің елімізде күніміз ашық болсын күніміз ешқашан сөнбесін, бейбітшілік болсын деген мағынаны білдіреді.
Күннің астында қалықтаған дала қыраны – яғни бейбітшілікте, тәуелсіздікте өмір сүру үшін дала қыранын бейнелеп қойған және Қазақстанның мемлекеттік ою өрнектері бейнеленген.
Қазақстан Республикасының мемлекттік елтаңбасы – Қазақстан Респуликасының мемлекеттік рәміздерінің бірі.
Елтаңбаның негізгі бөлігі – шаңырақ. Ол – елтаңбаның жүрегі. Шаңырақтан шыққан уықтар күн арайларын еске салады. Шаңырақты салу бекер емес, ол біздің отбасымызды білдірерді. Отбасымыз аман, еліміз , жұртымыз, бейбітшілік ғұмыр кешсін деген мағынаны білдіреді. Екі жағында қыран тұлпар ол дала дүлділі, әрбір ер – азаматтың сәйгүлігі, желдей ескен жүйрік болсын деген мақсатпен тұлпарларды бейнеленген.
Сонымен қатар бес бұрышты жұлдыз бейнеленген. Ол елтаңбаныңтәжі іспетті болып тұр. Әрбір адамның жол нұсқайтын жарық жұлдызы болсын деген мағынады

шағым қалдыра аласыз










