Аудандық «Оқушылар сарайы»КММ
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
«Сөйлеу техникасы»
|
Бөлім |
Мәнерлеп оқу туралы ұғым |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Аминова Айгерим Юсуповна |
|
Күні |
15.09.2025ж |
|
Үйірме атауы, топ |
«Сахна тілі» драма, кіші топ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу техникасы |
|
Сабақтың мақсаты |
Тіл қарым-қатынас жасау құралы екендігін, сөйлеудің не үшін қажеттігін ұғындыруға мүмкіндік жасау. Сөйлеу және оның түрлері туралы берілген ұғымды кеңейту, оқушылардың сөйлеу мәнерін жетілдіру. |
|
Аптаның дәйексөзі |
Еңбекқорлық – адамның ең жақсы қасиеті ( Абай ) |
Сабақтың барыс
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру бөлімі |
Оқушылармен салемдесу. Оқушыларды түгендеу. |
Көңіл күйлері жақсарады
|
Жарайсың |
|
|
2. Жаңа сабақ Талдау кезеңі |
І. Бағдарлау мотивациялық кезеңде -Сөйлеу не үшін керек? Сөйлеу не арқылы жүзеге асады? Сызба бойынша түсіндіру ІІ.Операциялық-орындаушылық кезең берілген суреттер бойынша олардың ауызша және жазбаша сөйлеу түрлеріне ажыратады. |
Жаңа сабақты түсініп, талдап отырады |
Мадақтау |
|
|
3.Дамыту кезеңі |
Еске сақтау: Тіл арқылы адамдар бір-біріне хабар береді, білмегенін сұрайды, кеңеседі. «Ойлан, тап» ойыны 1. Аяғы жоқ – жүреді. Аузы жоқ – сөйлейді. (Хат) 2. Сөзі дана, үні жоқ, Сөйлемейді – тілі жоқ. Қолыңа алсаң – шешен, Ақылы асқан көсем. (Кітап) 3. Әрі шешен, әрі әнші, әрі күйші, Әр үйде бар, тапқышым, кәне, білші. (Радио) 4. Құлағында – құлағым, Аузында – аузым, Күнде естіп тұрамын Жолдасымның даусын. (Телефон) |
Жұмбақтың шешуін тауып, ол сөздердің сөйлеудің қай түріне жататынын айтады. |
|
Кеспе қағаз туралы парақтар |
|
5.Бекіту бөлімі |
Оқушылар біз бүгін сабақта не үйрендік? Қандай мәліметтермен таныстыңдар? |
оқушылар жауап береді |
|
Смайликтер тарату |
|
6.Қорытынды |
Үй тапсырмасын беру: |
Сабақтың мақсаты айқындалады |
Жалпылама бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлеу техникасы
Сөйлеу техникасы
Аудандық «Оқушылар сарайы»КММ
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
«Сөйлеу техникасы»
|
Бөлім |
Мәнерлеп оқу туралы ұғым |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Аминова Айгерим Юсуповна |
|
Күні |
15.09.2025ж |
|
Үйірме атауы, топ |
«Сахна тілі» драма, кіші топ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу техникасы |
|
Сабақтың мақсаты |
Тіл қарым-қатынас жасау құралы екендігін, сөйлеудің не үшін қажеттігін ұғындыруға мүмкіндік жасау. Сөйлеу және оның түрлері туралы берілген ұғымды кеңейту, оқушылардың сөйлеу мәнерін жетілдіру. |
|
Аптаның дәйексөзі |
Еңбекқорлық – адамның ең жақсы қасиеті ( Абай ) |
Сабақтың барыс
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру бөлімі |
Оқушылармен салемдесу. Оқушыларды түгендеу. |
Көңіл күйлері жақсарады
|
Жарайсың |
|
|
2. Жаңа сабақ Талдау кезеңі |
І. Бағдарлау мотивациялық кезеңде -Сөйлеу не үшін керек? Сөйлеу не арқылы жүзеге асады? Сызба бойынша түсіндіру ІІ.Операциялық-орындаушылық кезең берілген суреттер бойынша олардың ауызша және жазбаша сөйлеу түрлеріне ажыратады. |
Жаңа сабақты түсініп, талдап отырады |
Мадақтау |
|
|
3.Дамыту кезеңі |
Еске сақтау: Тіл арқылы адамдар бір-біріне хабар береді, білмегенін сұрайды, кеңеседі. «Ойлан, тап» ойыны 1. Аяғы жоқ – жүреді. Аузы жоқ – сөйлейді. (Хат) 2. Сөзі дана, үні жоқ, Сөйлемейді – тілі жоқ. Қолыңа алсаң – шешен, Ақылы асқан көсем. (Кітап) 3. Әрі шешен, әрі әнші, әрі күйші, Әр үйде бар, тапқышым, кәне, білші. (Радио) 4. Құлағында – құлағым, Аузында – аузым, Күнде естіп тұрамын Жолдасымның даусын. (Телефон) |
Жұмбақтың шешуін тауып, ол сөздердің сөйлеудің қай түріне жататынын айтады. |
|
Кеспе қағаз туралы парақтар |
|
5.Бекіту бөлімі |
Оқушылар біз бүгін сабақта не үйрендік? Қандай мәліметтермен таныстыңдар? |
оқушылар жауап береді |
|
Смайликтер тарату |
|
6.Қорытынды |
Үй тапсырмасын беру: |
Сабақтың мақсаты айқындалады |
Жалпылама бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз













