Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні:
Білім беру саласы: Коммуникация,шығармашылық
Бөлімі:Сөйлеуді дамыту,аппликация
Тақырыбы: Қорытынды кіріктірілген сабақ
Мақсаты: Балабақшадан алған білімдерін,өз ойларын жеткізе алу.
Міндеттері:
Білімділік: Балаларға жыл бойы өтілген оқу іс – әрекеттеріне байланысты тапсырмаларды бере отырып, білім – білік дағдыларын сараптау
Дамытушылық: Дидактикалық, логикалық ойындар арқылы есте сақтау қабілеттерін дамытуды жалғастыру
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, өз ойын еркін жеткізе білуге тәрбиелеу.
Қажетті құрал-жабдықтар: дауысты,дауыссыз дыбыс фишкалары,сөйлем схемасы,доп,сергіту сәті әуені,Триз технологиясының қарама-қайшылық әдісі,жеке карточкалар,қиып жапсырылған гүл суретінің үлгісі
Билингвалды компонент:Көктем - весна - spring, Жылы- тепло –warm, Дос-друг,гүл-цветок
|
Сабақтың барысы |
|
|
Енгізудің бөлігі |
Шаттық шеңбері Білер қазақ баласы, Сәлем сөздің анасы. Көп танысты көреміз, Алдымыздан кезіккен, Бәріне де ізетпен Иіліп сәлем береміз. Сәлеметсіз бе,Здраствуйте,gud moning |
|
Негізгі бөлім |
Д/о:Тез ойла Мақсаты:Тәрбиеші допты лақтырады,ұстаған бала тәрбиеші сұрағына жауап береді. Сұрақтар: 1.Қандай жыл мезгілі? 2.Көктем мезгілінің айлары? 3.Неше жыл мезгілі бар?Аттарын ата 4.Айларының атауы, 5.Апта күндері?Жұмыс күндері,демалыс күндері 6.Көктем мерекелері? Тосын сый:Дымбілместен сөмке келеді.Сөмке ішінде сары,қызыл,жасыл түсті хат болады.Хаттағы тапсырмаларды орындаса ғана мектепке алатындығын айтыпты.Балалар,Дымбілмеске көмектесеміз бе? -Алдағы уақытта сендерде мектепке барасындар ғой.Сендер де бұл тапсырмаларды білу керексіндер. Балаларды фишкалар арқылы 2 топқа бөліп отырғызу. Дыбыс,буын,сөз,сөйлем қайталау. І.Жеке дара карточкамен жұмыс (Жасыл хат) 1.Бірінші дыбысы бірдей суреттерді топтастыр. 2.Дыбыс пен суретті сәйкестендір 3.Артығын тап ІІ.Тақтада схема арқылы.(Қызыл хат) 1топ:схемаға сай сөйлем құрау. 2 топ: сөздерді буынға бөлу. Сергіту сәті: ІІІ. Досыма сыйлайтын әдемі гүлдерді қиып,жапсыру. ( Сары хат) Орындаған тапсырмаларды Дымбілместің сөмкесіне салайық.Ол да сендер сияқты күзде мектепке барсың. Триз технологиясы.Әшекей тізбек ойыны Карусельді айнала тоқтаған суретін топтастыру. Мысалы:аю,көбелек,түстер,сандар,геом.фиуралар, дыбыстар,киімдер. |
|
Қорытынды бөлім |
Сабақты қорытындылау. Балалар,бізге суретші әдемі ағаштың суретін салып беріпті.Ал,бұл ағаш әдемі болу үшін -Кімге сабақ ешбір қиындықсыз ұнаса жасыл жапырақты; -Кімге сабақ қиындау болды сары жапырақты жабыстырамыз! |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сөйлеуді дамытудан қорытынды кіріктірілген сабақ
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні:
Білім беру саласы: Коммуникация,шығармашылық
Бөлімі:Сөйлеуді дамыту,аппликация
Тақырыбы: Қорытынды кіріктірілген сабақ
Мақсаты: Балабақшадан алған білімдерін,өз ойларын жеткізе алу.
Міндеттері:
Білімділік: Балаларға жыл бойы өтілген оқу іс – әрекеттеріне байланысты тапсырмаларды бере отырып, білім – білік дағдыларын сараптау
Дамытушылық: Дидактикалық, логикалық ойындар арқылы есте сақтау қабілеттерін дамытуды жалғастыру
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, өз ойын еркін жеткізе білуге тәрбиелеу.
Қажетті құрал-жабдықтар: дауысты,дауыссыз дыбыс фишкалары,сөйлем схемасы,доп,сергіту сәті әуені,Триз технологиясының қарама-қайшылық әдісі,жеке карточкалар,қиып жапсырылған гүл суретінің үлгісі
Билингвалды компонент:Көктем - весна - spring, Жылы- тепло –warm, Дос-друг,гүл-цветок
|
Сабақтың барысы |
|
|
Енгізудің бөлігі |
Шаттық шеңбері Білер қазақ баласы, Сәлем сөздің анасы. Көп танысты көреміз, Алдымыздан кезіккен, Бәріне де ізетпен Иіліп сәлем береміз. Сәлеметсіз бе,Здраствуйте,gud moning |
|
Негізгі бөлім |
Д/о:Тез ойла Мақсаты:Тәрбиеші допты лақтырады,ұстаған бала тәрбиеші сұрағына жауап береді. Сұрақтар: 1.Қандай жыл мезгілі? 2.Көктем мезгілінің айлары? 3.Неше жыл мезгілі бар?Аттарын ата 4.Айларының атауы, 5.Апта күндері?Жұмыс күндері,демалыс күндері 6.Көктем мерекелері? Тосын сый:Дымбілместен сөмке келеді.Сөмке ішінде сары,қызыл,жасыл түсті хат болады.Хаттағы тапсырмаларды орындаса ғана мектепке алатындығын айтыпты.Балалар,Дымбілмеске көмектесеміз бе? -Алдағы уақытта сендерде мектепке барасындар ғой.Сендер де бұл тапсырмаларды білу керексіндер. Балаларды фишкалар арқылы 2 топқа бөліп отырғызу. Дыбыс,буын,сөз,сөйлем қайталау. І.Жеке дара карточкамен жұмыс (Жасыл хат) 1.Бірінші дыбысы бірдей суреттерді топтастыр. 2.Дыбыс пен суретті сәйкестендір 3.Артығын тап ІІ.Тақтада схема арқылы.(Қызыл хат) 1топ:схемаға сай сөйлем құрау. 2 топ: сөздерді буынға бөлу. Сергіту сәті: ІІІ. Досыма сыйлайтын әдемі гүлдерді қиып,жапсыру. ( Сары хат) Орындаған тапсырмаларды Дымбілместің сөмкесіне салайық.Ол да сендер сияқты күзде мектепке барсың. Триз технологиясы.Әшекей тізбек ойыны Карусельді айнала тоқтаған суретін топтастыру. Мысалы:аю,көбелек,түстер,сандар,геом.фиуралар, дыбыстар,киімдер. |
|
Қорытынды бөлім |
Сабақты қорытындылау. Балалар,бізге суретші әдемі ағаштың суретін салып беріпті.Ал,бұл ағаш әдемі болу үшін -Кімге сабақ ешбір қиындықсыз ұнаса жасыл жапырақты; -Кімге сабақ қиындау болды сары жапырақты жабыстырамыз! |
шағым қалдыра аласыз


