|
Бөлім тақырыбы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: № Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі"шығармасының құндылығы |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
9.3.4.1 әдеби шығарманы қазақ әдебиеті мен әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыра талдап, шағын сын мақала жазу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларға оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады. Қызығушылықты ояту. «Ой қозғау» Аягөз Оқушылар берілген ұғымның шығармаға қандай қатысы бар екенін анықтап, білетіндерін сөз тіркесі мен бір сөйлеммен тақтаға жазады. Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
Сөз тіркестері https://abai.kz/post/5471 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 15 минут |
Мағынаны тану. Оқушыларға Ш.Уәлихановтың «Ыстықкөл сапарының күнделігі» шығармасының «Аягөзде» бөлімі мен Д.Бабатайұлының «Аягөз, қайда барасың?» өлеңі таратылады. Мазмұнымен танысып, жұпта ақылдасып кестені толтырады.
Қалыптастырушы бағалау.
ЖЖ. «Тек бір минут» Жұптарда оқушылар «Тек бір минут» тәсілі арқылы шығармалардың мазмұны мен жазылу себебі туралы өз ойларын айтып, пікір алмасады. Жұм алмасып отырады. Ж. «Шоқан болашақты, халқының тағдырын көп ойлаушы еді. Алайда ол халқының болашағы үшін көп іс тындыра алмады. Ол не істер еді? Ол халқының тарихын жазған болар еді, халқының ертектерін жинап бастырған болар еді, халқының тұрмыс-салтын суреттеп, мақалалар жазған болар еді. Бұл сияқты ұсақ-түйек жұмыстар Шоқан сияқты кең өрісті адамды қанағаттандырмас еді » деген саяхатшы Г.Потаниннің пікірімен келісесіз бе? «Аққан жұлдыз» тақырыбында сыни мақала жазыңыз. Дескриптор:
Кері байланыс. Жұптар жазба жұмыстарын алмасып, кері байланыс береді. |
http://expert.atamura.kz/ru/books/569#page/130 «Ыстықкөл сапарының күнделігі»
https://www.zharar.com/kz/olen/3673-kayda.html
«Аягөз, қайда барасың?»
А3 формат қағаздар, түрлі түсті маркер
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Рефлексия Бүгін мен үшін ....... маңызды болды. *................. қызықты болды.
*.......................... қиын болды.
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шоқанның шығармаларындағы жаңашылдық.
Шоқанның шығармаларындағы жаңашылдық.
|
Бөлім тақырыбы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: № Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі"шығармасының құндылығы |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
9.3.4.1 әдеби шығарманы қазақ әдебиеті мен әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыра талдап, шағын сын мақала жазу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларға оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады. Қызығушылықты ояту. «Ой қозғау» Аягөз Оқушылар берілген ұғымның шығармаға қандай қатысы бар екенін анықтап, білетіндерін сөз тіркесі мен бір сөйлеммен тақтаға жазады. Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
Сөз тіркестері https://abai.kz/post/5471 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 15 минут |
Мағынаны тану. Оқушыларға Ш.Уәлихановтың «Ыстықкөл сапарының күнделігі» шығармасының «Аягөзде» бөлімі мен Д.Бабатайұлының «Аягөз, қайда барасың?» өлеңі таратылады. Мазмұнымен танысып, жұпта ақылдасып кестені толтырады.
Қалыптастырушы бағалау.
ЖЖ. «Тек бір минут» Жұптарда оқушылар «Тек бір минут» тәсілі арқылы шығармалардың мазмұны мен жазылу себебі туралы өз ойларын айтып, пікір алмасады. Жұм алмасып отырады. Ж. «Шоқан болашақты, халқының тағдырын көп ойлаушы еді. Алайда ол халқының болашағы үшін көп іс тындыра алмады. Ол не істер еді? Ол халқының тарихын жазған болар еді, халқының ертектерін жинап бастырған болар еді, халқының тұрмыс-салтын суреттеп, мақалалар жазған болар еді. Бұл сияқты ұсақ-түйек жұмыстар Шоқан сияқты кең өрісті адамды қанағаттандырмас еді » деген саяхатшы Г.Потаниннің пікірімен келісесіз бе? «Аққан жұлдыз» тақырыбында сыни мақала жазыңыз. Дескриптор:
Кері байланыс. Жұптар жазба жұмыстарын алмасып, кері байланыс береді. |
http://expert.atamura.kz/ru/books/569#page/130 «Ыстықкөл сапарының күнделігі»
https://www.zharar.com/kz/olen/3673-kayda.html
«Аягөз, қайда барасың?»
А3 формат қағаздар, түрлі түсті маркер
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Рефлексия Бүгін мен үшін ....... маңызды болды. *................. қызықты болды.
*.......................... қиын болды.
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













