|
Қазақ тілі |
Уақыты: 07.12.15 |
Кабинет: |
Мұғалім |
|
|
Сабақтың атауы |
Сөз және оның мағынасы |
|||
|
Сілтеме |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
|||
|
Сабақтың жабдығы |
Сабақтың мақсаты: 1) Сөз және оның мағынасы
туралы білімді қайталау, еске түсіру, толықтыру |
|||
|
Жалпы мақсаттар |
||||
|
Оқыту нәтижесі |
||||
|
Топқа бөлу |
Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. |
|||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріліп көріңдер. Бір - біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар. Рахмет! Ендеше сабағымызды бастайық. |
|||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Үй жұмысы жазылған тапсырмаларды орындату |
|||
|
Қызығушылықты ояту |
-
Сөз – дегеніміз не? Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Топтық жұмыс. 1-топқа:15-жаттыыығу . Әр қатардағы сөздердің мағыналарын өзара салыстыр. Не байқадың?
2-топқа:16- жаттығу. Сөйлемдерді оқы. Көшенің екі қапталында қырау жамылған биік теректер қаз-қатар тізіліп тұр. Асан шапшаң қимылдайды,іске икемі де жақсы. Оқулықты зер салып оқу керек. Құр судыратып өте шыққанның пайдасы аз. Әдептілік – тәрбиелі оқушыға тән ең жақсы қасиеттердің бірі.
Керекті сөздер: шамалы, мардымсыз, болар-болмас; бойшаң, ұзын, зәулім; ізеттілік, ибалылық, сыпайылылық, инабаттылық; тез, жылдам, жедел; көңіл қойып, ынта қойып, ықыласпен. 3-топқа: 17-жаттығу. Мәндес сөздерді оқы. Бұлардың мәндес сөздер екенін оң жақта берілген түсіндірме арқылы дәлелде.
алдыңғы жағы.
шүдірлеу, анықтап, түсінікті етіп сөйлей алмауы былдырақтау.
белгілі, көрнекті. дәрежесі жоғары.
Жұптық жұмыс. 18- жаттығу. Берілген сөздерге мәндес сөздер тауып жаз. Атамекен, ................. Қабілетті, .................. Бағалы, ..................... . Аялдау, ......................
|
|||
|
Мағынаны тану Мәтінді тізбектеп оқу |
||||
|
Сергіту сәті |
Қайырымды жандар айнала, Шеңберге келсін жайлана. Жалықпастан қайта бiз, Махаббат сөзін айтамыз. Сүйеміз барлық әлемді, Әлемдегі бар елді. Бақыттымыз осы біз Қасымызда досымыз! |
|||
|
Ой толғаныс |
Жеке жұмыс. 19- жаттығу. Ертегіні түсініп оқып, ішінен мағынасы жуық сөздерді тап.
Тақтамен жұмыс. |
|||
|
Үй тапсырмасы |
20- жаттығуды орындау,ереже жаттау |
Күнделіктеріне жазады |
||
|
Бағалау |
Бағалау парақшаларын толтыру. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөз және оның мағынасы
|
Қазақ тілі |
Уақыты: 07.12.15 |
Кабинет: |
Мұғалім |
|
|
Сабақтың атауы |
Сөз және оның мағынасы |
|||
|
Сілтеме |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
|||
|
Сабақтың жабдығы |
Сабақтың мақсаты: 1) Сөз және оның мағынасы
туралы білімді қайталау, еске түсіру, толықтыру |
|||
|
Жалпы мақсаттар |
||||
|
Оқыту нәтижесі |
||||
|
Топқа бөлу |
Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. |
|||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріліп көріңдер. Бір - біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар. Рахмет! Ендеше сабағымызды бастайық. |
|||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Үй жұмысы жазылған тапсырмаларды орындату |
|||
|
Қызығушылықты ояту |
-
Сөз – дегеніміз не? Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Топтық жұмыс. 1-топқа:15-жаттыыығу . Әр қатардағы сөздердің мағыналарын өзара салыстыр. Не байқадың?
2-топқа:16- жаттығу. Сөйлемдерді оқы. Көшенің екі қапталында қырау жамылған биік теректер қаз-қатар тізіліп тұр. Асан шапшаң қимылдайды,іске икемі де жақсы. Оқулықты зер салып оқу керек. Құр судыратып өте шыққанның пайдасы аз. Әдептілік – тәрбиелі оқушыға тән ең жақсы қасиеттердің бірі.
Керекті сөздер: шамалы, мардымсыз, болар-болмас; бойшаң, ұзын, зәулім; ізеттілік, ибалылық, сыпайылылық, инабаттылық; тез, жылдам, жедел; көңіл қойып, ынта қойып, ықыласпен. 3-топқа: 17-жаттығу. Мәндес сөздерді оқы. Бұлардың мәндес сөздер екенін оң жақта берілген түсіндірме арқылы дәлелде.
алдыңғы жағы.
шүдірлеу, анықтап, түсінікті етіп сөйлей алмауы былдырақтау.
белгілі, көрнекті. дәрежесі жоғары.
Жұптық жұмыс. 18- жаттығу. Берілген сөздерге мәндес сөздер тауып жаз. Атамекен, ................. Қабілетті, .................. Бағалы, ..................... . Аялдау, ......................
|
|||
|
Мағынаны тану Мәтінді тізбектеп оқу |
||||
|
Сергіту сәті |
Қайырымды жандар айнала, Шеңберге келсін жайлана. Жалықпастан қайта бiз, Махаббат сөзін айтамыз. Сүйеміз барлық әлемді, Әлемдегі бар елді. Бақыттымыз осы біз Қасымызда досымыз! |
|||
|
Ой толғаныс |
Жеке жұмыс. 19- жаттығу. Ертегіні түсініп оқып, ішінен мағынасы жуық сөздерді тап.
Тақтамен жұмыс. |
|||
|
Үй тапсырмасы |
20- жаттығуды орындау,ереже жаттау |
Күнделіктеріне жазады |
||
|
Бағалау |
Бағалау парақшаларын толтыру. |
|||
шағым қалдыра аласыз


