|
Пән: |
Әдебиет |
||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Махатаева Ж. |
||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бауырсақ ертегісі |
||||||||||||
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
|
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут ( |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Ширату жаттығулары арқылы жүреді. «Үш қадам » әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай?(қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) Өткенді пысықтау Оқу жылдамдығын тексеру Минутқа қарап оқы.
Жаңа сабақ Жаңа сабақ туралы мұғалімнің түсіндірмесі |
Ширату жаттығуларын жасайды.
Берілген мәтінді минутқа қарап оқиды |
Ауызша мадақтау жүреді. Тамаша ! Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут Сергіту сәті 2 минут |
ҚБ 1-тапсырма (ЖЖ) Әдіс:«Оқиға картасы» ОДД: Білу.Түсіну.Қолдану. Толық жауапты талап ететін ашық тапсырма «Бауырсақ» ертегісі. Суретке қара.Сюжетті суретке қарап,оқиғаның ретін сақтай отырып баянда.
-Бауырсақ ертегісінің желісі бойынша айтып бер. -Кестені толтыр.
Оқиға картасы
ЕББҚ ететін оқушыларға тапсырма Сюжетті суретті ретімен қойып, ертегіні айтып бер.
«Нейрожаттығу» әдісі
|
Суреттерге қарайды.Оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды.
Кестені толтырады
Ертегі желісімен берілген суреттерді орнына қойып,ертегіні айтып береді.
Би қимылдарын жасайды
|
БК сюжетті сурет арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды Кестені толтырады.
Дескриптор: -оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды -кестені толтырады
Дескриптор: -суретті ретімен қойып, ретімен айтып береді
|
Суреттер
Кесте
Суреттер
Кесте Қаламсап
https://ppt-online.org/122945
Музыка |
|||||||||
|
|
ҚБ 2-тапсырма ӨЖ
ҚБ 2-тапсырма ӨЖ Әдіс: «Тез ойла» ОДД Білу .Түсіну.Қолдану. Ашық тапсырма Суретке қарап сұрақтарға жауап беретін сөздерді тап.Кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жаз.
ЕББҚ Сәйкестендір Кім? Қызыл Не істеді? Айдос Қандай? Екі Қанша? ойнады
|
Суретке қарап сұраққа жауап беретін сөздерді табады. Кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жазады.
Сөздерді сәйкестендіреді. |
БК заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады. Дескриптор: -суретке қарап сұраққа жауап беретін сөздерді табады. -кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жазады.
Дескриптор: -сөздерді оқиды. -сөздерді сәйкестендіреді |
сурет
Кесте
Кеспе қағаздар
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
3 мин |
Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі Өте жақсы түсіндім –қызыл асық
Жақсы түсіндім-сары асық
Әлі де іздену керек-жасыл асық |
Кері байланыс жасайды. |
«Білім қоржыны» әдісі |
|
|||||||||
Қосымша
|
ҚБ 1-тапсырма (ЖЖ) Әдіс:«Оқиға картасы» ОДД: Білу.Түсіну Толық жауапты талап ететін ашық тапсырма «Бауырсақ» ертегісі. Суретке қара.Сюжетті суретке қарап,оқиғаның ретін сақтай отырып баянда.
-Бауырсақ ертегісінің желісі бойынша айтып бер. -Кестені толтыр. ЕББҚ ететін оқушыларға тапсырма Сюжетті суретті ретімен қойып, ертегіні айтып бер. |
БК Сюжетті сурет арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды. Кестені толтырады. Дескриптор: -оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды -кестені толтырады |
|
ҚБ 2-тапсырма ӨЖ Әдіс: «Тез ойла» ОДД Білу .Түсіну Ашық тапсырма Суретке қарап сұрақтарға жауап беретін сөздерді тап.Кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жаз. ЕББҚ Сәйкестендір Кім? Қызыл Не істеді? Айдос Қандай? Екі Қанша? ойнады |
БК Заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады. Дескриптор: -суретке қарап сұраққа жауап беретін сөздерді табады. -кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жазады. Дескриптор: -сөздерді оқиды. -сөздерді сәйкестендіреді |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Сөз өнері» тіл дамыту үйірмесінің жылдық жоспары
«Сөз өнері» тіл дамыту үйірмесінің жылдық жоспары
|
Пән: |
Әдебиет |
||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Махатаева Ж. |
||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бауырсақ ертегісі |
||||||||||||
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
|
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут ( |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Ширату жаттығулары арқылы жүреді. «Үш қадам » әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай?(қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) Өткенді пысықтау Оқу жылдамдығын тексеру Минутқа қарап оқы.
Жаңа сабақ Жаңа сабақ туралы мұғалімнің түсіндірмесі |
Ширату жаттығуларын жасайды.
Берілген мәтінді минутқа қарап оқиды |
Ауызша мадақтау жүреді. Тамаша ! Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут Сергіту сәті 2 минут |
ҚБ 1-тапсырма (ЖЖ) Әдіс:«Оқиға картасы» ОДД: Білу.Түсіну.Қолдану. Толық жауапты талап ететін ашық тапсырма «Бауырсақ» ертегісі. Суретке қара.Сюжетті суретке қарап,оқиғаның ретін сақтай отырып баянда.
-Бауырсақ ертегісінің желісі бойынша айтып бер. -Кестені толтыр.
Оқиға картасы
ЕББҚ ететін оқушыларға тапсырма Сюжетті суретті ретімен қойып, ертегіні айтып бер.
«Нейрожаттығу» әдісі
|
Суреттерге қарайды.Оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды.
Кестені толтырады
Ертегі желісімен берілген суреттерді орнына қойып,ертегіні айтып береді.
Би қимылдарын жасайды
|
БК сюжетті сурет арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды Кестені толтырады.
Дескриптор: -оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды -кестені толтырады
Дескриптор: -суретті ретімен қойып, ретімен айтып береді
|
Суреттер
Кесте
Суреттер
Кесте Қаламсап
https://ppt-online.org/122945
Музыка |
|||||||||
|
|
ҚБ 2-тапсырма ӨЖ
ҚБ 2-тапсырма ӨЖ Әдіс: «Тез ойла» ОДД Білу .Түсіну.Қолдану. Ашық тапсырма Суретке қарап сұрақтарға жауап беретін сөздерді тап.Кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жаз.
ЕББҚ Сәйкестендір Кім? Қызыл Не істеді? Айдос Қандай? Екі Қанша? ойнады
|
Суретке қарап сұраққа жауап беретін сөздерді табады. Кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жазады.
Сөздерді сәйкестендіреді. |
БК заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады. Дескриптор: -суретке қарап сұраққа жауап беретін сөздерді табады. -кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жазады.
Дескриптор: -сөздерді оқиды. -сөздерді сәйкестендіреді |
сурет
Кесте
Кеспе қағаздар
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
3 мин |
Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі Өте жақсы түсіндім –қызыл асық
Жақсы түсіндім-сары асық
Әлі де іздену керек-жасыл асық |
Кері байланыс жасайды. |
«Білім қоржыны» әдісі |
|
|||||||||
Қосымша
|
ҚБ 1-тапсырма (ЖЖ) Әдіс:«Оқиға картасы» ОДД: Білу.Түсіну Толық жауапты талап ететін ашық тапсырма «Бауырсақ» ертегісі. Суретке қара.Сюжетті суретке қарап,оқиғаның ретін сақтай отырып баянда.
-Бауырсақ ертегісінің желісі бойынша айтып бер. -Кестені толтыр. ЕББҚ ететін оқушыларға тапсырма Сюжетті суретті ретімен қойып, ертегіні айтып бер. |
БК Сюжетті сурет арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды. Кестені толтырады. Дескриптор: -оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды -кестені толтырады |
|
ҚБ 2-тапсырма ӨЖ Әдіс: «Тез ойла» ОДД Білу .Түсіну Ашық тапсырма Суретке қарап сұрақтарға жауап беретін сөздерді тап.Кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жаз. ЕББҚ Сәйкестендір Кім? Қызыл Не істеді? Айдос Қандай? Екі Қанша? ойнады |
БК Заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады. Дескриптор: -суретке қарап сұраққа жауап беретін сөздерді табады. -кестенің әр бөлігіне 2 сөзден жазады. Дескриптор: -сөздерді оқиды. -сөздерді сәйкестендіреді |
шағым қалдыра аласыз





















