|
Бөлім: |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер |
|
|
Мұғалім: |
Ә. Жұмадилова |
|
|
Күні: |
10.02.2025 жыл |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
1.Сиқыршылар. Сөзжасам. Сөздің құрамы. Түбір және қосымша |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.Т/А3.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. 5.ӘТН4.1.Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала біледі; Мәліметтерді ала отырып, сұрақтарға жауап береді Өз ойын еркін жеткізе алады; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: әдеби тілде сөйлеу аясын кеңейту; Ар-ұят құндылығы: шыншыл болу, бауырмалдыққа, мейірімділікке құмарту, қиялға ерік беру, жанашырлық таныту. Талап құндылығы: сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2 мин 10 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгендеу Жағымды ахуал қалыптастыру ІІ. Үй тапсырмасын сұрау Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап беру; |
Мәтін мазмұны бойынша түсінік айта алады; |
|
Қазақ тілі
https://learningapps.org/display?v=pb5b9zzak25 |
|
|
ІІІ. Жаңа сабақ Мәтінді түсініп оқу Мәтін мазмұнына байланысты тақырыпшаларды ретімен орналастыру;
Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтар құрастыру;
Анар сәл көз шырымын алды. Әділдің жасаған дүниесіне балалар аузын ашып қарап қалды. Аққудың сұлу болғаны сонша , адамдар көзін тайдыра алмады. Мұхит көз ілеспес жылдамдықпен қағып алды. Барлығынан жұрдай болды. Менің әжем аса ісмер адам.
Үй жұмысы: 1 Б |
Мәтінге байланысты тақырыпшаларды ретімен орналастыра алады;
Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақ құрай алады; Қойылған сұрақтарға жауап бере алады;
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойын жеткізеді;
Мәтін бойынша ақпараттың дұрыс/бұрыстығын анықтайды;
Мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықтайды;
Негізгі сөздік қорға жататын сөздерд теріп жазады;
Жаңа сөз құрай алады; |
|
Сурет
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөзжасам. Түбір және қосымша
Сөзжасам. Түбір және қосымша
|
Бөлім: |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер |
|
|
Мұғалім: |
Ә. Жұмадилова |
|
|
Күні: |
10.02.2025 жыл |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
1.Сиқыршылар. Сөзжасам. Сөздің құрамы. Түбір және қосымша |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.Т/А3.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. 5.ӘТН4.1.Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала біледі; Мәліметтерді ала отырып, сұрақтарға жауап береді Өз ойын еркін жеткізе алады; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: әдеби тілде сөйлеу аясын кеңейту; Ар-ұят құндылығы: шыншыл болу, бауырмалдыққа, мейірімділікке құмарту, қиялға ерік беру, жанашырлық таныту. Талап құндылығы: сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2 мин 10 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгендеу Жағымды ахуал қалыптастыру ІІ. Үй тапсырмасын сұрау Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап беру; |
Мәтін мазмұны бойынша түсінік айта алады; |
|
Қазақ тілі
https://learningapps.org/display?v=pb5b9zzak25 |
|
|
ІІІ. Жаңа сабақ Мәтінді түсініп оқу Мәтін мазмұнына байланысты тақырыпшаларды ретімен орналастыру;
Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтар құрастыру;
Анар сәл көз шырымын алды. Әділдің жасаған дүниесіне балалар аузын ашып қарап қалды. Аққудың сұлу болғаны сонша , адамдар көзін тайдыра алмады. Мұхит көз ілеспес жылдамдықпен қағып алды. Барлығынан жұрдай болды. Менің әжем аса ісмер адам.
Үй жұмысы: 1 Б |
Мәтінге байланысты тақырыпшаларды ретімен орналастыра алады;
Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақ құрай алады; Қойылған сұрақтарға жауап бере алады;
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойын жеткізеді;
Мәтін бойынша ақпараттың дұрыс/бұрыстығын анықтайды;
Мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықтайды;
Негізгі сөздік қорға жататын сөздерд теріп жазады;
Жаңа сөз құрай алады; |
|
Сурет
|
шағым қалдыра аласыз

















