|
Күні: |
Мектеп: Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
«Тәмпіш қара» повесінде көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі. |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.2.2.1.Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау 7.3.3.1. Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Тәмпіш қара» повесінде көтерілген мәселені талдау; Көпшілігі: Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау, эссе жазу; Кейбір оқушылар: Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар «Тәмпіш қара» повесінің мазмұнын мазмұндайды, мұғалім тоқтақан кезде ары қарай жалғастырып санайды. Жаңағы келген жерінен келесі оқушы жалғастырып мазмұндайды. І. Қызығушылықты ояту. Жұбыңызбен бірге балалар арасындағы диалогті жаттап, көрініс көрсетіңіз. (Мысалы, Шаншатай мен Ертайдың комбайн көруге бармақ болуы) Дескриптор:
ҚБ ІІ. Мағынаны тану. 1-тапсырма. (Жеке жұмыс) Жазушы Ертайдың өмірі жайындағы ішкі толғанысын, оның бойындағы өнерге құштарлық, дүниені бала көзімен қабылдау қасиеттерін қалай жеткізді? Оқиғаны баяндау мен кейіпкерлер бейнесін сомдаудағы автор суреткерлігін талдаңыз, автор бейнесін анықтаңыз.
2-тапсырма. Шығармада сыпайылық, әдептілік, үлкенге деген құрмет қалай көрініс тапқан? Әдеби эссе жазуда ұлттық құндылықтар тұрғысынан талдаңыз (170 сөз).
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар жұбымен бірге балалар арасындағы диалогті жаттап, көрініс көрсетеді.
Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады.
|
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалайды. ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай ды. ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалайды.
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы Әдебиет хрестоматиясы |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақ несімен ұнады? Оқу мақсатына жеттім деп ойлайсыз ба? Қай тапсырма сізге көбірек ұнады? |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Сарғасқаев "Тәмпіш қара" шығармасында көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі 5-сабақ
С.Сарғасқаев "Тәмпіш қара" шығармасында көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі 5-сабақ
|
Күні: |
Мектеп: Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
«Тәмпіш қара» повесінде көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі. |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.2.2.1.Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау 7.3.3.1. Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Тәмпіш қара» повесінде көтерілген мәселені талдау; Көпшілігі: Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау, эссе жазу; Кейбір оқушылар: Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар «Тәмпіш қара» повесінің мазмұнын мазмұндайды, мұғалім тоқтақан кезде ары қарай жалғастырып санайды. Жаңағы келген жерінен келесі оқушы жалғастырып мазмұндайды. І. Қызығушылықты ояту. Жұбыңызбен бірге балалар арасындағы диалогті жаттап, көрініс көрсетіңіз. (Мысалы, Шаншатай мен Ертайдың комбайн көруге бармақ болуы) Дескриптор:
ҚБ ІІ. Мағынаны тану. 1-тапсырма. (Жеке жұмыс) Жазушы Ертайдың өмірі жайындағы ішкі толғанысын, оның бойындағы өнерге құштарлық, дүниені бала көзімен қабылдау қасиеттерін қалай жеткізді? Оқиғаны баяндау мен кейіпкерлер бейнесін сомдаудағы автор суреткерлігін талдаңыз, автор бейнесін анықтаңыз.
2-тапсырма. Шығармада сыпайылық, әдептілік, үлкенге деген құрмет қалай көрініс тапқан? Әдеби эссе жазуда ұлттық құндылықтар тұрғысынан талдаңыз (170 сөз).
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар жұбымен бірге балалар арасындағы диалогті жаттап, көрініс көрсетеді.
Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады.
|
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалайды. ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай ды. ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалайды.
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы Әдебиет хрестоматиясы |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақ несімен ұнады? Оқу мақсатына жеттім деп ойлайсыз ба? Қай тапсырма сізге көбірек ұнады? |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














