Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Сарғасқаевтың «Тәмпіш қара» повесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.1. шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығарма желісін дамытып жазады |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
1. Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. 2. Жағымды психологиялық ахуал орнату: "Жарты жүрек" әдісі. Оқушыларға жарты жүрек салынған парақ таратылады, олар қалған жартысын өз қалаулары бойынша салып, толтыру қажет. 3. Оқушыларды топқа бөлу. "Шамдар" көрнекілігі арқылы оқушыларды 2 топқа бөлу.
4. Үй жұмысын тексеру. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин. |
Оқу, сабақ мақсаттары мен сабақ тақырыбы таныстырылады Сабақ барысында қолданылатын көрнекіліктер таныстырылады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
1 - тапсырма Оқушылардың осыған дейінгі алған білімдерін тексеру мақсатында umaigra.com сайтын қолданып, тексеру. |
Тест тапсырмасын орындайды |
Жалпы - 1 балл |
Интерактивті тақта |
|
|
2-тапсырма. Екі кейіпкерді (мысалы, Тәмпіш қара мен Ертай) Венн диаграммасы арқылы салыстырыңдар. Кейіпкерлердің ішкі әлемі, оқиғаға көзқарасы және басқа кейіпкерлермен қарым-қатынасына назар аударыңдар. |
Венн диаграммасын құрайды |
Жалпы - 3 балл Дескриптор: - кейіпкерлердің мінез-құлқын, сезімдерін дұрыс сипаттау. - ортақ және айырмашылықтарды нақты, дәл анықтау. - жұмыстың көркем және түсінікті орындалуы. |
А4 парағы |
|
|
3-тапсырма Повесттен алынған үзіндіні толықтырып, оқиғасын дамытып жазыңдар |
Тапсырманы орындайды |
Жалпы - 3 балл Дескриптор: - оқиға желісін логикалық және бірізді жалғастырады; - кейіпкерлердің мінез-құлқы мен сөйлеу стилін сақтайды; - шығарманың идеясына сай қорытынды немесе жаңа оқиғалық элемент қосады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
|
4-тапсырма Авторға хат жазыңыз. Хатта сізді толғандырған сұрақтарды қойыңыз және оқиға туралы өз ойыңызбен бөлісіңіз (кемінде 5-6 сөйлем). Бағыттаушы сұрақтар: 1)Автордың қандай ойы немесе оқиға желісі сізді таңғалдырды? 2)Авторға айтар тілегіңіз немесе ұсынысыңыз бар ма? 3)Бұл шығарма сізге қандай сезімдер тудырды? |
Тапсырманы орындайды |
Жалпы - 3 балл. Дескриптор: -хат құрылымын сақтайды; - кейіпкер немесе оқиғаға қатысты жеке көзқарасын дәлелмен түсіндіру; -автордың идеясын түсініп, шығармашылық пікір қосу. |
жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. |
Оқушылардың сабаққа байланысты ойларын білу мақсатында "Кері байланыс билеті" таратылады. |
Сабаққа байланысты өз ойларын жазады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
139-бет 15-тапсырма |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Сарғасқаевтың «Тәмпіш қара» повесі
С.Сарғасқаевтың «Тәмпіш қара» повесі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
С.Сарғасқаевтың «Тәмпіш қара» повесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.1. шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығарма желісін дамытып жазады |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
1. Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. 2. Жағымды психологиялық ахуал орнату: "Жарты жүрек" әдісі. Оқушыларға жарты жүрек салынған парақ таратылады, олар қалған жартысын өз қалаулары бойынша салып, толтыру қажет. 3. Оқушыларды топқа бөлу. "Шамдар" көрнекілігі арқылы оқушыларды 2 топқа бөлу.
4. Үй жұмысын тексеру. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин. |
Оқу, сабақ мақсаттары мен сабақ тақырыбы таныстырылады Сабақ барысында қолданылатын көрнекіліктер таныстырылады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
1 - тапсырма Оқушылардың осыған дейінгі алған білімдерін тексеру мақсатында umaigra.com сайтын қолданып, тексеру. |
Тест тапсырмасын орындайды |
Жалпы - 1 балл |
Интерактивті тақта |
|
|
2-тапсырма. Екі кейіпкерді (мысалы, Тәмпіш қара мен Ертай) Венн диаграммасы арқылы салыстырыңдар. Кейіпкерлердің ішкі әлемі, оқиғаға көзқарасы және басқа кейіпкерлермен қарым-қатынасына назар аударыңдар. |
Венн диаграммасын құрайды |
Жалпы - 3 балл Дескриптор: - кейіпкерлердің мінез-құлқын, сезімдерін дұрыс сипаттау. - ортақ және айырмашылықтарды нақты, дәл анықтау. - жұмыстың көркем және түсінікті орындалуы. |
А4 парағы |
|
|
3-тапсырма Повесттен алынған үзіндіні толықтырып, оқиғасын дамытып жазыңдар |
Тапсырманы орындайды |
Жалпы - 3 балл Дескриптор: - оқиға желісін логикалық және бірізді жалғастырады; - кейіпкерлердің мінез-құлқы мен сөйлеу стилін сақтайды; - шығарманың идеясына сай қорытынды немесе жаңа оқиғалық элемент қосады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
|
4-тапсырма Авторға хат жазыңыз. Хатта сізді толғандырған сұрақтарды қойыңыз және оқиға туралы өз ойыңызбен бөлісіңіз (кемінде 5-6 сөйлем). Бағыттаушы сұрақтар: 1)Автордың қандай ойы немесе оқиға желісі сізді таңғалдырды? 2)Авторға айтар тілегіңіз немесе ұсынысыңыз бар ма? 3)Бұл шығарма сізге қандай сезімдер тудырды? |
Тапсырманы орындайды |
Жалпы - 3 балл. Дескриптор: -хат құрылымын сақтайды; - кейіпкер немесе оқиғаға қатысты жеке көзқарасын дәлелмен түсіндіру; -автордың идеясын түсініп, шығармашылық пікір қосу. |
жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. |
Оқушылардың сабаққа байланысты ойларын білу мақсатында "Кері байланыс билеті" таратылады. |
Сабаққа байланысты өз ойларын жазады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
139-бет 15-тапсырма |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















