|
Бөлім: |
8.2А бөлім. Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
||||||
|
Күні: |
17.11.2022ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Статистикалық мәліметтер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.2 абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді пайдалану;
|
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
|||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы тілектерін айтады. Миға шабуыл Мұғалім келесі сұрақтарды қояды: Excel программасын қалай іске қосамыз? Ұяшық дегеніміз не? Ұяшық адресі қалай анықталады? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтаусөздер» |
Тақырып-тық суреттер, Prezi.com |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Жаңа тақырыппен таныстыру. Оқушыларға видеоролик көрсетіледі Мұғалім оқушыларды электрондық кестедегі статистикалық функциялармен таныстырады. Статистика - қоғамдағы құбылыстарды, процестерді сандық және сапалық жағынан тығыз байланыстыра отырып қай жерде және қай уақытта болғанын зерттейтін қоғамдық ғылымның бір саласы. Статистикалық бақылау - қоғамдық құбылыстар,процестер туралы мәліметті жинау,тіркеу. Статистикалық функциялар электронды кестелерде жиі қолданады. 1.Топтық жұмыс Jamboard –арқылы топтасып сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар таратпа материалдағы тапсырмаларды орындайды. Оқушылар тапсырманы жұптық түрде орындайды. |
Оқушылар топтық жұмыстарын жасайды. Тапсырманы орындау барысында кездескен қиындықтарды талдайды, пайдаланған формулалар жайында айтып береді.
Дескриптор: Оқушы пайдаланған формулалары жайында сыныптасына түсіндіреді. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Смайликтер»
ҚБ «Ең үздік жауап»
|
Ақпарат-тық мәтін
Үлестірме-лі қағаздар Jamboard
ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Сабақ соңында Plickers арқылы бекіту сұрақтары қойылады.
рефлекция жүргізіледі:
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай, критерий лерімен өз деңгей-лерін бағалайды |
Mentimeter Plicers |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Статистикалық мәліметтер
Статистикалық мәліметтер
|
Бөлім: |
8.2А бөлім. Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
||||||
|
Күні: |
17.11.2022ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Статистикалық мәліметтер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.2 абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді пайдалану;
|
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
|||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы тілектерін айтады. Миға шабуыл Мұғалім келесі сұрақтарды қояды: Excel программасын қалай іске қосамыз? Ұяшық дегеніміз не? Ұяшық адресі қалай анықталады? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтаусөздер» |
Тақырып-тық суреттер, Prezi.com |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Жаңа тақырыппен таныстыру. Оқушыларға видеоролик көрсетіледі Мұғалім оқушыларды электрондық кестедегі статистикалық функциялармен таныстырады. Статистика - қоғамдағы құбылыстарды, процестерді сандық және сапалық жағынан тығыз байланыстыра отырып қай жерде және қай уақытта болғанын зерттейтін қоғамдық ғылымның бір саласы. Статистикалық бақылау - қоғамдық құбылыстар,процестер туралы мәліметті жинау,тіркеу. Статистикалық функциялар электронды кестелерде жиі қолданады. 1.Топтық жұмыс Jamboard –арқылы топтасып сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар таратпа материалдағы тапсырмаларды орындайды. Оқушылар тапсырманы жұптық түрде орындайды. |
Оқушылар топтық жұмыстарын жасайды. Тапсырманы орындау барысында кездескен қиындықтарды талдайды, пайдаланған формулалар жайында айтып береді.
Дескриптор: Оқушы пайдаланған формулалары жайында сыныптасына түсіндіреді. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Смайликтер»
ҚБ «Ең үздік жауап»
|
Ақпарат-тық мәтін
Үлестірме-лі қағаздар Jamboard
ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Сабақ соңында Plickers арқылы бекіту сұрақтары қойылады.
рефлекция жүргізіледі:
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай, критерий лерімен өз деңгей-лерін бағалайды |
Mentimeter Plicers |
||
шағым қалдыра аласыз
















