Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: . |
|
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Шәкірт ойы» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; 6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту; |
|
Сабақтың мақсаты |
- кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді; - көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды, жатқа айтады; |
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Торайғыров. Шәкірт ойы Қазақ әдебиеті. ҚМЖ. Сабақ жоспары. 6-сынып
С.Торайғыров. Шәкірт ойы Қазақ әдебиеті. ҚМЖ. Сабақ жоспары. 6-сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: . |
|
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Шәкірт ойы» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; 6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту; |
|
Сабақтың мақсаты |
- кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді; - көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды, жатқа айтады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау Ойқозғау |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Қызығушылықты ояту Қараңғы қазақ көгіне, Өрмелеп шығып күн болам. Қараңғылықтың кегіне, Күн болмағанда кім болам?!
Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, бір-біріне бүгінгі сабаққа қатысты ойларын шығады.
|
Т
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||||||||||||
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма. 2-тапсырма. Жеке жұмыс. |
«Шәкірт ойы» өлеңін оқиды.
Қараңғы қазақ
көгіне, |
Дескриптор: көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы . |
Берілетін тапсырмалар: Тапсырма Топтық жұмыс |
1-топ. Қараңғылықтың кегі, мұздаған елдің жүрегі, надандық теңізі сөздерін қандай сөздермен алмастырар едік? 2-топ. Өлең жолдарының негізгі идеясын басшылыққа алып, еліне, халқына қызмет ететін тұлғаның моделін жасайық. Оны сынып алдында қорғайық.
3-топ. Қараңғы қазақ
көгіне,
|
Дескриптор: өлең кейіпкерінің түрлі қырларын салыстыра отырып баға береді;
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Айнаға сурет салу» тәсілі
|
Балаға 3 жапырақша бересіз. Бұл – «айна». Артында жазылған сөздерге сай өзін салуы керек. Ол сөздер мыналар: «Мен ата-анамның көзімен», «Мен өзімді қалай көремін», «Мен достарымның көзімен».
|
|
|
||||||||||||
|
|
Тапсырма Жұптық жұмыс |
Өлеңді жатқа оқу сайысы ұйымдастырылады. Мұғалім сынып оқушыларымен бірігіп, сайыстың ережесі мен бағалау критерийін құрастырады. А3 көлемді қағазға жазып тақтаға іледі.Оқушыларға өлеңнің қалған екі шумағын жаттап, алғашқы жаттаған шумақпен қоса мәнерлеп жатқа оқудан жарысады. Бағалау Оқушыларға бағалау парақшасы таратылады. Оқушылармен бірігіп жасаған критерий бойынша бағалайды. (Мұғалім бағалау парақшасын сынып ерекшелігіне қарай өзгертеді).
|
Дескриптор: көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді жатқа айтады |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Сауалнама
|
1. Сендердің ойларыңша жарқын болашақ деген не? А)Бақытты болашақ В) Еліміздің өркендеуі С) Менің ойымша ... 2. Болашағың жарқын болуы үшін қандай әрекеттер жасап жүрсің? А) Сабағымды жақсы оқып жүрмін В) Ата-анамның кеңесін үнемі тыңдаймын С) Мен әлі ештеңе жасап жатқан жоқпын 3. Біздің еліміздің өркендеуі сенің жарқын болашағыңа әсер ете ме? А) Елімнің өркендеуі менің болашағыма әсер ете ме? В) Өз дамуым өзіме әсер етеді С) Мен оны әлі қарастырмадым
|
Сауалнама қорытындысы жасалады |
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
||||||||||||
|
Рефлексия |
«Бес саусақ» |
Балалар қағазға өздерінің қолының контурын сызып шығып, әр саусағына сабақ бойынша алған әсерлерін жазады
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
иімділігі:













