|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан- қызыл тіл |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөз бастаған хас жүйрік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.4.1. Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту; 7.3.3.1 Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айтады, шығармадағы ұлттық құндылықтарды талдап, эссе жазады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
І.Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Кезекшіні тыңдап, оқушыларды түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Мен саған сенемін» тренинг. ІІ. Қызығушылықты ояту: Оқушылар «Шаттық шеңберіне» жиналады, «Маңдайдағы стикер» ойынын ойнайды. Стикерлерде: эпитет, теңеу, метонимия, символ сөздері жазылады. Оқушылар оларға не мысал келтіреді немесе анықтамасын айтады. Маңдайында стикер жапсырылған оқушы оны табу керек. |
«Маңдайдағы стикер» ойынын ойнайды. Стикерлерде: эпитет, теңеу, метонимия, символ сөздері жазылады. мысал келтіреді немесе анықтамасын айтады. |
ҚБ «Одағайлар»
|
7-сынып қазақ әдебиеті
|
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 15 минут Сабақтың соңы 5 минут |
ІІІ. Мағынаны тану сатысы Оқу мақсатына қатысты талқылау сұрағы:
Ықтимал жауап: Айбынды, намысшыл, сенімді, өткір т.б. Топтық жұмыс. 1-тапсырма: Оқушылар топта айтыс бойынша қойылым қоюға дайындалады, рөлдерін бөліп алады. 8 минут дайындалып, жұмыстарын әр топ 2 минуттан сахналайды. -Айтыстан үзіндіні сахналап, лирикалық кейіпкерлер бейнесін дауыс ырғақтарын келтіріп сахналаңдар. Дескрипторлар:
2-тапсырма. Шығармада көрініс тапқан ұлттық құндылықтар жөнінде мысалдар келтіре отырып, "Айтыс өнеріндегі ұлттық құндылықтар" тақырыбында әдеби эссе жазыңыз (көлемі 70-80 сөз). Рефлексия . «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма:Қазіргі ақындар айтысы бойынша бейнебаян көріп, айтыстағы көтерілген мәселелер туралы қысқаша мәлімдеме жаз. |
Оқушылар оқу мақсатына қатысты талқылау сұрағын құрастырады. Оқушылар топта айтыс бойынша қойылым қоюға дайындалады, рөлдерін бөліп алады. 8 минут дайындалып, жұмыстарын әр топ 2 минуттан сахналайды. Шығармада көрініс тапқан ұлттық құндылықтар жөнінде мысалдар келтіре отырып, "Айтыс өнеріндегі ұлттық құндылықтар" тақырыбында әдеби эссе жазады. (көлемі 70-80 сөз). |
Дескриптор: - шығармада көрініс тапқан ұлттық құндылықтарды анықтайды; -нақты мысалдар келтіріп, шығарманы ұлттық құндылықтар тұрғысынан талдайды; -«Сөз бастаған хас жүйрік» тақырыбында сөз көлемін ескере отырып, әдеби эссе жазады. 10 балл
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
http://video.nur.kz/view=t4jyzk4s
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сүйінбай Аронұлы
Сүйінбай Аронұлы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан- қызыл тіл |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөз бастаған хас жүйрік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.4.1. Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту; 7.3.3.1 Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айтады, шығармадағы ұлттық құндылықтарды талдап, эссе жазады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
І.Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Кезекшіні тыңдап, оқушыларды түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Мен саған сенемін» тренинг. ІІ. Қызығушылықты ояту: Оқушылар «Шаттық шеңберіне» жиналады, «Маңдайдағы стикер» ойынын ойнайды. Стикерлерде: эпитет, теңеу, метонимия, символ сөздері жазылады. Оқушылар оларға не мысал келтіреді немесе анықтамасын айтады. Маңдайында стикер жапсырылған оқушы оны табу керек. |
«Маңдайдағы стикер» ойынын ойнайды. Стикерлерде: эпитет, теңеу, метонимия, символ сөздері жазылады. мысал келтіреді немесе анықтамасын айтады. |
ҚБ «Одағайлар»
|
7-сынып қазақ әдебиеті
|
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 15 минут Сабақтың соңы 5 минут |
ІІІ. Мағынаны тану сатысы Оқу мақсатына қатысты талқылау сұрағы:
Ықтимал жауап: Айбынды, намысшыл, сенімді, өткір т.б. Топтық жұмыс. 1-тапсырма: Оқушылар топта айтыс бойынша қойылым қоюға дайындалады, рөлдерін бөліп алады. 8 минут дайындалып, жұмыстарын әр топ 2 минуттан сахналайды. -Айтыстан үзіндіні сахналап, лирикалық кейіпкерлер бейнесін дауыс ырғақтарын келтіріп сахналаңдар. Дескрипторлар:
2-тапсырма. Шығармада көрініс тапқан ұлттық құндылықтар жөнінде мысалдар келтіре отырып, "Айтыс өнеріндегі ұлттық құндылықтар" тақырыбында әдеби эссе жазыңыз (көлемі 70-80 сөз). Рефлексия . «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма:Қазіргі ақындар айтысы бойынша бейнебаян көріп, айтыстағы көтерілген мәселелер туралы қысқаша мәлімдеме жаз. |
Оқушылар оқу мақсатына қатысты талқылау сұрағын құрастырады. Оқушылар топта айтыс бойынша қойылым қоюға дайындалады, рөлдерін бөліп алады. 8 минут дайындалып, жұмыстарын әр топ 2 минуттан сахналайды. Шығармада көрініс тапқан ұлттық құндылықтар жөнінде мысалдар келтіре отырып, "Айтыс өнеріндегі ұлттық құндылықтар" тақырыбында әдеби эссе жазады. (көлемі 70-80 сөз). |
Дескриптор: - шығармада көрініс тапқан ұлттық құндылықтарды анықтайды; -нақты мысалдар келтіріп, шығарманы ұлттық құндылықтар тұрғысынан талдайды; -«Сөз бастаған хас жүйрік» тақырыбында сөз көлемін ескере отырып, әдеби эссе жазады. 10 балл
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
http://video.nur.kz/view=t4jyzk4s
|
||
шағым қалдыра аласыз













