Тақырыбы
|
Сүйінбай Аронұлының
өлеңдері.
|
Мақсаты
|
Тақырып туралы
мәлімет алады, түсініп оқуға, ойланып сөйлеуге, ойын толық жеткізе
білуге үйренеді.
|
Жалпы мақсат
|
Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын
меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру және тақырып
ұғымын, түрлерін ажыратуға дағдыландыру.
|
Күтілетін нәтиже
|
Өз бетімен түсіну қабілеттерін
дамиды, шығармашылық әрекеттерін жетілдіре
түседі.
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Миға шабуыл,Салыстыру кестесі,Көкпар,Суреттер
сөйлейді
|
Қолданылатын ресурстар
|
портреттер,
тақта,суреттер,слайд.
|
Сабақ барысы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
|
Барлық оқушыны ортаға шығарып «Шаттық
шеңберін»құрғызамын. Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың
келген-келмегендерін түгендеймін.
Топқа бөлдіремін. Қалай отыратындығын
түсіндіремін.
Топқа бөлу. Топқа бөлу үшін
оқушыларды санатамын.
Яғни 1,2,3 3-топқа бөлінеді.
|
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Бір-біріне жылы сөздер айтады.
Сыныптың топ басшысы жоқтарды
айтады.
Оқушылар шеңбер болып тұрған бойда 1,2,3 деп
санап топқа сандары арқылы бөлінеді.
|
Білу
Миға шабуыл
Кім жылдам
Интерактивті тақтаға «Қайталау–оқу айнасы»деген
әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі.
|
Интерактивті тақтадағы сұрақтар арқылы
оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.
Миға шабуыл әдісін
пайдалану
|
Оқушылар интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты
таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске
түсіреді, талдайды.
|
Түсіну
Постермен өткен тақырыпты
қорғау
|
Осы көрсетілген жаңа тақырыпты оқушыларға
жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз
беттерінше дайындық жасату.Кітаппен жұмыс жасату.
Постер арқылы тақырыптарын
қорғату.
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту.
Постер арқылы бар білімдерін топпен талқылап
ортаға шығару,топтан оқушы шығып, тапсырманы қорғайды және өз
пікірлерін ортаға салады, бір-біріне түсіндіреді, тақырыпты
жинақтайды
|
Қолдану
Көкпар ойыны бойынша сұрақ жарсын
ұймдастыру
Жаңа тақырыпқа қолданады
|
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты
толық меңгерту мақсатында тақтаға әр топтан оқушы шығартып сұрақтар
жарысын ұйымдастыру.
|
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып
жарысады, сұрақты талдайды.
|
Талдау
Салыстыру кестесі
|
Оқушыларға тақырыптарды салыстыру білімдерін
талдату.
|
Әр
топқа салыстыру парағы таратылады, сол арқылы салыстырады нәтижесін
тақтаға шығып көрсетеді
|
Жинақтау
Суреттер
сөйлейді
Әр
топқа суреттер беру
|
Әр
топқа тапсырма беру және 3 топқа суреттер таратып
беру.
|
Суреттер бойынша ойларын
қағазға жазады, түсіктерін ортаға шығып ай
тады
|
Бағалау
Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын
тарату
|
Әр
топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу
керек.
|
Әр
топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды.
|
Рефлексия
|
Екі жұлдыз , бір тілек
Стикерлерді толтыру
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге
жазып, тақтаға іледі (2 мин)
ББҮ
кестесін толтыру.
|
Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан
алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады.
|
Үйге тапсырма
|
Өлеңді мәнерлеп оқу.
|
|