Сабақ : | Мектеп: |
Күні: | Мұғалім: |
Сынып: | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы: | «Сүйінбай мен Қатағанның айтысы» 2-сабақ |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | Т/Ж2.Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау А/И 2Эпикалық,поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
Сабақ мақсаты: | Барлығы:Айтыстан ақындардың көзқарастарын анықтай алады;Автор бейнесін анықтай алады.Көпшілігі:Ақындардың көзқарастары мен елдің игі жақсыларын дәріптей алуын анықтай алады.Кейбіреуі:Ақындардың көзқарастары мен елдің игі жақсыларын дәріптей алуын анықтап, өз ойларымен сабақтастыра алады. |
Құндылықтарды игерту: | - «Мәңгілік ел» идеялары мен азаматтық жауапкершілік жүзеге асырылады;- шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;- қарым-қатынас жасау әдебі;- денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
Пәнаралық байланыс: | Қазақстан тарихы |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Power Point таныстырылымы қолданылады, материал ғаламтордан алынған . |
Тілдік мақсаттар: | Пән лексикасы және терминология:айтыс, тапқырлық, жеңу басымдығы, сөз өнері, суырыпсалма, жыр нөсері т.б.Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:деген ойдамын, ойымызды жинақтайтын болсақ, біріншіден, екіншіден, сондықтан, өйткені |
Осыған дейін меңгерілген білім | «Сүйінбайдың Қатағанмен айтысы» |
Жоспар |
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер |
Сабақтың басы5 минут | Қызығушылықты ояту. «Миға шабуыл» әдісімен төмендегі сұрақтарға жауап беріп, сабақ тақырыбын анықтайды.
Боз жапалақ сен едің,Қияқты сұңқар мен едім.
Үзінді кімнің сөз саптауы? Ақын осы сөздермен не айтқысы келген?Бүгінгі сабағымыздың мақсатын және бағалау критерийлерін атап көрсетемін. |
|
Сабақ ортасы15 минут
5 минут
5 минут
10 минут | Тапсырма:Үзінділер бойынша төменегі кестені толтырыңыздар.
«Тиггерлік суреттер» және сұрақ-жауап тәсілі арқылы айтыстың өту тарихы айтылады.Айтыс қайда өтті?Не себептен айтыс ұйымдастырылды?Айтыс немен аяқталды? 3.«Венн диаграммасы» арқылы екі ақынның ортақ қасиеті мен айырмашылықтарын саралайды да, айтыс нәтижесінің себебін болжайды.
Сүйінбай ұқсастық Қатаған
Қатаған:лепіріп қарсыласын жеңуді көздейді, тарихын білмесе де мақтанға салынады, жөнсіз тиіседі,менменшілдік басым.Сүйінбай:тарихты терең білетін шежіреші,елі үшін еміренеді,жеңуіне негізгі себеп болған ұтқырлығы мен тапқырлығы, сөзге шешендігі мен білімі.
«Айтыскер ақынның бойында қандай қасиет болуы тиіс?» Әдеби ойтолғау жазыңыз. Көлемі – 50-60 сөз.
Бағалау критерийлері:
|
|
Сабақтың соңы5 минут
| «Ойды аяқта» кері байланысы бойынша стикер арқылы ойын жазып, жабыстырады. |
|
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
оқушыларға қолдау көрсету мақсатында уақыт беріледі. айтыстан үзінділер беріледі;кесте толтырады. | Оқушылар дескрипторлар арқылы өздерін тексереді. |
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?
Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
|
Жалпы бағаСәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?1. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|