Сынып сағатының жоспары
|
Бөлім: |
Мектеп: №27 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: |
Практикант : |
|||||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Сұлтан Бейбарыстың 800 жылдығы» |
|||||
|
Сабақ мақсаты
|
Сұлтан Бейбарыс туралы қосымша мәлімет беріп, оқушылар санасына ұлттық құндылықтарды дәріптеу. бөтен елде жүріп туған елін, ана тілін ұмытпау, салт-дәстүрін, әдет ғұрпын дәстүрлеу. Сұлтан Бейбарыстың балалық шағын әңгімелеу; Практикалық жұмысты орындау. |
|||||
|
Міндеті: |
-Сұлтан Бейбарыстың қайталанбас тұлға ретінде қалыптасуын көрсету; -Дүниені дүр сілкіндірген әйгілі саясаткер, мәмілегер ретінде -Бейбарыс мемлекетінің қалыптасуындағы алғашқы бағыттарды айқындау; -Бейбарыстың Мысыр мемлекетін яғни, мұсылман әлемін моңғол шапқыншылығы |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог іс әрекет |
Оқушы іс-әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу.Түгендеу.Психологиялық ахуал орнату. Оқушылар алдында сабақтың мақсаты мен міндетін қою. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Ең алдымен балалар кинотеатр билеттері арқылы топқа бөлінеді. Мұғалім тақырыпқа байланысты қысқаша мәлімет беріп өтеді. Презентация тамашалау Мұғалім оқушылармен презентацияны талдайды. |
Оқушылар «Бейбарыс Сұлтан» презентациясын көріп, толық ақпарат алады.
|
Өзін-өзі бағалау |
Интерактивті тақта, слайд |
||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Бейнежазба тамашалау
«Пицца әдісі» Оқушыларға мәтін жазылған билеттер арқылы Мұғалім оқушылардың мәтінді оқып, қажетті ақпараттарды анықтай алуына қолдау көрсетеді. Оқылым алдында төмендегідей сұрақтар беріледі. 1.Сұлтан Бейбарыстың өмір сүрген жылдары? 2.Сұлтан Бейбарыс қандай рудан шыққан? 3.Мәмлүк мемлекетінің нешінші сұлтаны? Мұғалім оқушылардың берілген сұрақтарға ойланып, өз ойын дәлел келтіре отырып негіздеп айтуына қолдау көрсетеді. «TRUE or FALSE» әдісі Көрсетілген мәліметтің шындық немесе жалған екенін анықтау «Бой сергітіп алайық» Би қимылдарын қайталау арқылы көңіл – күйлерін көтереді. Барабан әдісі Мұғалім оқушылардың есте сақтау қабілетін арттыру үшін тарихи тұлғаның өмірбаянын сұрайды. |
Оқушылар «Дара тұлға» оқу-танымдық анимациялық фильмін көреді. Не түсінгенін айтады. Оқушыларға топтасып оқылым алдында берілген сұрақтарға жауап іздейді. Оқушылар мәліметтің шындық не жалған екенін анықтайды. Би қимылдарын барлығы бірге қайталайды. Оқушылар би билеп сергіп қалады. Оқушылар мәліметтер бойынша өз түсінгендерін айтады |
|
https://youtu.be/H6sDBGJ9WPU Сұрақ жазылған пицца бөліктері, Билеттер Интерактивті тақта, сұрақтар Музыка, би бейнеролигі |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақты бекітуге «СМС әдісі» қолданылады. |
Оқушылар мұғалімге смс арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады . Сабақ соңында оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын талқылайды, ұсыныстар береді. |
Алдын ала белгіленген критерийлер бойынша жұмыстарын бағалайды. |
Арнайы қағаз телефондар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Сұлтан Бейбарыстың 800 жылдығы»
Сынып сағатының жоспары
|
Бөлім: |
Мектеп: №27 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: |
Практикант : |
|||||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Сұлтан Бейбарыстың 800 жылдығы» |
|||||
|
Сабақ мақсаты
|
Сұлтан Бейбарыс туралы қосымша мәлімет беріп, оқушылар санасына ұлттық құндылықтарды дәріптеу. бөтен елде жүріп туған елін, ана тілін ұмытпау, салт-дәстүрін, әдет ғұрпын дәстүрлеу. Сұлтан Бейбарыстың балалық шағын әңгімелеу; Практикалық жұмысты орындау. |
|||||
|
Міндеті: |
-Сұлтан Бейбарыстың қайталанбас тұлға ретінде қалыптасуын көрсету; -Дүниені дүр сілкіндірген әйгілі саясаткер, мәмілегер ретінде -Бейбарыс мемлекетінің қалыптасуындағы алғашқы бағыттарды айқындау; -Бейбарыстың Мысыр мемлекетін яғни, мұсылман әлемін моңғол шапқыншылығы |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог іс әрекет |
Оқушы іс-әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу.Түгендеу.Психологиялық ахуал орнату. Оқушылар алдында сабақтың мақсаты мен міндетін қою. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Ең алдымен балалар кинотеатр билеттері арқылы топқа бөлінеді. Мұғалім тақырыпқа байланысты қысқаша мәлімет беріп өтеді. Презентация тамашалау Мұғалім оқушылармен презентацияны талдайды. |
Оқушылар «Бейбарыс Сұлтан» презентациясын көріп, толық ақпарат алады.
|
Өзін-өзі бағалау |
Интерактивті тақта, слайд |
||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Бейнежазба тамашалау
«Пицца әдісі» Оқушыларға мәтін жазылған билеттер арқылы Мұғалім оқушылардың мәтінді оқып, қажетті ақпараттарды анықтай алуына қолдау көрсетеді. Оқылым алдында төмендегідей сұрақтар беріледі. 1.Сұлтан Бейбарыстың өмір сүрген жылдары? 2.Сұлтан Бейбарыс қандай рудан шыққан? 3.Мәмлүк мемлекетінің нешінші сұлтаны? Мұғалім оқушылардың берілген сұрақтарға ойланып, өз ойын дәлел келтіре отырып негіздеп айтуына қолдау көрсетеді. «TRUE or FALSE» әдісі Көрсетілген мәліметтің шындық немесе жалған екенін анықтау «Бой сергітіп алайық» Би қимылдарын қайталау арқылы көңіл – күйлерін көтереді. Барабан әдісі Мұғалім оқушылардың есте сақтау қабілетін арттыру үшін тарихи тұлғаның өмірбаянын сұрайды. |
Оқушылар «Дара тұлға» оқу-танымдық анимациялық фильмін көреді. Не түсінгенін айтады. Оқушыларға топтасып оқылым алдында берілген сұрақтарға жауап іздейді. Оқушылар мәліметтің шындық не жалған екенін анықтайды. Би қимылдарын барлығы бірге қайталайды. Оқушылар би билеп сергіп қалады. Оқушылар мәліметтер бойынша өз түсінгендерін айтады |
|
https://youtu.be/H6sDBGJ9WPU Сұрақ жазылған пицца бөліктері, Билеттер Интерактивті тақта, сұрақтар Музыка, би бейнеролигі |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақты бекітуге «СМС әдісі» қолданылады. |
Оқушылар мұғалімге смс арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады . Сабақ соңында оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын талқылайды, ұсыныстар береді. |
Алдын ала белгіленген критерийлер бойынша жұмыстарын бағалайды. |
Арнайы қағаз телефондар |
||
шағым қалдыра аласыз


