Тексерілді
|
Бөлім: |
Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Нұрмұханқызы Ұлболсын |
|
|
Күні: |
||
|
Сыныбы: 5 «б» |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 – шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап,әдеби эссе жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап,әдеби эссе жазады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ Кіріспе 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу 1.Еңбек 2.Білім 3.Байлық Үй тапсырмасы Сұрақ-жауап Бейнежазба көру. Ы.Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» |
Сұрақтарға жауап береді |
1 ұпай Дескриптор: -жауаптар нақты болады. |
Wordwall платформасы https://www.youtube.com/shorts/5Vt-LlVsLK4 |
|||
|
Сабақтың ортасы/ Негізгі 10 мин 10 мин 7 мин |
1-тапсырма.Топтық жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы кейіпкер іс-әрекетіне талдау жасайды. 1-топ
А 2-топ
3-топ
|
Сурет бойынша кейіпкердің өзіндік құндылықтарын анықтайды; |
2 ұпай Дескриптор: -Сурет мазмұнын саралайды; -Кейіпкер бейнесіне өзіндік құндылық тұрғысынан талдау жасайды. |
Суреттер Қазақ әдебиеті А.С.Ақтанова А.Қ.Жүндібаева «Атамұра» 2017ж |
|||
|
2- тапсырма.Жеке жұмыс. «Еркін жазу» әдісі бойынша «Еңбек еткен-мұратқа жеткен» тақырыбында эссе жазу |
Эссе жазады |
4 ұпай -эссе құрылымын сақтайды; -шығарма идеясын түсінеді; -кейіпкер әрекетіне баға береді; -ойын дәлелді жеткізеді. |
Дәптер |
||||
|
№3-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Салыстырмалы карта» әдісі.
|
Кесте толтырады |
3 ұпай Дескриптор: -еңбек етудің мәнін түсінеді; - Антонның еңбегін зерделейді, -Бүгінгі кәсіпкердің еңбегімен салыстырады. |
Кесте Оқулық Дәптер |
||||
|
Қорытынды. Құрметті оқушылар! Менің шығармаларымның баста тақырыбы-еңбек.Еңбек адамның өмірі үшін маңызды рөл атқарады,еңбексіз өнер де,білім де қолға келмейді.Еңбекті бірінші орынға қойып,тәрбие негізі адал еңбекте деп тұжырым жасадым.Бүгінгі сіздер танысқан "Дүние қалай етсең табылады" әңгімесінде де адам еңбегі еш жерде жоғалмайды,бақыт оны іздеп табады дегім келеді.Байлық қанағат пен еңбекте. |
Бейнежазба көреді |
|
Жасанды интелект арқылы бейнежазба |
||||
|
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың соңы
7 мин |
Бағалау.
Бекіту тапсырмасы. «Дұрыс-бұрыс» әдісі
Кері байланыс. «ҚҚҚ» әдісі Мен үшін қызықты болғаны Мен үшін қиын болғаны Мен үшін құнды болғаны
Үйге тапсырма. Еңбек етудің 5 нақты пайдасын анықтап жазыңыздар. |
Өзін-өзі бағалайды
Дұрыс жауабын айтады
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді |
Оқушылар белсенгділігіне қарай 1-10 баллдық жүйемен бағаланады |
Бағалау парағы
«Kahoot»платформасы
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сұлтанмахмұт Торайғыров “Шәкірт ойы”
Сұлтанмахмұт Торайғыров “Шәкірт ойы”
Тексерілді
|
Бөлім: |
Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Нұрмұханқызы Ұлболсын |
|
|
Күні: |
||
|
Сыныбы: 5 «б» |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 – шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап,әдеби эссе жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап,әдеби эссе жазады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ Кіріспе 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу 1.Еңбек 2.Білім 3.Байлық Үй тапсырмасы Сұрақ-жауап Бейнежазба көру. Ы.Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» |
Сұрақтарға жауап береді |
1 ұпай Дескриптор: -жауаптар нақты болады. |
Wordwall платформасы https://www.youtube.com/shorts/5Vt-LlVsLK4 |
|||
|
Сабақтың ортасы/ Негізгі 10 мин 10 мин 7 мин |
1-тапсырма.Топтық жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы кейіпкер іс-әрекетіне талдау жасайды. 1-топ
А 2-топ
3-топ
|
Сурет бойынша кейіпкердің өзіндік құндылықтарын анықтайды; |
2 ұпай Дескриптор: -Сурет мазмұнын саралайды; -Кейіпкер бейнесіне өзіндік құндылық тұрғысынан талдау жасайды. |
Суреттер Қазақ әдебиеті А.С.Ақтанова А.Қ.Жүндібаева «Атамұра» 2017ж |
|||
|
2- тапсырма.Жеке жұмыс. «Еркін жазу» әдісі бойынша «Еңбек еткен-мұратқа жеткен» тақырыбында эссе жазу |
Эссе жазады |
4 ұпай -эссе құрылымын сақтайды; -шығарма идеясын түсінеді; -кейіпкер әрекетіне баға береді; -ойын дәлелді жеткізеді. |
Дәптер |
||||
|
№3-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Салыстырмалы карта» әдісі.
|
Кесте толтырады |
3 ұпай Дескриптор: -еңбек етудің мәнін түсінеді; - Антонның еңбегін зерделейді, -Бүгінгі кәсіпкердің еңбегімен салыстырады. |
Кесте Оқулық Дәптер |
||||
|
Қорытынды. Құрметті оқушылар! Менің шығармаларымның баста тақырыбы-еңбек.Еңбек адамның өмірі үшін маңызды рөл атқарады,еңбексіз өнер де,білім де қолға келмейді.Еңбекті бірінші орынға қойып,тәрбие негізі адал еңбекте деп тұжырым жасадым.Бүгінгі сіздер танысқан "Дүние қалай етсең табылады" әңгімесінде де адам еңбегі еш жерде жоғалмайды,бақыт оны іздеп табады дегім келеді.Байлық қанағат пен еңбекте. |
Бейнежазба көреді |
|
Жасанды интелект арқылы бейнежазба |
||||
|
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың соңы
7 мин |
Бағалау.
Бекіту тапсырмасы. «Дұрыс-бұрыс» әдісі
Кері байланыс. «ҚҚҚ» әдісі Мен үшін қызықты болғаны Мен үшін қиын болғаны Мен үшін құнды болғаны
Үйге тапсырма. Еңбек етудің 5 нақты пайдасын анықтап жазыңыздар. |
Өзін-өзі бағалайды
Дұрыс жауабын айтады
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді |
Оқушылар белсенгділігіне қарай 1-10 баллдық жүйемен бағаланады |
Бағалау парағы
«Kahoot»платформасы
|
шағым қалдыра аласыз
нтонның
бетіне қарап тұрды да айтты:— Сен қарауға еп-есті кісі секілді
көрінесің және жұмыс істеуге қуатың да бардай көрінеді. Сөйтіп
тұрып мұндай жаман іспен өзіңді кемшілікке салып жүрсің. Бай болғың
келсе, мен саған ақыл
айтайын…













