|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі |
|
|
Педагогтің аты-жөні,әкесінің аты |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылыр саны: |
Қатыспағандар саны:- |
|
Сабақтың тақырыбы |
Су- қасиетті ұғым |
|
|
Оқыту бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру 6.4.4.1 сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жылпы және нақты сұрақтарға жауап береді, өмірмен байланыстырады. Есімдіктің қызметін түсінеді, оны зат есім мен сын есімнің орнына қолданады |
|
|
Сабақтың кезеңі \ уақыт |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Сабақ басталуына жағымды психологиялық ахуал тудыру.Бүгінгі сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.Бағалау критерийлерімен таныстыру, талқылау Үй тапсырмасына берілген су туралы мақал- мәтелдерін оқиды |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
1- тапсырма «Су- қасиетті ұғым» аудиомәтінін тыңдап, түсінеміз. Жалпы және нақты сұрақтарды құрып, сұрақтарға жауап береміз |
Белсенді әдіс: «Сұрақтар шеңбері,,». Бұл әдіс тыңдалған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарды ортаға салып, жауабын табуға ынталандырады. Берілген сұрақтардың жауабын бірлесіп шешеді |
Дескриптор: -Мәтін мазмұнын мұқият тыңдап , мәтін мазмұны негізінде бір жалпы сұрақ құрады және жауап береді/1/ - мәтін мазмұнын мұқият тыңдап, мәтін мазмұны негізінде бір нақты сұрақ құрады және жауап береді /1/ |
«Су- қасиетті ұғым,,і» аудиомәтіні «Сұрақтар шеңбері» әдісі |
||
|
10 мин |
4- тапсырма 111- бет Суретке қарап, құрамында есімдігі бар сөйлем құраймыз. Есімдіктердің мағыналық түрлерін ажыратамыз |
Белсенді әдіс: ,,Ойлан,жұптас, бөліс,, әдісі бойынша жүргізіледі. Тапсырма тыңдалады, талқылайды, |
Дескриптор: -/Сурет бойынша есімдіктің мағыналық түрлеріне сай сөйлем құрайды 2/ |
Оқулық 11- бет |
||
|
7 мин |
5-тапсырма Берілген сөйлемдерге морфологиялық талдау жасймыз. Есіміктердің мағыналық түрлерін ажыратып, сұрақ қоямыз |
Жеке жұмыс. Оқушылар сөйлемді оқып, морфологиялық талдау жасайды |
Дескриптор: -Сөйлесге морфологиялық талдау жасайды/1/ -Есімдіктерді тауып, мағыналық түрлеріне ажыратады, сұрақ қояды /1/ |
Оқулықпен жұмыс |
||
|
5 мин |
4- тапсырма Неліктен халқымыз ,,бұлақ көрсең көін аш,, дейді. Есідіктерді зат есім, сын есім орындарына қолданып, эссе жазыңыз |
Белсенді әдіс: «Төрт сөйлем» әдісі. Бұл әдіс бойынша оқушы төрт сөйлеммен эссе жазады. Тапсырма орындалып болған соң, оқушының пікірі талданады.
|
Дескриптор: -Төрт сөйлеммен эссе жазады/1/ -Есімдіктерді қолданады/1/ -Тыңдалған мәтіннен мысалдар енгізеді/1/ -Дерегін өмірмен байланыстырады/1/ |
|
||
|
2 мин |
Үй тапсырмасы Сілтеу және сұрауесімдіктеріне көркем әдебиеттен мысал жазады |
Өз бетімен ұмыс жасайды |
Берілген тапсырманы орындайды |
«Сәйкестендіру тесті» |
||
|
Рефлексия 3 мин |
«Менің термометрім» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. |
Сабақта не туралы айттық, не қиын болды, нені мүлдем түсінбедім, не түйдік сұрақтар төңірегінде өз ойларын айтады |
|
«Менің термометрім» әдісі |
||
Бағалау парағы
|
Оқушының аты жөні |
Мәтін мазмұнын мұқият тыңдап , мәтін мазмұны негізінде бір жалпы сұрақ құрады және жауап береді/ 1 |
мәтін мазмұнын мұқият тыңдап, мәтін мазмұны негізінде бір нақты сұрақ құрады және жауап береді 1 |
Сурет бойынша есімдіктің мағыналық түрлеріне сай сөйлем құрайды 2/ |
Сөйлесге морфологиялық талдау жасайды/1/ |
Есімдіктерді тауып, мағыналық түрлеріне ажыратады, сұрақ қояды /1 |
-Төрт сөйлеммен эссе жазады/1/ -Есімдіктерді қолданады/1/ -Тыңдалған мәтіннен мысалдар енгізеді/1/ -Дерегін өмірмен байланыстырады/1 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су - қасиетті ұғым.
Су - қасиетті ұғым.
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі |
|
|
Педагогтің аты-жөні,әкесінің аты |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылыр саны: |
Қатыспағандар саны:- |
|
Сабақтың тақырыбы |
Су- қасиетті ұғым |
|
|
Оқыту бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру 6.4.4.1 сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жылпы және нақты сұрақтарға жауап береді, өмірмен байланыстырады. Есімдіктің қызметін түсінеді, оны зат есім мен сын есімнің орнына қолданады |
|
|
Сабақтың кезеңі \ уақыт |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Сабақ басталуына жағымды психологиялық ахуал тудыру.Бүгінгі сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.Бағалау критерийлерімен таныстыру, талқылау Үй тапсырмасына берілген су туралы мақал- мәтелдерін оқиды |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
1- тапсырма «Су- қасиетті ұғым» аудиомәтінін тыңдап, түсінеміз. Жалпы және нақты сұрақтарды құрып, сұрақтарға жауап береміз |
Белсенді әдіс: «Сұрақтар шеңбері,,». Бұл әдіс тыңдалған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарды ортаға салып, жауабын табуға ынталандырады. Берілген сұрақтардың жауабын бірлесіп шешеді |
Дескриптор: -Мәтін мазмұнын мұқият тыңдап , мәтін мазмұны негізінде бір жалпы сұрақ құрады және жауап береді/1/ - мәтін мазмұнын мұқият тыңдап, мәтін мазмұны негізінде бір нақты сұрақ құрады және жауап береді /1/ |
«Су- қасиетті ұғым,,і» аудиомәтіні «Сұрақтар шеңбері» әдісі |
||
|
10 мин |
4- тапсырма 111- бет Суретке қарап, құрамында есімдігі бар сөйлем құраймыз. Есімдіктердің мағыналық түрлерін ажыратамыз |
Белсенді әдіс: ,,Ойлан,жұптас, бөліс,, әдісі бойынша жүргізіледі. Тапсырма тыңдалады, талқылайды, |
Дескриптор: -/Сурет бойынша есімдіктің мағыналық түрлеріне сай сөйлем құрайды 2/ |
Оқулық 11- бет |
||
|
7 мин |
5-тапсырма Берілген сөйлемдерге морфологиялық талдау жасймыз. Есіміктердің мағыналық түрлерін ажыратып, сұрақ қоямыз |
Жеке жұмыс. Оқушылар сөйлемді оқып, морфологиялық талдау жасайды |
Дескриптор: -Сөйлесге морфологиялық талдау жасайды/1/ -Есімдіктерді тауып, мағыналық түрлеріне ажыратады, сұрақ қояды /1/ |
Оқулықпен жұмыс |
||
|
5 мин |
4- тапсырма Неліктен халқымыз ,,бұлақ көрсең көін аш,, дейді. Есідіктерді зат есім, сын есім орындарына қолданып, эссе жазыңыз |
Белсенді әдіс: «Төрт сөйлем» әдісі. Бұл әдіс бойынша оқушы төрт сөйлеммен эссе жазады. Тапсырма орындалып болған соң, оқушының пікірі талданады.
|
Дескриптор: -Төрт сөйлеммен эссе жазады/1/ -Есімдіктерді қолданады/1/ -Тыңдалған мәтіннен мысалдар енгізеді/1/ -Дерегін өмірмен байланыстырады/1/ |
|
||
|
2 мин |
Үй тапсырмасы Сілтеу және сұрауесімдіктеріне көркем әдебиеттен мысал жазады |
Өз бетімен ұмыс жасайды |
Берілген тапсырманы орындайды |
«Сәйкестендіру тесті» |
||
|
Рефлексия 3 мин |
«Менің термометрім» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. |
Сабақта не туралы айттық, не қиын болды, нені мүлдем түсінбедім, не түйдік сұрақтар төңірегінде өз ойларын айтады |
|
«Менің термометрім» әдісі |
||
Бағалау парағы
|
Оқушының аты жөні |
Мәтін мазмұнын мұқият тыңдап , мәтін мазмұны негізінде бір жалпы сұрақ құрады және жауап береді/ 1 |
мәтін мазмұнын мұқият тыңдап, мәтін мазмұны негізінде бір нақты сұрақ құрады және жауап береді 1 |
Сурет бойынша есімдіктің мағыналық түрлеріне сай сөйлем құрайды 2/ |
Сөйлесге морфологиялық талдау жасайды/1/ |
Есімдіктерді тауып, мағыналық түрлеріне ажыратады, сұрақ қояды /1 |
-Төрт сөйлеммен эссе жазады/1/ -Есімдіктерді қолданады/1/ -Тыңдалған мәтіннен мысалдар енгізеді/1/ -Дерегін өмірмен байланыстырады/1 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













