|
Бөлім: |
Су - тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдығалі Қуаныш |
|
|
Күні: |
30.01.2023 ж |
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Су иесі – Сүлеймен |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
ӘТН. 6.4.4.1 - сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдана алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 5 мин |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал. «Мен кіммін?» жаттығуы Мен самал желге ұқсаймын, себебі... Мен кейде... өзімді құмырсқадай сезінемін. Мен стакандағы сумын, өйткені... Мен айсбергпін, себебі... Мен әдемі гүлмін, себебі... Мен биік жартаспын, себебі... Мен балыққа ұқсаймын, өйткені... Мен қызық кітаппын, себебі... Мен әнмін, өйткені... Мен кейде тышқанға ұқсаймын, себебі... Мен «О» әрпі секілдімін, себебі... Мен шамшырақпын... Мен дәмді таңғы аспын, себебі... |
Мұғаліммен амандасады. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Пәндік дағды |
Топқа бөлу. Тақырыпқа қатысты сөздер беріледі. «Жарық» әдісімен топқа бөлінеді. Есімдік Су Сүлеймен Үй тапсырмасы. «Иә, жоқ» әдісі бойынша Рillapp қосымша
браузері арқылы есімдік және оның түрлері
сұралады. Жаңа тақырып. Тыңдалым. Су иесі – Сүлеймен Қазақ халқында үйге қонақ келгенде жас
баланың қолына құман беріп, мойнына сүлгі асып, ас ішердің алдында
қонақтардың қолына су құйғызатын дәстүр бар. Аңыз бойынша бұл
дәстүр Сүлеймен пайғамбардан қалған
деседі. – Ғалым бол! – деп, тоқсан тоғыз түрлі тілек айтып, бата береді екен. Арада он бес жыл өтеді. Сүлейменнің бұғанасы бекіп, қабырғасы қатайып, ойы да, бойы да өсіп, азамат болып ер жетеді.
Бір күні Дәуіт Ұлық
Аллаға: 1-тапсырма. Ойтүрткі сұрақтары.
Әдеби тіл нормалары. 2-тапсырма. Мәтіннен алынған есімдіктердің қызметін анықтаңдар. Аңыз бойынша бұл дәстүр Сүлеймен пайғамбардан қалған деседі. Ұлық Алла оны жұбату үшін оған тағы бір ұл сыйлайды. Жердегі бүкіл тау-тас, аң-құс, он сегіз мың ғаламға патша қыламын. Көптің алғысымен оның ғұмыр жасы ұзарды. Ізденімпаздық тапсырма. 4-тапсырма. Су туралы мақал-мәтелдерді жинақтап, оларға түсініктеме беріңдер. «Бас қатырғыш» ойыны немесе «Филворд» әдісі. Жасырын тұрған есімдік сөздерді дұрыс табу. |
Топқа бөлінеді. Үй тапсырмасына жауап береді. Жаңа білімді меңгереді.
Пәндік дағдылары сабақ барысында қалыптасады. |
Дескриптор : -Үй тапсырмасына жауап береді; 2 балл Оқушылар видео үзіндімен танысады. «Білім қуаты» әдісімен бағалау
Дескриптор : - сұрақтарға жауап береді, өз ойларын білдіреді. 1 балл Дескриптор : -Мәтіннен есімдікті табады. -Сөйлемдегі қызметін табады. 2 балл Дескриптор: - Су туралы мақал-мәтелдерді теріп жазады. -түсінік береді. 2 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Сергіту сәті Сабақты бекіту Үй тапсырмасы Рефлексия |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















