|
Бөлімі: |
Физикалық география. Гидросфера |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Молдахметова А |
|
Күні: |
06.12.2021 |
|
Сыныбы: |
9 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.3.4 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде су ресурстарының экологиялық проблемаларын талдап, шешу жолдарын ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: экологиялық проблемаларды атайды; Көпшілік оқушылар: Су ресурстарының экологиялық проблемаларын талдайды; Кейбір оқушылар: Су ресурстарының проблемаларының шешу жолдарын ұсынады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру Психологиялық ахуал |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді.
Психологиялық ахуал «Жағымды сөздер» әдісі
Алдыңғы сабақтағы өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында ұялы телефонмен «kahoot» платформасы арқылы тест орындайды . |
Оқушылар мұғаліммен амандасады
Допты алған оқушы шеңбердегі қатысушылардың кез келгенін таңдайды да допты лақтырып, оған жағымды сөзін айтады
«kahoot» платформасы арқылы тест орындайды . |
ҚБ Мадақтау
Өзін өзі бағалау Бағалау парақшасын толтырады |
Доп
|
|
Сабақтың ортасы (10 мин) Жұптық жұмыс
10 минут Жеке жұмыс
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында Видео көрсетеді Оқушыларды жаңа тақырыппен оқу мақсатымен таныстырылады
«Кластер әдісі» 1-топ Қазақстанның су ресурстарын қорғау 2- топ Су көздерінің табиғи апаттары 3- топ Шаруашылықта су ресурстарынының қолданылуы
Жеке жұмыс Ұялы телефон арқылы Word wall Платформасында Ластану түрлері бойынша Сәйкестендіру орындайды
Фишбоун әдісі арқылы «экологиялық проблемаларды қалай шешеміз?» 1 топ Каспий теңізі 2 топ Арал теңізі 3 топ Балқаш көлі Әр топ белгілі су ресурсының түрін таңдап, ол жерде кездесетін экологиялық проблеманың шешу жолын табуды Тиімділігі: әр оқушы өзінің дара пікірін келтіреді. |
Видео көреді
Жаңа тақырыпты дәптерге жазады
Су ресурстары экологиялық проблемаларына кластер құрады; 1топ Дескриптор -су ресурстарын қорғау -тұщы судың жетіспеуі -Су ресурстарының негізгі ластану көздері 2 топ Дескриптор -Су көздерінің табиғи апаттары - су тасу, су тасқыны -сел, көшкін 3 топ Дескриптор -Шаруашылықта су ресурстарынының қолданылуы
Сәйкестендіру орындайды Дескриптор Биологиялық, Химиялық, Физикалық ластану түрелерін ажыра алады
Дескриктор Каспий теңізі Арал теңізі Балқаш көлінің -экологиялық проблемасын анықтайды -шешу жолдарын табады |
Бірін бірі бағалау, Бағалау парақшасын толтырады |
https://youtu.be/IqdHDnrFMQM
Презентация
Word wall Платформасы
|
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су ресурстарының экологиялық проблемалары 9 сынып
Су ресурстарының экологиялық проблемалары 9 сынып
|
Бөлімі: |
Физикалық география. Гидросфера |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Молдахметова А |
|
Күні: |
06.12.2021 |
|
Сыныбы: |
9 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.3.4 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде су ресурстарының экологиялық проблемаларын талдап, шешу жолдарын ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: экологиялық проблемаларды атайды; Көпшілік оқушылар: Су ресурстарының экологиялық проблемаларын талдайды; Кейбір оқушылар: Су ресурстарының проблемаларының шешу жолдарын ұсынады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру Психологиялық ахуал |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді.
Психологиялық ахуал «Жағымды сөздер» әдісі
Алдыңғы сабақтағы өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында ұялы телефонмен «kahoot» платформасы арқылы тест орындайды . |
Оқушылар мұғаліммен амандасады
Допты алған оқушы шеңбердегі қатысушылардың кез келгенін таңдайды да допты лақтырып, оған жағымды сөзін айтады
«kahoot» платформасы арқылы тест орындайды . |
ҚБ Мадақтау
Өзін өзі бағалау Бағалау парақшасын толтырады |
Доп
|
|
Сабақтың ортасы (10 мин) Жұптық жұмыс
10 минут Жеке жұмыс
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында Видео көрсетеді Оқушыларды жаңа тақырыппен оқу мақсатымен таныстырылады
«Кластер әдісі» 1-топ Қазақстанның су ресурстарын қорғау 2- топ Су көздерінің табиғи апаттары 3- топ Шаруашылықта су ресурстарынының қолданылуы
Жеке жұмыс Ұялы телефон арқылы Word wall Платформасында Ластану түрлері бойынша Сәйкестендіру орындайды
Фишбоун әдісі арқылы «экологиялық проблемаларды қалай шешеміз?» 1 топ Каспий теңізі 2 топ Арал теңізі 3 топ Балқаш көлі Әр топ белгілі су ресурсының түрін таңдап, ол жерде кездесетін экологиялық проблеманың шешу жолын табуды Тиімділігі: әр оқушы өзінің дара пікірін келтіреді. |
Видео көреді
Жаңа тақырыпты дәптерге жазады
Су ресурстары экологиялық проблемаларына кластер құрады; 1топ Дескриптор -су ресурстарын қорғау -тұщы судың жетіспеуі -Су ресурстарының негізгі ластану көздері 2 топ Дескриптор -Су көздерінің табиғи апаттары - су тасу, су тасқыны -сел, көшкін 3 топ Дескриптор -Шаруашылықта су ресурстарынының қолданылуы
Сәйкестендіру орындайды Дескриптор Биологиялық, Химиялық, Физикалық ластану түрелерін ажыра алады
Дескриктор Каспий теңізі Арал теңізі Балқаш көлінің -экологиялық проблемасын анықтайды -шешу жолдарын табады |
Бірін бірі бағалау, Бағалау парақшасын толтырады |
https://youtu.be/IqdHDnrFMQM
Презентация
Word wall Платформасы
|
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













