Материалдар / Су ресурстарының экологиялық проблемалары 9 сынып

Су ресурстарының экологиялық проблемалары 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ су ресурстаның экологиялық проблемасы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қаңтар 2023
563
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





География

пәнінен ашық сабақ

Тақырыбы: Су ресурстарының экологиялық проблемалары





Сынып: 9 «А»

Мұғалім: Молдахметова А















2021 -2022 оқу жылы



Бөлімі:

Физикалық география. Гидросфера

Педагогтің аты-жөні:

Молдахметова А

Күні:

06.12.2021

Сыныбы:

9 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

  • Су ресурстарының экологиялық проблемалары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.3.3.4 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде су ресурстарының экологиялық проблемаларын талдап, шешу жолдарын ұсынады

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушы: экологиялық проблемаларды атайды;

Көпшілік оқушылар: Су ресурстарының экологиялық проблемаларын талдайды;

Кейбір оқушылар: Су ресурстарының проблемаларының шешу жолдарын ұсынады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру



Психологиялық ахуал

(5мин)



Өткен білімді еске түсіру

(5 мин)

Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді.


Психологиялық ахуал

«Жағымды сөздер» әдісі




Алдыңғы сабақтағы өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында ұялы телефонмен «kahoot» платформасы арқылы тест орындайды .

ТЕСТ

1.Еліміздің қай бөлігінде өзендер мен көлдер аз?

2.Бекіре балықтарына бай ірі көл?

3.Балқаш, Алакөл алабының өзендері?10

4.Судың шығынын анықтайтын формула ? Q=S*Vсек

5.Қазақстан аумағында қанша өзен мен уақытша ағын сулар бар?сек

6.Өзеннің бастауынан сағасына дейінгі ұзына бойы қимасы неше бөлікке бөлінеді?0

7.Ертіс, Есіл, Тобыл, Жайық, Сырдария, Іле, Шу өзендерінің ұзындығы қанша км дан асады?сек


Оқушылар мұғаліммен амандасады


Допты алған оқушы шеңбердегі қатысушылардың кез келгенін таңдайды да допты лақтырып, оған жағымды сөзін айтады




«kahoot» платформасы арқылы тест орындайды













Өзін өзі бағалау

Бағалау парақшасын толтырады





Доп







Kahoot!

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу

(5мин)






(10 мин)












(5 мин)













Бекіту

(10 мин)






Ой қозғау.

Видеоматериал көрсету арқылы оқушылармен бірлесе отырып жаңа сабақтың тақырыбы және мақсаты анықталады.

Топтық жұмыс

«Кластер әдісі»

Суреттерді құрастырып, топтық жұмыс орындайды

1-топ Қазақстанның су ресурстарын қорғау

2- топ Су көздерінің табиғи апаттары

3- топ Шаруашылықта су ресурстарынының қолданылуы


Жеке жұмыс

Ұялы телефон арқылы

Word wall

Платформасында

Ластану түрлері бойынша

Сәйкестендіру орындайды



Фишбоун әдісі арқылы

«экологиялық проблемаларды қалай шешеміз?»

1 топ Каспий теңізі

2 топ Арал теңізі

3 топ Балқаш көлі

Әр топ белгілі су ресурсының түрін таңдап, ол жерде кездесетін экологиялық проблеманы анықтайды, шешу жолын ұсынады

Оқушылар көрсетілген

видеоматериал арқылы сабақтың мақсатын анықтады

Жаңа тақырыпты дәптерге жазады


1топ

Дескриптор

-Қазақстанның су ресурстарын қорғау

2 топ

Дескриптор

-Су көздерінің табиғи апаттары

3 топ

Дескриптор

-Шаруашылықта су ресурстарынының қолданылуы


Сәйкестендіру орындайды

Дескриптор

Биологиялық,

Химиялық,

Физикалық ластану түрелерін ажырта алады








Дескриптор

Каспий теңізі

Арал теңізі

Балқаш көлінің

-экологиялық проблемасын анықтайды

-шешу жолдарын ұсынады








Бірін бірі бағалау,

ҚБ

«Лайк, дизлайк» әдісі

Бағалау парақшасын толтырады



Өзін өзі бағалау

Бағалау парақшасын толтырады










https://youtu.be/IqdHDnrFMQM







Фотосуреттер













Word wall

Платформасы











Балық қаңқасы

Сабақтың соңы

(5 мин)


Кері байланыс

Мен сабақта жұмыс істедім

белсенді/ белсенді емес

Мен өзімнің жұмысыма

ризамын / риза емеспін

Сабақ мен үшін...

қысқа / ұзақ болды

Менің көңілім

жақсарды / шамаланды

Сабақтың мазмұны мен үшін

Түсінікті/ түсініксіз болды

пайдалы/ пайдасыз болды

Үйге тапсырма:

Су ресурстарының экологиялық проблемалары оқу, кескін картаға инфографика түрінде белгілеу


Оқушылар кестені толтырады


Үлестірмелі қағаздар









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ