Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі»

Тақырып бойынша 21 материал табылды

Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі»

Материал туралы қысқаша түсінік
Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі»
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім тақырыбы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім

Мектеп: № Пәні: қазақ әдебиеті

Сабақ

Мұғалім:

Сынып: 9

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі»

Сабақ түрі

жаңа сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау;


Сабақ мақсаты

әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды;


Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы




7-8 минут

Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал.

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады

Қызығушылықты ояту.

Кластер әдісі

Сынып шағын топтарда жұмыс істейді. «Күнделік дегеніміз не?» сұрағын талқылайды және тақырыптық таныстырылым дайындайды.

  • Күнделік дегеніміз не? Оның мақсаты қандай?

  • Күнделік не үшін керек? Оның қандай түрлерін білесіз?

  • Қалай ойлайсыз, күнделік жазудың қандай артықшылығы мен пайдасы бар?

  • Сіз қандай тұлғалардың күнделігі туралы естідіңіз/оқыдыңыз/таныссыз? т.б.

Оқушылар назары сабаққа аударылады.

ҚБ «Күнделік»

ж



















Кластер



Сабақтың

ортасы




15 минут

















10 минут

Мағынаны тану.

«Стикердегі жазбалар» әдісі

Сыныпқа «Ш.Уәлихановтың «Ыстықкөл күнделігінен» оқуға үзінді ұсынылады.

1-тапсырма.

Ж

Мәтінді оқыңыз, мәтін мазмұны бойынша

3-4 оқиғаны/әрекетті стикерлерге жеке-жеке жазыңыз.

Дескриптор:

  • Мәтінді оқиды;

  • 3-4 оқиғаны/әрекетті стикерлерге жеке-жеке жазады.

2-тапсырма.

Т

Топтасып, оқиғаларды рет-ретімен орналастырыңыз және мәтінді мағыналық топтарға бөліңіз (әр бөлікке жеке-жеке атау беруге болады). Жұмыс қорытындысын сыныпқа таныстырыңыз.

  • Оқиғалардың/әрекеттердің реті сақталған ба?

  • Не себепті оқиғалардың реті бұзылды деп есептейсіз? Реті қалай болуы керек?

  • Оқиғаларды қандай мағыналық топтарға бөлдіңіздер?Қандай атау бердіңіздер?

  • Қандай жаңа ақпаратпен таныстыңыз?

  • Мәтін бойынша қандай сұрағыңыз бар? т.б.

Дескриптор:

  • оқиғаларды рет-ретімен орналастырады;

  • мәтінді мағыналық топтарға бөледі;

  • мәтін бойынша сұрақ қояды.

«Еркін микрофон»

Оқушылар өз ой қорытындысын шығарады.

Қалыптастырушы бағалау: өзара кері байланыс




Жеке жұмыс











Топтық тапсырма орындайды.















Оқушылар өз ой қорытындысын шығарады.










ҚБ. 3 балл

«Күнделік»

ж















ҚБ. 7 балл «Күнделік»

ж







Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» үзінді





Сабақтың

соңы


5 минут

Кластер әдісі

Сынып сабақтың басындағы кластер жұмысына қайта оралады, кластерді толықтырумен айналысады.

Тапсырма:

«Күнделік дегеніміз не?» сұрағына берген жауаптарыңызды одан әрі толықтырыңыз.

  • Күнделікке қатысты біліміңізді қалай толықтырдыңыз?

  • Қандай жаңа ақпаратпен таныстыңыз?

  • Сізде қандай сұрақ туындады? т.б.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.12.2024
205
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі