Қазақстар Республикасының Білім министрлігі
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
ІІ ТАРАУ. ТАРИХИ ШЫНДЫҚ ПЕН КӨРКЕМДІК ШЕШІМ |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні |
15 желтоқсан |
|
|
Сынып: 9 Қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру;9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді.Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; 2)Оқушыларды түгендеу; 3)Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру; 4)Алдыңғы білімді тексеру. Ш. Уәлихановтың отбасы туралы не білеміз? Ғалымның «Ыстықкөл күнделігі» шығармасы туралы не білесіңдер? |
Сәлемдесу -Оқу құралдарын дайындайды -Сабақтың мақсатымен танысады |
ҚБ Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына «Керемет!», «Сәттілік!», «Сендердің қолдарыңнан келеді! т.б. сөздерімен ынталандыру Жылдам әрі дұрыс жауап берген оқушыларға ынтыландыру сөздерімен бағалау |
Оқулық |
||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты меңгерту кезеңі
|
Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл
күнделігі". Шоқан – ғалым тақырыбы бойынша түсінік
қалыптастыру Ұрпақтар сабақтастығының
шығармадан көрінуі«Ыстықкөл күнделігі» –
қазақтағы көшпелі өмірді, салт-дәстүрді, география мен этнографияны
жүйелі сипаттауға бағытталған алғашқы ғылыми еңбектердің
бірі.
ҰРПАҚТАРДЫҢ БІЛІМ ЖОЛЫНДАҒЫ САБАҚТАСТЫҒЫН нақты көрсетеді.Шоқан өзінен бұрынғы буыннан білім алып қана қоймай, оны жазу, жүйелеу, ғылыми айналымға енгізу арқылы келешек ұрпаққа жеткізудің жаңа үлгісін жасады. |
Қажетті мәліметті дәптерге жазады.
Сұраққа жауап береді. |
Бағалау критерийі Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді. Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. Ойлау дағдысының деңгейі: жоғары деңгей |
Оқулық |
||||||
|
Жаңа сабақты меңгергенін тексеру 10 минут |
1-тапсырма. Үзіндідегі әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талда. Автор стиліне талдау жаса.
|
Үзіндідегі әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдайды |
Дескриптор: Көркемдегіш құралдарды анықтайды; -1б Қолданылу сипатын анықтайды; -1б Автор стилін талдайды; -1б Барлығы-3 |
Оқу жоспары
оқулық
|
||||||
|
10 минут |
2-тапсырма. Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беріңдер. |
Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. |
Дескриптор:
«Ыстықкөл күнделігіндегі» негізгі идеяларды дұрыс
анықтайды;-1 Барлығы-7 балл. |
Оқулық Бағалау деңгейі 1-тапсырма |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Үй тапсырмасын беру Бағалау |
Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады. «Соңғы түйін» идеясы
Рефлексия «Үш мен» әдісі Бүгінгі сабақ мақсатына байланысты рефлексия жасату. Мен ... білдім Мен ... анықтадым Мен ... қиналдым Үйге тапсырма: онлайн мектеп тапсырмасы |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді. Рефлексия жасайды. \73. Үйге тапсырма алады |
Әр оқушыны жеке бағалау.Кері байланыс беру. 10 балға дейін бағаланады |
Бағалау парақшасы
Рефлексия парақшасы |
Тексерді ________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі". Шоқан - ғалым
Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі". Шоқан - ғалым
Қазақстар Республикасының Білім министрлігі
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
ІІ ТАРАУ. ТАРИХИ ШЫНДЫҚ ПЕН КӨРКЕМДІК ШЕШІМ |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні |
15 желтоқсан |
|
|
Сынып: 9 Қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру;9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді.Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; 2)Оқушыларды түгендеу; 3)Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру; 4)Алдыңғы білімді тексеру. Ш. Уәлихановтың отбасы туралы не білеміз? Ғалымның «Ыстықкөл күнделігі» шығармасы туралы не білесіңдер? |
Сәлемдесу -Оқу құралдарын дайындайды -Сабақтың мақсатымен танысады |
ҚБ Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына «Керемет!», «Сәттілік!», «Сендердің қолдарыңнан келеді! т.б. сөздерімен ынталандыру Жылдам әрі дұрыс жауап берген оқушыларға ынтыландыру сөздерімен бағалау |
Оқулық |
||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты меңгерту кезеңі
|
Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл
күнделігі". Шоқан – ғалым тақырыбы бойынша түсінік
қалыптастыру Ұрпақтар сабақтастығының
шығармадан көрінуі«Ыстықкөл күнделігі» –
қазақтағы көшпелі өмірді, салт-дәстүрді, география мен этнографияны
жүйелі сипаттауға бағытталған алғашқы ғылыми еңбектердің
бірі.
ҰРПАҚТАРДЫҢ БІЛІМ ЖОЛЫНДАҒЫ САБАҚТАСТЫҒЫН нақты көрсетеді.Шоқан өзінен бұрынғы буыннан білім алып қана қоймай, оны жазу, жүйелеу, ғылыми айналымға енгізу арқылы келешек ұрпаққа жеткізудің жаңа үлгісін жасады. |
Қажетті мәліметті дәптерге жазады.
Сұраққа жауап береді. |
Бағалау критерийі Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді. Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. Ойлау дағдысының деңгейі: жоғары деңгей |
Оқулық |
||||||
|
Жаңа сабақты меңгергенін тексеру 10 минут |
1-тапсырма. Үзіндідегі әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талда. Автор стиліне талдау жаса.
|
Үзіндідегі әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдайды |
Дескриптор: Көркемдегіш құралдарды анықтайды; -1б Қолданылу сипатын анықтайды; -1б Автор стилін талдайды; -1б Барлығы-3 |
Оқу жоспары
оқулық
|
||||||
|
10 минут |
2-тапсырма. Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беріңдер. |
Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. |
Дескриптор:
«Ыстықкөл күнделігіндегі» негізгі идеяларды дұрыс
анықтайды;-1 Барлығы-7 балл. |
Оқулық Бағалау деңгейі 1-тапсырма |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Үй тапсырмасын беру Бағалау |
Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады. «Соңғы түйін» идеясы
Рефлексия «Үш мен» әдісі Бүгінгі сабақ мақсатына байланысты рефлексия жасату. Мен ... білдім Мен ... анықтадым Мен ... қиналдым Үйге тапсырма: онлайн мектеп тапсырмасы |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді. Рефлексия жасайды. \73. Үйге тапсырма алады |
Әр оқушыны жеке бағалау.Кері байланыс беру. 10 балға дейін бағаланады |
Бағалау парақшасы
Рефлексия парақшасы |
Тексерді ________
шағым қалдыра аласыз













