Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі". Шоқаннан қалған асыл мұралар

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі". Шоқаннан қалған асыл мұралар

Материал туралы қысқаша түсінік
Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі". Шоқаннан қалған асыл мұралар
Материалдың қысқаша нұсқасы

ҚР Білім және Ғылым министрлігі

40 орта мектеп

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі". Шоқаннан қалған асыл мұралар

(сабақтың тақырыбы)

Бөлім

ІІ ТАРАУ. ТАРИХИ ШЫНДЫҚ ПЕН КӨРКЕМДІК ШЕШІМ

Педагогтің аты -жөні

Утегулова Айала Нусипбаевна

Күні

15 желтоқсан

Сынып: 9

Қазақ әдебиеті

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі". Шоқаннан қалған асыл мұралар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру;

9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу;

Сабақтың мақсаты

Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді.Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады.


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт


Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті


Бағалау


Ресурстар


Сабақтың басы.

Ұйымдастыру кезеңі


5 минут

1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау;

2)Оқушыларды түгендеу;құндылықтар туралы айту.

3)Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру;


Мұғаліммен амандасу;

Өткен тақырып бойынша өз ойларын айту;

Оқушылардың көңіл- күйін және сабаққа дайындығын ынталандыру;

Сабақта орындалатын тапсырмаларға сәйкес ҚБ мен таныстыру

Оқулық

137-153 беттер


Сабақтың ортасы

Жаңа материал меңгерту


10 минут



Бірлесіп орындалатын жұмыстарға берілген мәтіндік ақпараттармен танысады.

Ш.Уәлиханов "Ыстықкөл күнделігі". Шоқаннан қалған асыл мұралар


Барлық оқушылардың жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сұрақтарға жауап береді.

Бағалау критерийі

Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді.Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады.



Оқулық






Жаңа материалды түсінгенін тексеру


10 минут



ЖЖ.1-тапсырма. Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға бер. Шығарманың көркемдік тіліне талдау жүргіз.

Өлеңнен мысал


Көркемдік сипаты

Идеяны ашудағы

орны

Бағаналы терек жарылса,

Бақыраш жамап болар ма?!

Қарағайға қарсы бұтақ біткенше,

Еменге иір бұтақ бітсейші

Қыранға тұғыр қыларға.

Ханнан қырық туғанша,

Қарадан бір-ақ тусайшы,

Халықтың кегін қусайшы,

Артымыздан біздердің

Ақырып теңдік сұрарға




Құбылту мен айшықтау түрлерін анықтап, автор стиліне

баға береді.

Дескриптор

- көркемдегіш құралдарды анықтайды;-1 б

- идеяны ашудағы орнын талдайды; -2 б

- автор стиліне пікір білдіреді.-2 б

Барлығы – 5балл.


Кері байланыс

Оқулық 163-бет


10 минут


ЖЖ.2-тапсырма. Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жаз

2-тапсырмада автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады.

Дескриптор:

Автор стилін анықтайды;-1

Шығармашылық жұмыс жазады;-1

Шығармадан үзінді алады;-1

2 Көркемдегіш құралды пайдаланады;-2

Барлығы – 5балл.

Кері байланыс

Оқулық ҚБ тапсырмасынан

Сабақтың соңы.

Сабақтың қорытындысы

5 минут

Қорытындылау сұрақтарын қою

Үйге тапсырма: «Бағалау» деңгейінің 1-тапсырмасы

Білім алушы қорытындылау сұрақтарына жауап береді. Рефлексия жасайды. Үй тапсырмасын алады

1)Бағалау

2) неше балл жинағанын айту;

3)Оқушының прогресі туралы айту

Бағалау парақшасы


Тексерді ________













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.11.2025
5
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі