Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар №12
|
Сынып тәрбиешісі: |
Кожамкулова Багила |
|
|
Күні: |
28.11.2024ж |
|
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Суды, тамақты, энергияны тұтыну бойынша күнделікті табиғи ресурстарға ұқыпты қарауды қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту. |
Әділдік, жауапкершілік қоғамға қызмет! |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Слайдтар, қима қағаздар |
|
|
Апта дәйексөзі: |
Әділетте берік болсаң аяғың таймайды! |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин)
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу |
Мақсаты: Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп,түгенделеді. Сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тақырыпқа байланысты слайдтар, басқа пәндермен байланыстыру. |
|
Сабақ басы (10 мин)
|
Ой қозғау -Біз үнемдеу туралы білеміз бе? -Энергияны қалай үнемдейміз? -Суды қалай үнемдейміз? - Тамақты қалай үнемдейміз? Суды үнемде. Су ағынын бақылау. Су ыдыстарын тексеру. Крандар мен су ыдыстарында ағып ктулерді тексеріңіз. Ағып жатқан кранды жөндетіңіз. Жуыну немесе көкөністерді жуғаннан кейін қалған суды гүлге құйыңыз. Тамақты үнемдеу. Артық тамақты тоңазтқышқа немесе мұздатқышқа сақтаңыз. Қалдықтарды пайдалануға тырысыңыз мысалы көкөніс қалдықтарын сорпа жасау үшін. Кішкентай порцияларды дайындап , қажет болғанда қайт піскен тамақты жылытыңыз. Энергияны үнемдеу. Энергияны үнемдейтін құрылғыларды таңдаңыз. Дәстүрлі лампаларды LED лампалармен ауыстырыңыз. Қолданбаған кезде құрылғыларды (компьютер, телевизор, ) өшіріңіз. Күндізгі уақытта табиғи жарықты тиімді пайдаланып жарықты өшіріңіз. |
Оқушылар өз ойларымен бөліп, сұрақтарға жауап береді
|
Слайд
Интерактивті тақта |
|
Ортасы (20 мин)
|
Күнделікті табиғи ресурстарға ұқыпты қарауды қалыптастыру біздің міндетіміз. 1. Күнделікті үйде өз есептеу құралы арқылы кей электр құралдары көп электр энергиясын жұмсайды. 2. Егер үйде ескі электр желілері болса, тез арада ауыстыру керек, бұл электр энергиясын үнемдеуге бірден-бір көмегін тигізеді. 3. Жарықтану деңгейін туралап отыратын құралдармен жабдықтау. 4. Ғимараттан шыққанда жарықты өшіру керек. |
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Соңы (10 мин) |
Қауіпсіздік сабағы. Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Бейтаныс адамдармен қарым-қатынас кезіндегі қауіпті сигналдар» Сабақты қорытындылау.Су, тағам және энергия күнделікті қажеттіліктерімізді қамтамасыз ететін ең маңызды ресурстар.Бірақ олар шектеулі және дұрыс пайдаланылмаса ,болашақ ұрпаққа жеткіліксіз болып қалуы мүмкін.– Үй тапсырмасы: Энергияны үнемдеу туралы эссе жазу. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну»
«Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну»
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар №12
|
Сынып тәрбиешісі: |
Кожамкулова Багила |
|
|
Күні: |
28.11.2024ж |
|
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Суды, тамақты, энергияны тұтыну бойынша күнделікті табиғи ресурстарға ұқыпты қарауды қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту. |
Әділдік, жауапкершілік қоғамға қызмет! |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Слайдтар, қима қағаздар |
|
|
Апта дәйексөзі: |
Әділетте берік болсаң аяғың таймайды! |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин)
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу |
Мақсаты: Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп,түгенделеді. Сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тақырыпқа байланысты слайдтар, басқа пәндермен байланыстыру. |
|
Сабақ басы (10 мин)
|
Ой қозғау -Біз үнемдеу туралы білеміз бе? -Энергияны қалай үнемдейміз? -Суды қалай үнемдейміз? - Тамақты қалай үнемдейміз? Суды үнемде. Су ағынын бақылау. Су ыдыстарын тексеру. Крандар мен су ыдыстарында ағып ктулерді тексеріңіз. Ағып жатқан кранды жөндетіңіз. Жуыну немесе көкөністерді жуғаннан кейін қалған суды гүлге құйыңыз. Тамақты үнемдеу. Артық тамақты тоңазтқышқа немесе мұздатқышқа сақтаңыз. Қалдықтарды пайдалануға тырысыңыз мысалы көкөніс қалдықтарын сорпа жасау үшін. Кішкентай порцияларды дайындап , қажет болғанда қайт піскен тамақты жылытыңыз. Энергияны үнемдеу. Энергияны үнемдейтін құрылғыларды таңдаңыз. Дәстүрлі лампаларды LED лампалармен ауыстырыңыз. Қолданбаған кезде құрылғыларды (компьютер, телевизор, ) өшіріңіз. Күндізгі уақытта табиғи жарықты тиімді пайдаланып жарықты өшіріңіз. |
Оқушылар өз ойларымен бөліп, сұрақтарға жауап береді
|
Слайд
Интерактивті тақта |
|
Ортасы (20 мин)
|
Күнделікті табиғи ресурстарға ұқыпты қарауды қалыптастыру біздің міндетіміз. 1. Күнделікті үйде өз есептеу құралы арқылы кей электр құралдары көп электр энергиясын жұмсайды. 2. Егер үйде ескі электр желілері болса, тез арада ауыстыру керек, бұл электр энергиясын үнемдеуге бірден-бір көмегін тигізеді. 3. Жарықтану деңгейін туралап отыратын құралдармен жабдықтау. 4. Ғимараттан шыққанда жарықты өшіру керек. |
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Соңы (10 мин) |
Қауіпсіздік сабағы. Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Бейтаныс адамдармен қарым-қатынас кезіндегі қауіпті сигналдар» Сабақты қорытындылау.Су, тағам және энергия күнделікті қажеттіліктерімізді қамтамасыз ететін ең маңызды ресурстар.Бірақ олар шектеулі және дұрыс пайдаланылмаса ,болашақ ұрпаққа жеткіліксіз болып қалуы мүмкін.– Үй тапсырмасы: Энергияны үнемдеу туралы эссе жазу. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















