Материалдар / Судың да сұрауы бар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Судың да сұрауы бар

Материал туралы қысқаша түсінік
мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Наурыз 2023
340
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Бөлім: Су - тіршілік көзі.

Мектеп: «Шардара» мектеп-лицейі

Күні: 11.01.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Куренбаева Жанар

Сынып: 6 «Б»

Қатысқан оқушылар саны: 24

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Судың да сұрауы бар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.1.1. мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру.

6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну;


Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану;

Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, өзіндік көзқарас таныту, Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану

Жоспар


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Cабақтың басы:








Shape1 Shape2

Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады.

Үйге берілген тапсырманы «Таза тақта» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға бірнеше сұрақтар жазып тақтаны толтырады,содан кейін әр сұраққа жауап беріп өшіріп отырады.

Қызығушылықты ояту

«Сөздер сөйлейді» әдісі бойынша бірнеше сөздер беріледі. Берілген сөздерден сөз тіркестерін құрап, мағынасын ашу керек

Пайдалы, үнемдеу, шөл,тіршілік, ағза,тазалық т.б

Дескриптор:

  • Берілген сөздерден сөз тіркестерін құрайды;

  • Сөздердің мағынасын ашып көрсетеді.

ҚБ

Оқылым алды тапсырма.

Дескриптор:

  • Сөздердің мағынасын ашады;

  • Тыйым сөздердің қандай мақсатта қолданылатынын талдайды.

  • Судың адам өміріндегі маңызын анықтайды.

ҚБ

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.

Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады.

Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.


Оқушылар «Сөздер сөйлейді» әдісімен берілген сөздерден сөз тіркестерін құрап, мағынасын ашу керек.


Сөздердің мағынасын ашады.




Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.




ҚБ «Күн мен бұлт»


ҚБ «Күн мен бұлт»















А4 форматты қағаз


Қима суреттер












Сабақтың ортасы







































Оқылым тапсырмасы.

1-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, негізгі және қосымша детальді ақпараттарды анықтаңыздар.

1. «Судың да сұрауы бар» деген мәтел не себепті айтылған?

2. Жер шарының 70%-ын су алып жатқанына қарамастан, неліктен 2 млрд адам су тапшылығын көруде?

3. «Ауызсу», «Ақбұлақ» бағдарламаларының мақсаты не деп ойлайсыңдар?


Негізгі ақпарат

Қосымша ақпарат

Детальді ақпарат




Дескриптор:

  • -мәтінді тыңдайды;

  • Негізгі ақпаратты анықтайды;

  • Қосымша ақпаратты анықтайды;

  • -детальды ақпаратты анықтайды.

  • Сұрақтарға жауап береді.

ҚБ

Оқылымнан кейінгі тапсырма. ӘТН.

3-тапсырма. Берілген сөздердің баламасын тауып, түсіндіріңдер.

Тапшылық көру, ысырап ету, ысырапсыз жұмсау

4-тапсырма. Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың сөзін оқып, осы мәселе төңірегінде сұхбат құрыңдар. Есімдіктердің қызметін анықтаңдар.

Дескриптор:

  • Берілген сөздердің баламасын тауып, түсіндіреді;

  • Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың сөзін оқып, осы мәселе төңірегінде сұхбат құрады;

  • Есімдіктердің қызметін анықтайды.

ҚБ

Бекіту. Екі топқа бөлініп, берілген пікірлерді дәлелдеңдер. Шынайы өмірмен байланыстырыңдар.

1. Біздің елімізде ауызсу тапшылығы бар.

2. Біздің елімізде ауызсу қоры жеткілікті.


Мәтінді мұқият оқып, детальды ақпараттарды анықтаңыздар.




Мәтінді тыңдайды;

Негізгі ақпаратты анықтайды;

Қосымша ақпаратты анықтайды;

Детальды ақпаратты анықтайды.

Сұрақтарға жауап береді.









Грамматикалық тақырыпты меңгереді.








Грамматикалық тапсырма орындайды.






Пікірталас арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылайды.












ҚБ «Күн мен бұлт»

















ҚБ «Күн мен бұлт»






(Дастанбек Садық)





































Сабақтың соңы










Үй тапсырмасы:

Рефлекция:

«Ойды аяқта» әдісі

Оқушылар бөліктердегі тапсырмаларды аяқтайды

5-тапсырма.

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!