|
Білім беру ұйымының атауы |
Сарыөзек орта мектебі МДШО |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Зат.Ауа.Су. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Болғанбекова Б.Т. |
|||||
|
Күні: |
17.12.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судың тіршілік үшін маңызы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.3.2 Судың тіршілік үшін маңыздылығын және тұщы суды үнемді пайдалану қажеттілігін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Судың тіршілік үшін маңызын біледі. Ауызсуды үнемді пайдалану қажеттілігін түсінеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 1 минут Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Шапалақ» ойны Бір шапалақ ұру арқылы есімдерін айтып шығады. «Фонарик» әдісі арқылы топқа бөлу. 1-топ.BU 2-топ.SU 3-топ.MUZ «Сәтті таяқша»әдісі. Өткен тақырыпты қайталау. 1.Қазақстандағы ең үлен,әрі ерекше көл қалай аталады? 2.Судың неше күйі болады? 3. Судың үш күйін атап бер. 4.Елімізде қандай су қоймалары бар? 5.Судың қандай қасиеттерін білесің? 6.Барлық тірі ағзаның бойында не болады? 7.Бұлақ жасанды табиғатқа жатама? 8.Балқаш көлі не себепті ерекше? 9.Адамның денесінің жартысынан көбі неден тұрады? 10.Су ауада қалай кездеседі? 11.Су қоймасы жасанды табиғатқа жатама? 12.Судың табиғи көздерін атап бер. 13.Судың қатты күйі қалай аталады? 14.Су не үшін керек? 15.Сәтті таяқша +1балл Жаңа тақырып «Трейлер» әдісі Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Мұғалім түсіндірмесі Су тірі ағзаның тіршілігі үшін
өте қажет.Адам суды ас әзірлеуде,тазалық сақтау үшін
пайдаланады,өндіріс пен шаруашылықта қолданады. Жер бетіндегі
барлық су тірі ағзаға жарай бермейді.Мұхит пен теңіздің суы
тұзды.Оны ащы
су деп атайды.Адамға,өсімдік пен
жануарларға тұзсыз,яғни тұщы
су қажет.Жер бетіндегі судың
шамамен жүзден екі бөлігі ғана тұщы су.Оның да аз ғана бөлігі ішуге
жарамды.Сондықтан әр адам суды үнемдеп жұмсауды әдетке
айналдырғаныдұрыс. Қызықты мәлімет Сен білісің бе? жасанды интеллект 1-тапсырма. Топттық жұмыс (10мин) Ынтымақтастық құндылығы 1 топ-Ауызсуды қалай үнемдеу керек? 2 топ-Қандай су жарамды? 3топ-Жарамды суды қайдан аламыз? Дәптермен жұмыс ФС. Пазл арқылы есте сақтаны құрастырыды.Дәптерлеріне жазады. Сергіту сәті «Австралиялық жаңбыр» Австралиялық жаңбырдың қандай болатынын білесіңдер ме? Ендеше барлығымыз тыңдайық та,қайталайық. Австралияда жел тұрды (алақанды үйкелеу) Жаңбыр тамшылай бастады (саусақты соғу) Жаңбыр күшейе түсті (алақанды кеудеге соғу) Нөсер қатты соқты (алақанды санға соғу) Міне бұршақ жауды (аяқпен соғу) Дауыл басыла бастады (алақанды санға соғу) Жаңбыр сейілді (алақанды кеудеге соғу) Жаңбыр сіркіреді (саусақты соғу) Жел басыла бастады (алақанды үйкелеу) Алақай күн шықты (қолды жоғары көтеру) 2-тапсырма. Жұптық жұмыс (5мин) «Суды қалай үнемдеп пайдалануға болады?» бойынша оқушылар жұптасып отырып.Шартты белгілері мен ережесін жасайды. Ойлан 3Д формат Ғаламшарымызда су жоғалып кетсе, не болады? 3 тапсырма. Жеке жұмыс» (5мин) «ZipGrade» платформасы арқылы 5 сұрақты тестке жауап береді Үй тапсырмасы Суды үнемдеу тақырыбында сурет салу. Кері байланыс «Қолшатыр» әдісі Ортаға топ басшылары 3түсті қолшары ұстайды.Оқушылар сабақты түсінгендері бойынша қолшатыр астына тұрады. Жасыл-сабақ өте түснікті болды Сары- сабақ мен үшін қиын болды,әлі де сұрақтарым бар Қызыл- Сабақ күрделі болғандықтан ештеңе түсінбедім |
Ойын арқылы өздерін таныстырады. Топқа бөлінеді. Өткен оқу тапсырмасын сұрау. Бейнеролик арқылы тақырыпты анықтайды. Топтық жұмыс жасайды. Пазлды құрастырады және дәптерге жазады. Орындарынан тұрып тыңдап,іс-әркеті қайталайды Жұптасып жұмыс жасайды Ойланып сұраққа жауап береді Тест сұрақтарына жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Глобус» әдісі Дескриптор: Дұрыс жауап береді-1б
Жарайсыңдар! « Глобус» әдісі Дескриптор: 1-топ.Ауызсуды қалай үнемдеу керектігін жазады-1б Ауызсуды қалай үнемдеу керектігін айтады-1б 2-топ. Қандай су жарамды екенін жазады-1б Қандай су жарамды екенін айтады-1б 3-топ. Жарамды суды қайдан алады жазады-1б Жарамды суды қайдан алады айтады1б
Кереметсіңдер! Жарайсыңдар! « Глобус» әдісі Дескриптор: Суды қалай үнемдеп пайдалану керек шарт белгі қояды-1б Суды қалай үнемдеп пайдалану керек ереже жазады-1б
Жарайсыңдар! « Глобус» әдісі Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа-1б Барлығы-5б
|
Интрабелсенді тақта Интрабелсенді тақта Плакат,қалам,қарандаш Пазл суреттер
Карточкалар |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Судың тіршілік үшін маңызы
Судың тіршілік үшін маңызы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Сарыөзек орта мектебі МДШО |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Зат.Ауа.Су. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Болғанбекова Б.Т. |
|||||
|
Күні: |
17.12.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судың тіршілік үшін маңызы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.3.2 Судың тіршілік үшін маңыздылығын және тұщы суды үнемді пайдалану қажеттілігін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Судың тіршілік үшін маңызын біледі. Ауызсуды үнемді пайдалану қажеттілігін түсінеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 1 минут Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Шапалақ» ойны Бір шапалақ ұру арқылы есімдерін айтып шығады. «Фонарик» әдісі арқылы топқа бөлу. 1-топ.BU 2-топ.SU 3-топ.MUZ «Сәтті таяқша»әдісі. Өткен тақырыпты қайталау. 1.Қазақстандағы ең үлен,әрі ерекше көл қалай аталады? 2.Судың неше күйі болады? 3. Судың үш күйін атап бер. 4.Елімізде қандай су қоймалары бар? 5.Судың қандай қасиеттерін білесің? 6.Барлық тірі ағзаның бойында не болады? 7.Бұлақ жасанды табиғатқа жатама? 8.Балқаш көлі не себепті ерекше? 9.Адамның денесінің жартысынан көбі неден тұрады? 10.Су ауада қалай кездеседі? 11.Су қоймасы жасанды табиғатқа жатама? 12.Судың табиғи көздерін атап бер. 13.Судың қатты күйі қалай аталады? 14.Су не үшін керек? 15.Сәтті таяқша +1балл Жаңа тақырып «Трейлер» әдісі Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Мұғалім түсіндірмесі Су тірі ағзаның тіршілігі үшін
өте қажет.Адам суды ас әзірлеуде,тазалық сақтау үшін
пайдаланады,өндіріс пен шаруашылықта қолданады. Жер бетіндегі
барлық су тірі ағзаға жарай бермейді.Мұхит пен теңіздің суы
тұзды.Оны ащы
су деп атайды.Адамға,өсімдік пен
жануарларға тұзсыз,яғни тұщы
су қажет.Жер бетіндегі судың
шамамен жүзден екі бөлігі ғана тұщы су.Оның да аз ғана бөлігі ішуге
жарамды.Сондықтан әр адам суды үнемдеп жұмсауды әдетке
айналдырғаныдұрыс. Қызықты мәлімет Сен білісің бе? жасанды интеллект 1-тапсырма. Топттық жұмыс (10мин) Ынтымақтастық құндылығы 1 топ-Ауызсуды қалай үнемдеу керек? 2 топ-Қандай су жарамды? 3топ-Жарамды суды қайдан аламыз? Дәптермен жұмыс ФС. Пазл арқылы есте сақтаны құрастырыды.Дәптерлеріне жазады. Сергіту сәті «Австралиялық жаңбыр» Австралиялық жаңбырдың қандай болатынын білесіңдер ме? Ендеше барлығымыз тыңдайық та,қайталайық. Австралияда жел тұрды (алақанды үйкелеу) Жаңбыр тамшылай бастады (саусақты соғу) Жаңбыр күшейе түсті (алақанды кеудеге соғу) Нөсер қатты соқты (алақанды санға соғу) Міне бұршақ жауды (аяқпен соғу) Дауыл басыла бастады (алақанды санға соғу) Жаңбыр сейілді (алақанды кеудеге соғу) Жаңбыр сіркіреді (саусақты соғу) Жел басыла бастады (алақанды үйкелеу) Алақай күн шықты (қолды жоғары көтеру) 2-тапсырма. Жұптық жұмыс (5мин) «Суды қалай үнемдеп пайдалануға болады?» бойынша оқушылар жұптасып отырып.Шартты белгілері мен ережесін жасайды. Ойлан 3Д формат Ғаламшарымызда су жоғалып кетсе, не болады? 3 тапсырма. Жеке жұмыс» (5мин) «ZipGrade» платформасы арқылы 5 сұрақты тестке жауап береді Үй тапсырмасы Суды үнемдеу тақырыбында сурет салу. Кері байланыс «Қолшатыр» әдісі Ортаға топ басшылары 3түсті қолшары ұстайды.Оқушылар сабақты түсінгендері бойынша қолшатыр астына тұрады. Жасыл-сабақ өте түснікті болды Сары- сабақ мен үшін қиын болды,әлі де сұрақтарым бар Қызыл- Сабақ күрделі болғандықтан ештеңе түсінбедім |
Ойын арқылы өздерін таныстырады. Топқа бөлінеді. Өткен оқу тапсырмасын сұрау. Бейнеролик арқылы тақырыпты анықтайды. Топтық жұмыс жасайды. Пазлды құрастырады және дәптерге жазады. Орындарынан тұрып тыңдап,іс-әркеті қайталайды Жұптасып жұмыс жасайды Ойланып сұраққа жауап береді Тест сұрақтарына жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Глобус» әдісі Дескриптор: Дұрыс жауап береді-1б
Жарайсыңдар! « Глобус» әдісі Дескриптор: 1-топ.Ауызсуды қалай үнемдеу керектігін жазады-1б Ауызсуды қалай үнемдеу керектігін айтады-1б 2-топ. Қандай су жарамды екенін жазады-1б Қандай су жарамды екенін айтады-1б 3-топ. Жарамды суды қайдан алады жазады-1б Жарамды суды қайдан алады айтады1б
Кереметсіңдер! Жарайсыңдар! « Глобус» әдісі Дескриптор: Суды қалай үнемдеп пайдалану керек шарт белгі қояды-1б Суды қалай үнемдеп пайдалану керек ереже жазады-1б
Жарайсыңдар! « Глобус» әдісі Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа-1б Барлығы-5б
|
Интрабелсенді тақта Интрабелсенді тақта Плакат,қалам,қарандаш Пазл суреттер
Карточкалар |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз














