Қысқа мерзімді жоспар
|
Сыныбы: 4 |
Бастауыш сынып мұғалімі: Әсетова Зарина Махмутқызы |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығыс септік |
||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі,ІІІ тоқсан, |
||||||||||
|
Мақсаты: |
Шығыс септігін түсіне отырып, өмірде қолдануға, білуге үйрену. |
||||||||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
*Шығыс септігінің мағынасын түсінеді. *Шығыс септіктерін мәтіннен таба біледі. |
||||||||||
|
Керекті жабдықтар: |
Қазақ тілі оқулығы 4-сынып , Әдістемелік нұсқау, жұмыс дәптері, |
||||||||||
|
Сабақта қолданылатын өзара байланысты модульдер |
СТО, оқыту үшін бағалау, көшбасшылықты анықтау. |
||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||
|
Кіріспе |
I. Ұйымдастыру бөлімі. -Оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау. -Оқушыларды топтарға бөліп аламын. Психологиялық дайындық : II. Үй тапсырмасын тексеру. Жаттығуларын тексеру. Өлеңді жатқа сұрау. - Септік жалғауларының қызметі қандай? - Қазақ тілінде неше септік бар? - Сөздің қай септікте тұрғанын қалай ажыратуға болады? (сұрақ қою арқылы) ІІІ. Үй жұмысын бағалау. Бағдаршам стратегиясын қолданып, бағалайды. |
Балалар суреттерді алып, топқа қалай бөлінетіндіктерін тауып, 3 топқа бөлінеді.Қимылдайды, сабаққа деген қызығушылықтары артады. Көңілдері көтеріледі. Оқушылар шығармашылық диктанты дәптерлеріне жазады |
|||||||||
|
Тұсаукесер |
Ү. Жаңа сабақ
! Шығыс септіктің сұрақтары: кімнен? неден? кімдерден? нелерден? қайдан? Шығыс септік жалғаулары: -дан, -ден, -тан, -тен, -нан, -нен. |
|
|||||||||
|
Негізгі бөлім |
Оқулықпен жұмыс. 2-жаттығу. Мақал-мәтелдерді оқыту. Шығыс септіктегі сөздерді тауып, сұрақ қою, жалғауын табу. Шегірткеден, баладан, төлден. 3-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып, әр сөзбен байланыстырып жазу. Тауды көру, таудан асу, тауда тұру, тауға шығу, таудың етегі. Үйде болу, үйдің алды, үйге кіру, үйді сату, үйден шығу. 4-жаттығу. Ребусты шешу және сол сөздерге шығыс септік жалғауын жалғап, сөйлем құрастыру. Мата, жауын, жүзім, кірпіш. Шығармашылық тапсырма Топпен жұмыс 1-топ: жел, жаңбыр,бұлт. 2-топ: кітап,қалам,өшіргіш. 3-топ:су, газ, ауа. |
2,3-жаттығуды дәптерлеріне жазады Ребусты шешеді Топпен жұмыстанады, сөздерді шығыс септігіне айналдырып, сөйлем құрап дәптерлеріне жазады |
|||||||||
|
Қорытынды |
Топшамамен жұмыс. Қызықты тапсырмалар. |
Сұрақтарға жауап береді |
|||||||||
|
Бағалау |
Басбармақ әдісі арқылы бағалау |
Балалар басбармақ арқылы бағалайды |
|||||||||
|
Үйге тапсырма |
3-жаттығу, 100-бет |
Күнделіктеріне тапсырмаларды жазып алады. |
|||||||||
|
Рефлексия |
1.«Не үйрендім?» 2. Бүгінгі сабақтағы ұнаған сәтін жазу. |
Рефлексия жазады |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шығыс септік
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сыныбы: 4 |
Бастауыш сынып мұғалімі: Әсетова Зарина Махмутқызы |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығыс септік |
||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі,ІІІ тоқсан, |
||||||||||
|
Мақсаты: |
Шығыс септігін түсіне отырып, өмірде қолдануға, білуге үйрену. |
||||||||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
*Шығыс септігінің мағынасын түсінеді. *Шығыс септіктерін мәтіннен таба біледі. |
||||||||||
|
Керекті жабдықтар: |
Қазақ тілі оқулығы 4-сынып , Әдістемелік нұсқау, жұмыс дәптері, |
||||||||||
|
Сабақта қолданылатын өзара байланысты модульдер |
СТО, оқыту үшін бағалау, көшбасшылықты анықтау. |
||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||
|
Кіріспе |
I. Ұйымдастыру бөлімі. -Оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау. -Оқушыларды топтарға бөліп аламын. Психологиялық дайындық : II. Үй тапсырмасын тексеру. Жаттығуларын тексеру. Өлеңді жатқа сұрау. - Септік жалғауларының қызметі қандай? - Қазақ тілінде неше септік бар? - Сөздің қай септікте тұрғанын қалай ажыратуға болады? (сұрақ қою арқылы) ІІІ. Үй жұмысын бағалау. Бағдаршам стратегиясын қолданып, бағалайды. |
Балалар суреттерді алып, топқа қалай бөлінетіндіктерін тауып, 3 топқа бөлінеді.Қимылдайды, сабаққа деген қызығушылықтары артады. Көңілдері көтеріледі. Оқушылар шығармашылық диктанты дәптерлеріне жазады |
|||||||||
|
Тұсаукесер |
Ү. Жаңа сабақ
! Шығыс септіктің сұрақтары: кімнен? неден? кімдерден? нелерден? қайдан? Шығыс септік жалғаулары: -дан, -ден, -тан, -тен, -нан, -нен. |
|
|||||||||
|
Негізгі бөлім |
Оқулықпен жұмыс. 2-жаттығу. Мақал-мәтелдерді оқыту. Шығыс септіктегі сөздерді тауып, сұрақ қою, жалғауын табу. Шегірткеден, баладан, төлден. 3-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып, әр сөзбен байланыстырып жазу. Тауды көру, таудан асу, тауда тұру, тауға шығу, таудың етегі. Үйде болу, үйдің алды, үйге кіру, үйді сату, үйден шығу. 4-жаттығу. Ребусты шешу және сол сөздерге шығыс септік жалғауын жалғап, сөйлем құрастыру. Мата, жауын, жүзім, кірпіш. Шығармашылық тапсырма Топпен жұмыс 1-топ: жел, жаңбыр,бұлт. 2-топ: кітап,қалам,өшіргіш. 3-топ:су, газ, ауа. |
2,3-жаттығуды дәптерлеріне жазады Ребусты шешеді Топпен жұмыстанады, сөздерді шығыс септігіне айналдырып, сөйлем құрап дәптерлеріне жазады |
|||||||||
|
Қорытынды |
Топшамамен жұмыс. Қызықты тапсырмалар. |
Сұрақтарға жауап береді |
|||||||||
|
Бағалау |
Басбармақ әдісі арқылы бағалау |
Балалар басбармақ арқылы бағалайды |
|||||||||
|
Үйге тапсырма |
3-жаттығу, 100-бет |
Күнделіктеріне тапсырмаларды жазып алады. |
|||||||||
|
Рефлексия |
1.«Не үйрендім?» 2. Бүгінгі сабақтағы ұнаған сәтін жазу. |
Рефлексия жазады |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


