|
Бөлім: |
6-бөлім. Су-тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Калжанова Рая |
|
|
Күні: |
31.01.2025 жыл |
|
|
Сынып: |
6 «Ж», «З» |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Сумен байланысты аңыз әңгімелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.4.4.1-сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсініп, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. О.6.2.3.1.-ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажырату |
|
|
Сабақ мақсаты |
- сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсініп, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. .-ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту: Ширату жаттығуы. Үй тапсырмасы. Өткентақырыпты есіне салу мақсатында оқушылардан сұраймын. 1.Есімдік дегеніміз не? 2.Есімдіктің мағыналық түрлері? 3.Есімдік сөйлемде қандай қызмет атақарады. 4. Жіктеу есімдігі дегеніміз не? 5.Сілтеу есімдігі дегеніміз не? 6.Сұраулы есімдік дегеніміз не? 7.Өздік есімдік дегеніміз не? 8.Белгісіздік есімдігі дегеніміз не? Болымсыздық есімдігі дегеніміз не? |
Амандасады. Оқу құралдарын дайындайды. Оқушы жауабы ескеріледі. 1.Есімдік дегеніміз не? 2.Есімдіктің мағыналық түрлері? 3.Есімдік сөйлемде қандай қызмет атақарады. 4. Жіктеу есімдігі дегеніміз не? 5.Сілтеу есімдігі дегеніміз не? 6.Сұраулы есімдік дегеніміз не? 7.Өздік есімдік дегеніміз не? 8.Белгісіздік есімдігі дегеніміз не? Болымсыздық есімдігі дегеніміз не? |
Бағалау тапсырмаларды орындау деңгейіне байланысты ұпай санын жинау арқылы жүзеге асырылады. Қалыптастырушы бағалау: 1 мен 10 балл аралығында бағалау. Дескрипторы: -сұрақтарға жауап бере алады -алдыңғы оқуды нақтылайды. -сабақ тақырыбын болжай алады. |
6-сыныпқа арналған «Қазақ тілі» оқулығы, «Арман-ПВ» баспасы, 2018 ж. |
1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқыңдар. Мазмұнын, тілдік ерекшелігін алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырыңдар.3-тапсырма. Диалектологиялық сөздіктерді пайдаланып, төмендегі сөздерге түсініктеме беріңдер 4-тапсырма. «Су сұрағанға су беру-парыз» тақырыбына ойтолғау жазыңдар 5-тапсырма. Мәтінге есімдіктерді қосып, қайта жазады |
1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқыңдар. Мазмұнын, тілдік ерекшелігін алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырады.3-тапсырма. Диалектологиялық сөздіктерді пайдаланып, төмендегі сөздерге түсініктеме береді. 4-тапсырма. «Су сұрағанға су беру-парыз» тақырыбына ойтолғау жазады. 5-тапсырма. Мәтінге есімдіктерді қосып, қайта жазады |
Дескрипторы: -мәтінді оқиды -алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырыңдар -диалектологиялық сөздіктерді пайдаланып, төмендегі сөздерге түсініктеме береді -Дескрипторы: -«Су сұрағанға су беру-парыз» тақырыбына ойтолғау жазады - мәтінге есімдіктерді қосып, қайта жазады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
6-тапсырма.Қосымша әдебиеттерден жер-су атауларына қатысты аңыз-әңгімелерді тауып оқып, өз сөздеріңмен баяндаңдар |
6-тапсырма.Қосымша әдебиеттерден жер-су атауларына қатысты аңыз-әңгімелерді тауып оқып, өз сөздеріңмен баяндаңдар |
- қосымша әдебиеттерден жер-су атауларына қатысты аңыз-әңгімелерді табады -өз сөздерімен еркін жеткізеді |
|
|
|
Қорыту: қорытынды жасау Бүгін мен ....білдім Маған ...... қызық болды Мені .... таң қалдырды Мен .... екендігін түсіндім Мен ..... үйрендім |
Оқушылардан кері байланыс алу арқылы сабағымды аяқтаймын. |
-оқушылар алған білімін саралай білуге дағдыланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сумен байланысты аңыз әңгімелер
Сумен байланысты аңыз әңгімелер
|
Бөлім: |
6-бөлім. Су-тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Калжанова Рая |
|
|
Күні: |
31.01.2025 жыл |
|
|
Сынып: |
6 «Ж», «З» |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Сумен байланысты аңыз әңгімелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.4.4.1-сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсініп, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. О.6.2.3.1.-ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажырату |
|
|
Сабақ мақсаты |
- сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсініп, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. .-ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту: Ширату жаттығуы. Үй тапсырмасы. Өткентақырыпты есіне салу мақсатында оқушылардан сұраймын. 1.Есімдік дегеніміз не? 2.Есімдіктің мағыналық түрлері? 3.Есімдік сөйлемде қандай қызмет атақарады. 4. Жіктеу есімдігі дегеніміз не? 5.Сілтеу есімдігі дегеніміз не? 6.Сұраулы есімдік дегеніміз не? 7.Өздік есімдік дегеніміз не? 8.Белгісіздік есімдігі дегеніміз не? Болымсыздық есімдігі дегеніміз не? |
Амандасады. Оқу құралдарын дайындайды. Оқушы жауабы ескеріледі. 1.Есімдік дегеніміз не? 2.Есімдіктің мағыналық түрлері? 3.Есімдік сөйлемде қандай қызмет атақарады. 4. Жіктеу есімдігі дегеніміз не? 5.Сілтеу есімдігі дегеніміз не? 6.Сұраулы есімдік дегеніміз не? 7.Өздік есімдік дегеніміз не? 8.Белгісіздік есімдігі дегеніміз не? Болымсыздық есімдігі дегеніміз не? |
Бағалау тапсырмаларды орындау деңгейіне байланысты ұпай санын жинау арқылы жүзеге асырылады. Қалыптастырушы бағалау: 1 мен 10 балл аралығында бағалау. Дескрипторы: -сұрақтарға жауап бере алады -алдыңғы оқуды нақтылайды. -сабақ тақырыбын болжай алады. |
6-сыныпқа арналған «Қазақ тілі» оқулығы, «Арман-ПВ» баспасы, 2018 ж. |
1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқыңдар. Мазмұнын, тілдік ерекшелігін алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырыңдар.3-тапсырма. Диалектологиялық сөздіктерді пайдаланып, төмендегі сөздерге түсініктеме беріңдер 4-тапсырма. «Су сұрағанға су беру-парыз» тақырыбына ойтолғау жазыңдар 5-тапсырма. Мәтінге есімдіктерді қосып, қайта жазады |
1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқыңдар. Мазмұнын, тілдік ерекшелігін алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырады.3-тапсырма. Диалектологиялық сөздіктерді пайдаланып, төмендегі сөздерге түсініктеме береді. 4-тапсырма. «Су сұрағанға су беру-парыз» тақырыбына ойтолғау жазады. 5-тапсырма. Мәтінге есімдіктерді қосып, қайта жазады |
Дескрипторы: -мәтінді оқиды -алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырыңдар -диалектологиялық сөздіктерді пайдаланып, төмендегі сөздерге түсініктеме береді -Дескрипторы: -«Су сұрағанға су беру-парыз» тақырыбына ойтолғау жазады - мәтінге есімдіктерді қосып, қайта жазады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
6-тапсырма.Қосымша әдебиеттерден жер-су атауларына қатысты аңыз-әңгімелерді тауып оқып, өз сөздеріңмен баяндаңдар |
6-тапсырма.Қосымша әдебиеттерден жер-су атауларына қатысты аңыз-әңгімелерді тауып оқып, өз сөздеріңмен баяндаңдар |
- қосымша әдебиеттерден жер-су атауларына қатысты аңыз-әңгімелерді табады -өз сөздерімен еркін жеткізеді |
|
|
|
Қорыту: қорытынды жасау Бүгін мен ....білдім Маған ...... қызық болды Мені .... таң қалдырды Мен .... екендігін түсіндім Мен ..... үйрендім |
Оқушылардан кері байланыс алу арқылы сабағымды аяқтаймын. |
-оқушылар алған білімін саралай білуге дағдыланады. |
|
шағым қалдыра аласыз













