|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Әбілқасым Ерболат |
|||
|
Күні |
22.10.2024ж |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.3.1сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Сымсыз желі ұғымын және түрлерін білу. Көптеген оқушылар: Сымсыз желінің артықшылықтары мен кемшіліктерін түсіндіру. Кейбір оқушылар: Сымсыз желілерді күнделікті өмірде қолдануға мысалдар келтіру. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық • Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. «Менің көңіл - күйім» жаттығуы Мақсаты: көңіл - күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу. Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл - күйлеріңді суреттеп салыңдар. 2. Үй тапсырмасын пысықтау «Әріптерден сөз құра» белсенді оқу әдісін қолдана отырып, оқушыларға өткен сабаққа байланысты сұрақтар қоямын. Қойылған сұраққа жауап беру үшін оқушылар төменде берілген әріптерді таңдайды, егер дұрыс болса әріп ашылады, қате болса гүлдің жапырақтары түседі. Үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып аламын. 3. Топқа бөлу Суреттер арқылы топқа бөлу Оқушыларға суреттер (WiFi, Bluetooth, wimax) таратылады. Осы суреттер арқылы 3 топқа бөлінеді 1-топ: WiFi 2-топ: Bluetooth 3-топ: Wimax 4.Жаңа сабақ -Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. -Күтілетін нәтижені анықтау -Экранда презентация көрсету -Бағалау парағын тарату
«Миға шабуыл» әдісі бойынша топтық жұмыс
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Қойылған сұраққа жауап беру үшін оқушылар төменде берілген әріптерді таңдайды, жауап береді
Топқа бөлінеді
Бағалау парағымен танысады
Топпен жұмыс жасйды. Берілген сұрақтарға топпен бірлесе отырып жауап береді |
Мұғалімнен коментарий
«Екі жұлдыз, бір тілек» |
https://learningapps.org/display?v=pkbuyzi4c18
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Саралау тапсырмалары Талқылау сұрақтары: «Идеялар тасқыны» әдісі жұптық
Практикалық тапсырма жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс жеке жұмыс Ақпаратты тарату ортасының қандай типтері бар?
(Ө) 1-тапсырма. «Фишбоун» қанқасы «Фишбоун» қанқасын толтыр.
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Кестемен танысады Дәптерге сұрақтарға жауап береді Дәптерге «Фишбоун» қанқасын толтырады |
Бірін-бірі бағалау Мұғалімнен коментарий Өзін-өзі бағалау |
«Фишбоун» қанқасы Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Kahoot сервисінде 4 сұрақтан тұратын тест орындау 2.Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі - жасыл түсіндім - сары түсініп келемін - қызыл түсінбедім |
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Сымсыз желілер» тақырыбына қатысты сөзжұмбақ құрастыру |
|
|
|

артықшылықтары

1.
2.
![]()
3.
кемшіліктері

артықшылықтары

1.
2.
![]()
3.
кемшіліктері
|
Оқушының аты |
Топтық жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Дәптермен жұмыс |
Қорытынды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының аты |
Топтық жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Дәптермен жұмыс |
Қорытынды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының аты |
Топтық жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Дәптермен жұмыс |
Қорытынды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сымсыз желілер
Сымсыз желілер
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Әбілқасым Ерболат |
|||
|
Күні |
22.10.2024ж |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.3.1сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Сымсыз желі ұғымын және түрлерін білу. Көптеген оқушылар: Сымсыз желінің артықшылықтары мен кемшіліктерін түсіндіру. Кейбір оқушылар: Сымсыз желілерді күнделікті өмірде қолдануға мысалдар келтіру. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық • Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. «Менің көңіл - күйім» жаттығуы Мақсаты: көңіл - күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу. Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл - күйлеріңді суреттеп салыңдар. 2. Үй тапсырмасын пысықтау «Әріптерден сөз құра» белсенді оқу әдісін қолдана отырып, оқушыларға өткен сабаққа байланысты сұрақтар қоямын. Қойылған сұраққа жауап беру үшін оқушылар төменде берілген әріптерді таңдайды, егер дұрыс болса әріп ашылады, қате болса гүлдің жапырақтары түседі. Үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып аламын. 3. Топқа бөлу Суреттер арқылы топқа бөлу Оқушыларға суреттер (WiFi, Bluetooth, wimax) таратылады. Осы суреттер арқылы 3 топқа бөлінеді 1-топ: WiFi 2-топ: Bluetooth 3-топ: Wimax 4.Жаңа сабақ -Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. -Күтілетін нәтижені анықтау -Экранда презентация көрсету -Бағалау парағын тарату
«Миға шабуыл» әдісі бойынша топтық жұмыс
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Қойылған сұраққа жауап беру үшін оқушылар төменде берілген әріптерді таңдайды, жауап береді
Топқа бөлінеді
Бағалау парағымен танысады
Топпен жұмыс жасйды. Берілген сұрақтарға топпен бірлесе отырып жауап береді |
Мұғалімнен коментарий
«Екі жұлдыз, бір тілек» |
https://learningapps.org/display?v=pkbuyzi4c18
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Саралау тапсырмалары Талқылау сұрақтары: «Идеялар тасқыны» әдісі жұптық
Практикалық тапсырма жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс жеке жұмыс Ақпаратты тарату ортасының қандай типтері бар?
(Ө) 1-тапсырма. «Фишбоун» қанқасы «Фишбоун» қанқасын толтыр.
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Кестемен танысады Дәптерге сұрақтарға жауап береді Дәптерге «Фишбоун» қанқасын толтырады |
Бірін-бірі бағалау Мұғалімнен коментарий Өзін-өзі бағалау |
«Фишбоун» қанқасы Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Kahoot сервисінде 4 сұрақтан тұратын тест орындау 2.Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі - жасыл түсіндім - сары түсініп келемін - қызыл түсінбедім |
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Сымсыз желілер» тақырыбына қатысты сөзжұмбақ құрастыру |
|
|
|

артықшылықтары

1.
2.
![]()
3.
кемшіліктері

артықшылықтары

1.
2.
![]()
3.
кемшіліктері
|
Оқушының аты |
Топтық жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Дәптермен жұмыс |
Қорытынды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының аты |
Топтық жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Дәптермен жұмыс |
Қорытынды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының аты |
Топтық жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Дәптермен жұмыс |
Қорытынды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













