|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
05.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтайды Сөйлемнен сын есімдерді табады |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 51-жаттығу 63-бет «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы берілген сын есімдермен сөйлем құра Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сын есімдерді пайдаланып, сөйлем құрайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Мәтінді оқы. Мәтіндегі негізгі ойды анықта және оған ат қой. Сын есімдерді тап. «Дауыстап ойлау» әдісі 1.Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіндегі Арасту деген кім? |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтау Сөйлемнен сын есімдерді табу
|
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -мәтінге ат қояды-1б -мәтіннен сын есімдерді табады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 53 –жаттығу 63,64 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1)«Ж» әрпінен келетін сөздерді қатыстырып, сөйлем құра,көркем жаз. 54-жаттығу а) Нақыл сөздерді көшіріп жаз. ә) Сын есімдердің астын сыз. ЕББҚ Нақыл сөзді көшіріп жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Даналық дешен не? 2.Парасат деген не? Екі қолды жоғары, Сәл көтерсек болады. Енді оны бөгелмей, Түсірейік төменге. Міне, былай... Қарайық, Құстай қанат қағайық. Бір, екі, Бір, екі. Жаттығайық біркелкі. |
сөздерді көркем жазу талаптарына сай жазады Мұғаліммен бірге орындайды. |
Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -1б -нақыл сөздің негізгі ойын анықтайды-1б -сын есімдерді табады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 54-жаттығу 64-бет Дәптер Қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Тиістісін тап» әдісі Берілген сын есімге бірнеше зат есім тауып жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қайырымдылық деген не? |
Берілген сын есімге бірнеше зат есім тауып жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -ескі сөзіне зат есім жазады-1б -жұқа сөзіне зат есім жазады-1б -қызық сөзіне зат есім жазады-1б -пікірін тұжырымдайды-1б |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Үш С» әдісі. Үйге тапсырма: Жеңіл, ашық, тәтті сөздеріне тиісті зат есім тауып жаз. |
Балалар сабақ барысында көңілдерінен шыққан үш сәтті, келесі сабақта қаралатын бір істі стикерге жазады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сын есім 3 сабақ ҚМЖ 3 сынып
Сын есім 3 сабақ ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
05.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтайды Сөйлемнен сын есімдерді табады |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 51-жаттығу 63-бет «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы берілген сын есімдермен сөйлем құра Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сын есімдерді пайдаланып, сөйлем құрайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Мәтінді оқы. Мәтіндегі негізгі ойды анықта және оған ат қой. Сын есімдерді тап. «Дауыстап ойлау» әдісі 1.Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіндегі Арасту деген кім? |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтау Сөйлемнен сын есімдерді табу
|
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -мәтінге ат қояды-1б -мәтіннен сын есімдерді табады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 53 –жаттығу 63,64 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1)«Ж» әрпінен келетін сөздерді қатыстырып, сөйлем құра,көркем жаз. 54-жаттығу а) Нақыл сөздерді көшіріп жаз. ә) Сын есімдердің астын сыз. ЕББҚ Нақыл сөзді көшіріп жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Даналық дешен не? 2.Парасат деген не? Екі қолды жоғары, Сәл көтерсек болады. Енді оны бөгелмей, Түсірейік төменге. Міне, былай... Қарайық, Құстай қанат қағайық. Бір, екі, Бір, екі. Жаттығайық біркелкі. |
сөздерді көркем жазу талаптарына сай жазады Мұғаліммен бірге орындайды. |
Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -1б -нақыл сөздің негізгі ойын анықтайды-1б -сын есімдерді табады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 54-жаттығу 64-бет Дәптер Қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Тиістісін тап» әдісі Берілген сын есімге бірнеше зат есім тауып жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қайырымдылық деген не? |
Берілген сын есімге бірнеше зат есім тауып жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -ескі сөзіне зат есім жазады-1б -жұқа сөзіне зат есім жазады-1б -қызық сөзіне зат есім жазады-1б -пікірін тұжырымдайды-1б |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Үш С» әдісі. Үйге тапсырма: Жеңіл, ашық, тәтті сөздеріне тиісті зат есім тауып жаз. |
Балалар сабақ барысында көңілдерінен шыққан үш сәтті, келесі сабақта қаралатын бір істі стикерге жазады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
шағым қалдыра аласыз













