|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
06.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны бойынша айтылған өзгенің пікіріне (келісу, келіспеу себебін) өз көзқарасын білдіру 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтіні бойынша пікір білдіреді Сөйлемнен сын есімдерді табады |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы берілген сын есімдермен сөйлем құра Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сын есімдерді пайдаланып, сөйлем құрайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді тыңда Мәтіндегі негізгі ойды анықта Сын есімдерді тап. «Дауыстап ойлау» әдісі 1. Мәтін неліктен «Атан түйе шөккен жер» деп аталған? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Райымбек батыр еліне не дейді? |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтау Сөйлемнен сын есімдерді табу
|
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемді табады-1б -мәтіннен сын есімдерді табады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 56 –жаттығу 65 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1)«З» әрпінен келетін сөздерді қатыстырып, сөйлем құра,көркем жаз. 54-жаттығу а)Мақалдардың ішінен мәтін мазмұнына сәйкес келетінін тауып жаз . ЕББҚ Нақыл сөзді көшіріп жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Даналық дешен не? 2.Парасат деген не? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне, көзді тынықтыруға арналған жаттығу жасату. |
сөздерді көркем жазу талаптарына сай жазады Денелерін қозғалтып, әртүрлі жаттығу жасайды. |
Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -1б -мақалдың негізгі ойын анықтайды-1б -мәтін мазмұнына сәйкес мақалды жазады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 54-жаттығу 64-бет Дәптер Қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кесте» әдісі Кестені толтыр ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қайырымдылық деген не? |
Кестеге адамның жағымды және жағымсыз қасиеттерін жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -жағымды қасиеттерді жазады-1б -жағымсыз қасиеттерді жазады-1б -мысал келтіреді-1б -қорытынды жасайды-1б |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Табыс сатысы» әдісі Мен ... білемін. Мен ... түсінемін. Мен ... жасай аламын Үйге тапсырма: 59 –жаттығу 66 -бет |
Табыс сатысы бойынша өз ойларын стикерге жазып, тақтаға жапсырады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сын есім 4 сабақ ҚМЖ 3 сынып
Сын есім 4 сабақ ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
06.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны бойынша айтылған өзгенің пікіріне (келісу, келіспеу себебін) өз көзқарасын білдіру 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтіні бойынша пікір білдіреді Сөйлемнен сын есімдерді табады |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы берілген сын есімдермен сөйлем құра Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сын есімдерді пайдаланып, сөйлем құрайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді тыңда Мәтіндегі негізгі ойды анықта Сын есімдерді тап. «Дауыстап ойлау» әдісі 1. Мәтін неліктен «Атан түйе шөккен жер» деп аталған? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Райымбек батыр еліне не дейді? |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтау Сөйлемнен сын есімдерді табу
|
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемді табады-1б -мәтіннен сын есімдерді табады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 56 –жаттығу 65 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1)«З» әрпінен келетін сөздерді қатыстырып, сөйлем құра,көркем жаз. 54-жаттығу а)Мақалдардың ішінен мәтін мазмұнына сәйкес келетінін тауып жаз . ЕББҚ Нақыл сөзді көшіріп жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Даналық дешен не? 2.Парасат деген не? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне, көзді тынықтыруға арналған жаттығу жасату. |
сөздерді көркем жазу талаптарына сай жазады Денелерін қозғалтып, әртүрлі жаттығу жасайды. |
Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -1б -мақалдың негізгі ойын анықтайды-1б -мәтін мазмұнына сәйкес мақалды жазады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 54-жаттығу 64-бет Дәптер Қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кесте» әдісі Кестені толтыр ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қайырымдылық деген не? |
Кестеге адамның жағымды және жағымсыз қасиеттерін жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -жағымды қасиеттерді жазады-1б -жағымсыз қасиеттерді жазады-1б -мысал келтіреді-1б -қорытынды жасайды-1б |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Табыс сатысы» әдісі Мен ... білемін. Мен ... түсінемін. Мен ... жасай аламын Үйге тапсырма: 59 –жаттығу 66 -бет |
Табыс сатысы бойынша өз ойларын стикерге жазып, тақтаға жапсырады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













