|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен сын есімдерді табады |
||||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
||
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 48-жаттығу 62-бет «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы сөздердің ішінен Сын есім бола алатын сөздерді тап. Ережесін еске түсір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Сын есімдерді тауып, олардың дара немесе күрделі екенін айт. Мәтіннің авторы туралы білетініңді әңгімеле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Бауыржан Момышұлы туралы не білесің? |
Тапсырманы тексертеді
Сын есімдерді табады Мәтіннің негізгі ойын анықтайды Сын есімдерді табады |
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -дара сын есімдерді табады-1б -күрделі сын есімдерді табады-1б |
Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 49–жаттығу 62-бет |
|
||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Өлеңді оқып, жатқа жаз. Сын есімдерді тап. Олар қай заттың сынын білдіріп тұрғанын айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Сын есім деген не? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
Өлеңді жатқа жазады Сын есімдерді табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады-1б -сын есімдерді табады-1б |
Оқулық 50-жаттығу 63-бет дәптер қалам |
|
|
|
|
10 мин |
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендір ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Сын есімнің қандай түрлері болады? |
Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендіреді |
Дескриптор: -түсін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -дәмін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -көлемін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -пішінін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -пікірін тұжырымдайды-1б |
Таратпа қалам |
|
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма 51-жаттығу 63-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сын есім 95-сабақ ҚМЖ 3 сын
Сын есім 95-сабақ ҚМЖ 3 сын
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен сын есімдерді табады |
||||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
||
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 48-жаттығу 62-бет «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы сөздердің ішінен Сын есім бола алатын сөздерді тап. Ережесін еске түсір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Сын есімдерді тауып, олардың дара немесе күрделі екенін айт. Мәтіннің авторы туралы білетініңді әңгімеле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Бауыржан Момышұлы туралы не білесің? |
Тапсырманы тексертеді
Сын есімдерді табады Мәтіннің негізгі ойын анықтайды Сын есімдерді табады |
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -дара сын есімдерді табады-1б -күрделі сын есімдерді табады-1б |
Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 49–жаттығу 62-бет |
|
||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Өлеңді оқып, жатқа жаз. Сын есімдерді тап. Олар қай заттың сынын білдіріп тұрғанын айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Сын есім деген не? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
Өлеңді жатқа жазады Сын есімдерді табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады-1б -сын есімдерді табады-1б |
Оқулық 50-жаттығу 63-бет дәптер қалам |
|
|
|
|
10 мин |
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендір ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Сын есімнің қандай түрлері болады? |
Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендіреді |
Дескриптор: -түсін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -дәмін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -көлемін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -пішінін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -пікірін тұжырымдайды-1б |
Таратпа қалам |
|
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма 51-жаттығу 63-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













