|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
|
||||
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сын есім |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.3.1.1 Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сын есімді ажырату; Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады |
||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: өз тілін терең меңгеруі; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлекция 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу;
Оқушыларды топқа бөлу: «Астаудағы бауырсақ» әдісі 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Үздіктер» 3 – топ «Талантылар» Балалар,біз етістік туралы қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз
Жарайсыңдар, балалар! Сабақтың тақырыбымен таныстыру Сабақтың мақсаты: Сын есімді ажырату; Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады Жаңа сабаққа кіріспе: Балалар, берілген суреттерге назар аударыңдаршы; қандай сурет көріп тұрсыңдар? (қызыл доп, үлкен үй, таза сынып) Балалар, онда мына бейнеүзіндіге назар аударайықшы Ендеше бүгінгі сабақта сын есіммен таныс боламыз. Заттың сынын , сапасын, түсін білдіреді Қандай? Қай?деген сұрақтарға жауап береді. Қызыл, үлкен, аласа, жұмсақ.
ҰЖ. 46-жаттығу Нұсқаулық: Мәтінді түсініп оқы Мәтіннің түрін анықта. Мәтін не туралы? Қарамен жазылған сөйлемге сұрақ қой ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Қандай сөз табын сын есім дейді? Жазылым Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу 2- тапсырма Жеке жұмыс «Планшет» әдісі
«Көркем жаз» әдісі 47-жаттығу а) Жұмбақты көркем жаз, шешуін тап ә)Сын есімдердің астын сыз 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Суреттер бойынша мәтін құрастыр. 4-тапсырма:Топтық жұмыс Сын есімді тап 1. Нар,лақ,бұзау,ешкі, жылқы, жүйрік. Сын есім жүйрік. Қалғандары - зат есімдер. 2. Қышқыл, көже, көркем,мақтаншақ , әдемі. 3. Майлы, жүгірді, шешті, тойлады, жинады. Сергіту сәті Жеке жұмыс: 49-жаттығу Кесте бойынша сын есімдерді мағынасына қарай топтап жаз «Алтын көмбе» әдісі Сын есімдерге сұрақ қой. Берілген сын есіммен сөйлем құрастыр
Жарайсыңдар, балалар! Рефлекция: «Асықтар» әдісі арқылы Үйге: 50-жаттығу |
Амандасады үш топқа бөлінеді Етістік тақырыбына байланысты білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Жаңа сабақ мақсатымен танысады берілген суреттер бойынша заттың түрін,түсін айтады ережемен танысады Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Қарамен жазылған сөйлемге сұрақ қояды 1.әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады 2. жұмбақты қатесіз жазады 3.шешуін табады 4. сын есімдердің астын сызады Сурет бойынша жұппен әңгіме құрастырады Топпен берілген сөздердің ішінен сын есімді табады \ Сергіту сәтін жасайды Сын есімдерді мағынасына қарай топтап жазады Сын есімдерге сұрақ қояды. Берілген сын есіммен сөйлем құрастырады. Сабаққа кері байланыс береді үйге тапсырма алады |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Етістік туралы сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Ынталандыру әдісі ҚБ: «Асық» әдісі Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды-1б Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -жұмбақты қатесіз жазады(1б) -шешуін табады(1б) -сын есімдердің астын сызады(1б) Дескриптор: Суреттер бойынша мәтін құрастырады-б Дескриптор: Сын есімді табады-1б Дескриптор: Берліген сын есімдерді маағынасына қарай топтап жазады Дескриптор:. Берілген сын есіммен сөйлем құрастырады |
Топ аттары Платорфмалық жұмыс слайд слайд оқулық
Суретпен жұмыс кесте, оқулық Платформалық жұмыс Асықтар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сын есім қазақ тілі
Сын есім қазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
|
||||
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сын есім |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.3.1.1 Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сын есімді ажырату; Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады |
||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: өз тілін терең меңгеруі; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлекция 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу;
Оқушыларды топқа бөлу: «Астаудағы бауырсақ» әдісі 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Үздіктер» 3 – топ «Талантылар» Балалар,біз етістік туралы қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз
Жарайсыңдар, балалар! Сабақтың тақырыбымен таныстыру Сабақтың мақсаты: Сын есімді ажырату; Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады Жаңа сабаққа кіріспе: Балалар, берілген суреттерге назар аударыңдаршы; қандай сурет көріп тұрсыңдар? (қызыл доп, үлкен үй, таза сынып) Балалар, онда мына бейнеүзіндіге назар аударайықшы Ендеше бүгінгі сабақта сын есіммен таныс боламыз. Заттың сынын , сапасын, түсін білдіреді Қандай? Қай?деген сұрақтарға жауап береді. Қызыл, үлкен, аласа, жұмсақ.
ҰЖ. 46-жаттығу Нұсқаулық: Мәтінді түсініп оқы Мәтіннің түрін анықта. Мәтін не туралы? Қарамен жазылған сөйлемге сұрақ қой ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Қандай сөз табын сын есім дейді? Жазылым Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу 2- тапсырма Жеке жұмыс «Планшет» әдісі
«Көркем жаз» әдісі 47-жаттығу а) Жұмбақты көркем жаз, шешуін тап ә)Сын есімдердің астын сыз 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Суреттер бойынша мәтін құрастыр. 4-тапсырма:Топтық жұмыс Сын есімді тап 1. Нар,лақ,бұзау,ешкі, жылқы, жүйрік. Сын есім жүйрік. Қалғандары - зат есімдер. 2. Қышқыл, көже, көркем,мақтаншақ , әдемі. 3. Майлы, жүгірді, шешті, тойлады, жинады. Сергіту сәті Жеке жұмыс: 49-жаттығу Кесте бойынша сын есімдерді мағынасына қарай топтап жаз «Алтын көмбе» әдісі Сын есімдерге сұрақ қой. Берілген сын есіммен сөйлем құрастыр
Жарайсыңдар, балалар! Рефлекция: «Асықтар» әдісі арқылы Үйге: 50-жаттығу |
Амандасады үш топқа бөлінеді Етістік тақырыбына байланысты білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Жаңа сабақ мақсатымен танысады берілген суреттер бойынша заттың түрін,түсін айтады ережемен танысады Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Қарамен жазылған сөйлемге сұрақ қояды 1.әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады 2. жұмбақты қатесіз жазады 3.шешуін табады 4. сын есімдердің астын сызады Сурет бойынша жұппен әңгіме құрастырады Топпен берілген сөздердің ішінен сын есімді табады \ Сергіту сәтін жасайды Сын есімдерді мағынасына қарай топтап жазады Сын есімдерге сұрақ қояды. Берілген сын есіммен сөйлем құрастырады. Сабаққа кері байланыс береді үйге тапсырма алады |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Етістік туралы сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Ынталандыру әдісі ҚБ: «Асық» әдісі Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды-1б Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -жұмбақты қатесіз жазады(1б) -шешуін табады(1б) -сын есімдердің астын сызады(1б) Дескриптор: Суреттер бойынша мәтін құрастырады-б Дескриптор: Сын есімді табады-1б Дескриптор: Берліген сын есімдерді маағынасына қарай топтап жазады Дескриптор:. Берілген сын есіммен сөйлем құрастырады |
Топ аттары Платорфмалық жұмыс слайд слайд оқулық
Суретпен жұмыс кесте, оқулық Платформалық жұмыс Асықтар |
|
шағым қалдыра аласыз

















