|
Мұғалім |
Устемирова Назира |
|||
|
Сыныбы |
4 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сынған аквариум. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Мәтін мазмұнын түсінуге ықпал ету. 2. Мәтін мазмұнын ашу , оқу дағдысын қалыптастыру, өздігінен жұмыс жасауға, ой түйіндей білуге жетелеу. 3. Адамгершілікке, жауапкершілікке баулу. |
|||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже |
1. Мәтіннің мазмұнымен танысады. 2. Мәтіннің идеясын түсінеді. 3. Өздігінен жұмыс жасауға тырысады. 4. Адамның құнды қасиеттеріне көз жеткізеді. |
|||
|
Белсенді оқыту әдістері |
АКТ , Миға шабуыл , топпен жұмыс, Блум сұрақтары, «Доп ортада» әдісі, Кері байланыс. |
|||
|
Сабақтың түрі Жаңа сабақты меңгерту |
Формативті бағалау, топтық бағалау, Басбармақ Бағдаршам |
|||
|
Дереккөздер |
Оқулық , ғаламтор мәліметтері, үлестірмелі материал |
|||
|
Тапсырмалар |
Кеспе, үлестірмелі материалдар , постер |
|||
|
САБАҚ КЕЗЕҢДЕРІ Мұғалім әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
1 .Қызығушылығын ояту Психологиялық ахуал туғызу. « Миға шабуыл» Үй тапсырмасын сұрау |
2 мин 2 мин 3 мин 3 мин |
1 . Сынып оқушыларын түгендеу. 2. Молекулалар мен атомдар әдісі бойынша топқа бөлу. 3 . Психологиялық тренинг. Қазақ тілі – өміріңде, өлеңде, Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге. Қазақ тілі – болашаққа жетелеп , Ұрпақтарды танытады әлемге. 3. « Ширату» сұрақтары. -Біздің мемлекетіміз қалай аталады? - Әнұранның авторы кім? - Біздің облысымыздың орталығы қай қала? - Әдебиеттік оқу пәні нені үйретеді ? - Болашақта кім боласың? - Жеті атаңды білесің бе? - Бір мүшел неше жас? - Қайда білім аласың? - Қай мектепте оқисың? --Мемлекеттік тілдің мәртебесін көтеріп , туын желбіретер сендерсіңдер. Сендер барда тіліміз көркейіп,өркендей бермек. -Олай болса, үйге қандай тапсырма берілді? -« Есім сабақ оқуды қалай үйренді?» 4. « Доп ортада» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау. - Есімнің есіне не түсті ? - Ақсақ Темірдің түйгені ? - Есім кітабын алып қайда келді? - Әліпбай мұғалім Есімге не деді? - Есім қандай күйге душар болды? - Мұғалім оған не деді? -Мұғалім Есімге қандай тапсырма берді ? - Ол кім болып айтады? - Есім сабақта өзін қалай ұстады? -Мұғалімнің көзқарасы? -Атасының айтқан сөзі? - Еңбектің жемісі деп нені ойлайсың? |
Интерактивті тақта бағдаршам |
|
|
Мағынаны тану Топпен жұмыс Сергіту сәті Мектеп kz. Сабақты бекіту Кері байланыс Үйге тапсырма |
13 мин 5 мин 1 мин 3 мин 5мин 4 мин 4мин |
5 . Еркін талқылау әдісі арқылы топтық жұмыс . Мәтін мазмұнын, идеясын меңгерту мақсатында 3 топқа тапсырмалар беру. А. Мәтінді оқыту - Мәтін авторы Сансызбай Сарғасқаев туралы айту, интерактивті тақтадан көрсету. « Оқулықпен жұмыс » Б. Жалғастыр әдісі бойынша әр топтағы оқушы өз оқығанын түсінікті етіп, 1 сөйлемнен айтады. В. « Телефонмен сұхбат» әдісі бойынша әр топ мәтінге байланысты сұрақ қояды. Г. Әр топ бөлімге ат қояды. «Достар» әні Ренжітпе досыңды, Мен қостаймын осыңды. Тату ойнап әрқашан. Көтер көңіл қошыңды, Ойнайық та күлейік, Көңілденіп жүрейік. Бақыт кілті достықтың Татулық деп білейік . 6 . Дәптермен жұмыс Аквариум – Шыжбалақтап - Опасыз – 7. Постермен жұмыс 1топ .5 жолды өлең. « Өз ойын білдіру» 2 топ. Ойландырған сөз, сөз тіркесі немесе сөйлем . Кесте толтыру Не үшін жазып алғанын түсіндіру. 3 топ. Өз ойыңды эссе түрінде жаз. « Автор орындығында » оқу. 8. « Ия немесе жоқ» әдісі. Тірі хайуанаттар мүйісінде тұрған аквариумды Күлзағира байқаусызда сындырып алды ия Оның сынғанын көрген Шоқай қатты ашуланды « Мені ойландыратын сұрақ» Мен үшін жаңалық. Өз қоржыныма алдым. Мәтін түсінігін айту , эссе жазу. |
Фишка арқылы бағалау Термин сөздер Постерлерін қорғайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынған аквариум
Сынған аквариум
|
Мұғалім |
Устемирова Назира |
|||
|
Сыныбы |
4 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сынған аквариум. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Мәтін мазмұнын түсінуге ықпал ету. 2. Мәтін мазмұнын ашу , оқу дағдысын қалыптастыру, өздігінен жұмыс жасауға, ой түйіндей білуге жетелеу. 3. Адамгершілікке, жауапкершілікке баулу. |
|||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже |
1. Мәтіннің мазмұнымен танысады. 2. Мәтіннің идеясын түсінеді. 3. Өздігінен жұмыс жасауға тырысады. 4. Адамның құнды қасиеттеріне көз жеткізеді. |
|||
|
Белсенді оқыту әдістері |
АКТ , Миға шабуыл , топпен жұмыс, Блум сұрақтары, «Доп ортада» әдісі, Кері байланыс. |
|||
|
Сабақтың түрі Жаңа сабақты меңгерту |
Формативті бағалау, топтық бағалау, Басбармақ Бағдаршам |
|||
|
Дереккөздер |
Оқулық , ғаламтор мәліметтері, үлестірмелі материал |
|||
|
Тапсырмалар |
Кеспе, үлестірмелі материалдар , постер |
|||
|
САБАҚ КЕЗЕҢДЕРІ Мұғалім әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
1 .Қызығушылығын ояту Психологиялық ахуал туғызу. « Миға шабуыл» Үй тапсырмасын сұрау |
2 мин 2 мин 3 мин 3 мин |
1 . Сынып оқушыларын түгендеу. 2. Молекулалар мен атомдар әдісі бойынша топқа бөлу. 3 . Психологиялық тренинг. Қазақ тілі – өміріңде, өлеңде, Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге. Қазақ тілі – болашаққа жетелеп , Ұрпақтарды танытады әлемге. 3. « Ширату» сұрақтары. -Біздің мемлекетіміз қалай аталады? - Әнұранның авторы кім? - Біздің облысымыздың орталығы қай қала? - Әдебиеттік оқу пәні нені үйретеді ? - Болашақта кім боласың? - Жеті атаңды білесің бе? - Бір мүшел неше жас? - Қайда білім аласың? - Қай мектепте оқисың? --Мемлекеттік тілдің мәртебесін көтеріп , туын желбіретер сендерсіңдер. Сендер барда тіліміз көркейіп,өркендей бермек. -Олай болса, үйге қандай тапсырма берілді? -« Есім сабақ оқуды қалай үйренді?» 4. « Доп ортада» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау. - Есімнің есіне не түсті ? - Ақсақ Темірдің түйгені ? - Есім кітабын алып қайда келді? - Әліпбай мұғалім Есімге не деді? - Есім қандай күйге душар болды? - Мұғалім оған не деді? -Мұғалім Есімге қандай тапсырма берді ? - Ол кім болып айтады? - Есім сабақта өзін қалай ұстады? -Мұғалімнің көзқарасы? -Атасының айтқан сөзі? - Еңбектің жемісі деп нені ойлайсың? |
Интерактивті тақта бағдаршам |
|
|
Мағынаны тану Топпен жұмыс Сергіту сәті Мектеп kz. Сабақты бекіту Кері байланыс Үйге тапсырма |
13 мин 5 мин 1 мин 3 мин 5мин 4 мин 4мин |
5 . Еркін талқылау әдісі арқылы топтық жұмыс . Мәтін мазмұнын, идеясын меңгерту мақсатында 3 топқа тапсырмалар беру. А. Мәтінді оқыту - Мәтін авторы Сансызбай Сарғасқаев туралы айту, интерактивті тақтадан көрсету. « Оқулықпен жұмыс » Б. Жалғастыр әдісі бойынша әр топтағы оқушы өз оқығанын түсінікті етіп, 1 сөйлемнен айтады. В. « Телефонмен сұхбат» әдісі бойынша әр топ мәтінге байланысты сұрақ қояды. Г. Әр топ бөлімге ат қояды. «Достар» әні Ренжітпе досыңды, Мен қостаймын осыңды. Тату ойнап әрқашан. Көтер көңіл қошыңды, Ойнайық та күлейік, Көңілденіп жүрейік. Бақыт кілті достықтың Татулық деп білейік . 6 . Дәптермен жұмыс Аквариум – Шыжбалақтап - Опасыз – 7. Постермен жұмыс 1топ .5 жолды өлең. « Өз ойын білдіру» 2 топ. Ойландырған сөз, сөз тіркесі немесе сөйлем . Кесте толтыру Не үшін жазып алғанын түсіндіру. 3 топ. Өз ойыңды эссе түрінде жаз. « Автор орындығында » оқу. 8. « Ия немесе жоқ» әдісі. Тірі хайуанаттар мүйісінде тұрған аквариумды Күлзағира байқаусызда сындырып алды ия Оның сынғанын көрген Шоқай қатты ашуланды « Мені ойландыратын сұрақ» Мен үшін жаңалық. Өз қоржыныма алдым. Мәтін түсінігін айту , эссе жазу. |
Фишка арқылы бағалау Термин сөздер Постерлерін қорғайды |
|
шағым қалдыра аласыз













