|
Білім беру ұйымының атауы |
Талапкер ауылының мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарлыков К.К. |
|||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.1.2 -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру; 10.3.2.4 -мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу; 10.3.2.5 -XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру; мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу;XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі. 1)Тақырып ашу.Бірнеше оқиғаларды мағынасы бойынша сәйкестендіру.
Бейнекөрініске анализ жасау. Шыңғыс хан туралы видео ролик қосылады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады |
ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады |
Шыңғысханның, моңғолдар шапқыншылығы суреттері https://www.youtube.com/watch?v=iDF_ObIl3JQ Бейнеролик http://www.youtube.com/watch?v=WUlGow3n7CY |
||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқи отырып, мынандай зерттеу сұрақтарына жауап береді: Зерттеу жұмысы
Картамен жұмыс. Картадан Жошы ұлысын. Үгедей ұлысын, ұлысы,Шағатай ұлыстары қай жерлерге дейін алып жатқанын көрсетуді ұсыныңыз
ВЕНН диаграммасы Мемлекеттік құрылысы, мен мәдениеті экономикасы жағынан алып қарағанда Жошы мен Шағатай ұлыстарының ұқсастығы мен айырмашылығы жазыңыз.
Жошы ұлысы
Шағатай ұлысы ![]() Интерпретация «Көшпенділер мемлекеттік жүйесінде таңба, мөр ұстау, ел билеушісін «хан, қаған» деп атау, елін жүзге бөліп басқару, хан ордасының әкімшілік ісін жүргізудің біршама дамыған үлгісі моңғолдың ұлыстық билігі тұсында одан әрі жетілдірілді» Сіз бұл пікірмен қаншалықты келісесіз бе? Жеке жұмыс Берілген сызбаның негізінде қазақ мемлекеттілігінің қалыптасуына дейінгі кезеңді сипаттаңыз
|
Дескриптор Білім алушы: - Ұлыс жүйесінің құрылуының ерекшелігін зерттейді; --моңғол шапқыншылығының салдарын сипаттайды; Дескриптор Білім алушы: - Картадан Жошы ұлысын. Үгедей ұлысын, ұлысы,Шағатай ұлыстарының алып жатқан аумағын анықтацды; Дескриптор Білім алушы: - Жошы мен Шағатай ұлыстарының мемлекеттік құрылысы жағынан ұқсастығын мен айырмашылығын анықтайды; - Жошы мен Шағатай ұлыстарының мәдени жағынан ұқсастығын мен айырмашылығын анықтайды; - Жошы мен Шағатай ұлыстарының экономикалық жағынан ұқсастығын мен айырмашылығын анықтайды; Дескриптор: Жошы ұлысынан тараған хандықтардың қазақ хандығының қалыптасуына әсерін сипаттайды; - Шағатай ұлысынан тараған хандықтардың қазақ хандығының қалыптасуына әсерін сипаттайды; - Үгедей ұлысынан тараған хандықтардың қазақ хандығының қалыптасуына әсерін сипаттайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау
|
Карта Қазақстан тарихы туралы моңғол деректемелері. ауд. Н. Базылхан; ғыл. ред. М. Қ. Әбусейітова. Р. Б. Сүлейменов атын. шығыстану ин-ты: 1-том.: Моңғолдың құпия шежіресі.- Алматы, Дайк-пресс, 2006. ВЕНН диаграммасы Тірек-сызбалар Сұлтанов Т. Шыңғыс хан және оның ұрпақтары. – А: Мектеп, 2007. |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Шыңғыс хан туралы қосымша ақпарат « Ұлыстардың құрылуы Еуразия тарихына үлкен өзгерістер әкелді ме? тақырыбында дереккөздерді және өз біліміңді пайдалана отырып,берілген тақырыпқа 100-200 сөзден құралған эссе жазыңыз |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Талапкер ауылының мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарлыков К.К. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.1.2 -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру; 10.3.2.4 -мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу; 10.3.2.5 -XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру; Көпшілігі: мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу; Кейбірі: XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру (3 мин) Өткен білімді еске түсіру (10) |
Сергіту сәті: Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу: 2 топ Жошы ұлысы, Шағатай ұлысы, Өткен білімді еске түсіру сұрақ-жауап Қызығушылықты ояту
1.Суреттерде не көріп
отырсыздар? Болжамдарын негіздейді |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады |
ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер |
||||||||||||||
|
Жаңа білім (15 мин)
(10 мин)
(2 мин) |
Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма
Оқушылар меңгерген мәтіндерін ортаға салып анықтайды, талқылайды, түсіндіреді Венн диаграмма 2-тапсырма Жошы тобына: Екі империяның мемлекеттік құрлысындағы ұқсастықтары мен айырмашылықтарды көрсетіңдер сипаттаңдар Түрік империясы. Ұқсастығы. Моңғол империясы.
«ПОПС» әдісі 2-тапсырма Шағатай тобына: Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға беріңдер Менің ойымша, Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуынна Моңғол империясы маңызды орын алды ... Себебі 2 дәлел келтіру Мысалға, 1 мысал келтіру Қорытындылайды.
Картамен жұмыс. Картадан Жошы ұлысын. Үгедей ұлысын, ұлысы,Шағатай ұлыстары қай жерлерге дейін алып жатқанын көрсетуді ұсыныңыз
|
Дескриптор: - Шыңғыс ханның моңғол тайпаларын біріктіруін анықтайды; - Моңғол шапқыншылығының басталуы анықтайды; - Моңғол империясының мемлекеттік құрылысына сипаттама береді; - Көшпелілер мемлекетінің үшінші үлгісіне сипаттама береді, атайды; - жұмыс тобы меңгерген мәтіндерін ортаға салып анықтайды, талқылайды, түсіндіреді. -өзара топтық бағалау жүреді. Дескриптор: -Екі империяның мемлекеттік құрлысындағы ұқсастықтарды сипаттайды - Түрік империясының мемлекеттік құрлысындағы айырмашылықтарды сипаттайды - Моңғол империяс ының мемлекеттік құрлысындағы айырмашылықтарды сипаттайды -өзара топтық бағалау жүреді Дескриптор: -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға береді; -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне 3 дәлел келтіреді -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне 2 мысал келтіреді -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне туралы қортындылап жазады; Білім алушы: - Картадан Жошы ұлысын. Үгедей ұлысын, ұлысы,Шағатай ұлыстарының алып жатқан аумағын анықтацды; айырмашылығын анықтайды; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Ақпарат тық мәтіндер Венн диаграмма Таратпа материал дар ҚБ парағы «ПОПС» формуласы |
||||||||||||||
|
Бекіту (3-мин) |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс (2-мин) |
«ҚҚҚ» әдісі. Жазбаша бағалау аламын.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Бағалау кри терийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шыңғысхан және оның мұрагерлері
|
Білім беру ұйымының атауы |
Талапкер ауылының мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарлыков К.К. |
|||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.1.2 -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру; 10.3.2.4 -мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу; 10.3.2.5 -XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру; мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу;XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі. 1)Тақырып ашу.Бірнеше оқиғаларды мағынасы бойынша сәйкестендіру.
Бейнекөрініске анализ жасау. Шыңғыс хан туралы видео ролик қосылады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады |
ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады |
Шыңғысханның, моңғолдар шапқыншылығы суреттері https://www.youtube.com/watch?v=iDF_ObIl3JQ Бейнеролик http://www.youtube.com/watch?v=WUlGow3n7CY |
||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқи отырып, мынандай зерттеу сұрақтарына жауап береді: Зерттеу жұмысы
Картамен жұмыс. Картадан Жошы ұлысын. Үгедей ұлысын, ұлысы,Шағатай ұлыстары қай жерлерге дейін алып жатқанын көрсетуді ұсыныңыз
ВЕНН диаграммасы Мемлекеттік құрылысы, мен мәдениеті экономикасы жағынан алып қарағанда Жошы мен Шағатай ұлыстарының ұқсастығы мен айырмашылығы жазыңыз.
Жошы ұлысы
Шағатай ұлысы ![]() Интерпретация «Көшпенділер мемлекеттік жүйесінде таңба, мөр ұстау, ел билеушісін «хан, қаған» деп атау, елін жүзге бөліп басқару, хан ордасының әкімшілік ісін жүргізудің біршама дамыған үлгісі моңғолдың ұлыстық билігі тұсында одан әрі жетілдірілді» Сіз бұл пікірмен қаншалықты келісесіз бе? Жеке жұмыс Берілген сызбаның негізінде қазақ мемлекеттілігінің қалыптасуына дейінгі кезеңді сипаттаңыз
|
Дескриптор Білім алушы: - Ұлыс жүйесінің құрылуының ерекшелігін зерттейді; --моңғол шапқыншылығының салдарын сипаттайды; Дескриптор Білім алушы: - Картадан Жошы ұлысын. Үгедей ұлысын, ұлысы,Шағатай ұлыстарының алып жатқан аумағын анықтацды; Дескриптор Білім алушы: - Жошы мен Шағатай ұлыстарының мемлекеттік құрылысы жағынан ұқсастығын мен айырмашылығын анықтайды; - Жошы мен Шағатай ұлыстарының мәдени жағынан ұқсастығын мен айырмашылығын анықтайды; - Жошы мен Шағатай ұлыстарының экономикалық жағынан ұқсастығын мен айырмашылығын анықтайды; Дескриптор: Жошы ұлысынан тараған хандықтардың қазақ хандығының қалыптасуына әсерін сипаттайды; - Шағатай ұлысынан тараған хандықтардың қазақ хандығының қалыптасуына әсерін сипаттайды; - Үгедей ұлысынан тараған хандықтардың қазақ хандығының қалыптасуына әсерін сипаттайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау
|
Карта Қазақстан тарихы туралы моңғол деректемелері. ауд. Н. Базылхан; ғыл. ред. М. Қ. Әбусейітова. Р. Б. Сүлейменов атын. шығыстану ин-ты: 1-том.: Моңғолдың құпия шежіресі.- Алматы, Дайк-пресс, 2006. ВЕНН диаграммасы Тірек-сызбалар Сұлтанов Т. Шыңғыс хан және оның ұрпақтары. – А: Мектеп, 2007. |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Шыңғыс хан туралы қосымша ақпарат « Ұлыстардың құрылуы Еуразия тарихына үлкен өзгерістер әкелді ме? тақырыбында дереккөздерді және өз біліміңді пайдалана отырып,берілген тақырыпқа 100-200 сөзден құралған эссе жазыңыз |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Талапкер ауылының мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарлыков К.К. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.1.2 -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру; 10.3.2.4 -мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу; 10.3.2.5 -XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру; Көпшілігі: мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу; Кейбірі: XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру (3 мин) Өткен білімді еске түсіру (10) |
Сергіту сәті: Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу: 2 топ Жошы ұлысы, Шағатай ұлысы, Өткен білімді еске түсіру сұрақ-жауап Қызығушылықты ояту
1.Суреттерде не көріп
отырсыздар? Болжамдарын негіздейді |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады |
ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер |
||||||||||||||
|
Жаңа білім (15 мин)
(10 мин)
(2 мин) |
Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма
Оқушылар меңгерген мәтіндерін ортаға салып анықтайды, талқылайды, түсіндіреді Венн диаграмма 2-тапсырма Жошы тобына: Екі империяның мемлекеттік құрлысындағы ұқсастықтары мен айырмашылықтарды көрсетіңдер сипаттаңдар Түрік империясы. Ұқсастығы. Моңғол империясы.
«ПОПС» әдісі 2-тапсырма Шағатай тобына: Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға беріңдер Менің ойымша, Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуынна Моңғол империясы маңызды орын алды ... Себебі 2 дәлел келтіру Мысалға, 1 мысал келтіру Қорытындылайды.
Картамен жұмыс. Картадан Жошы ұлысын. Үгедей ұлысын, ұлысы,Шағатай ұлыстары қай жерлерге дейін алып жатқанын көрсетуді ұсыныңыз
|
Дескриптор: - Шыңғыс ханның моңғол тайпаларын біріктіруін анықтайды; - Моңғол шапқыншылығының басталуы анықтайды; - Моңғол империясының мемлекеттік құрылысына сипаттама береді; - Көшпелілер мемлекетінің үшінші үлгісіне сипаттама береді, атайды; - жұмыс тобы меңгерген мәтіндерін ортаға салып анықтайды, талқылайды, түсіндіреді. -өзара топтық бағалау жүреді. Дескриптор: -Екі империяның мемлекеттік құрлысындағы ұқсастықтарды сипаттайды - Түрік империясының мемлекеттік құрлысындағы айырмашылықтарды сипаттайды - Моңғол империяс ының мемлекеттік құрлысындағы айырмашылықтарды сипаттайды -өзара топтық бағалау жүреді Дескриптор: -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға береді; -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне 3 дәлел келтіреді -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне 2 мысал келтіреді -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне туралы қортындылап жазады; Білім алушы: - Картадан Жошы ұлысын. Үгедей ұлысын, ұлысы,Шағатай ұлыстарының алып жатқан аумағын анықтацды; айырмашылығын анықтайды; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Ақпарат тық мәтіндер Венн диаграмма Таратпа материал дар ҚБ парағы «ПОПС» формуласы |
||||||||||||||
|
Бекіту (3-мин) |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс (2-мин) |
«ҚҚҚ» әдісі. Жазбаша бағалау аламын.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Бағалау кри терийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз








