Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 24-САБАҚ 6 - сыныптар : «Кибербуллингтің белгілері, қалай ерте тануға және өзіңізді қорғауға көмектесуге болады?». |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Алғыстың мағынасын түсіну және оның өмірдегі рөлін анықтау. Отанға, туған жерге ризашылық білдіруді үйрену. Өзіндік ой-пікірін жеткізуге дағдылану. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті: |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды интернетте қауіптермен таныстыру және осы қауіптерден аулақ болуға көмектесу, желідегі құқық бұзушылықтардың алдын алу. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты : |
Негізгі міндеттер: 1) өз көзқарасын білдіру және оны дәлелдеу қабілетін дамыту; 2) адамгершілік қасиеттерді қалыптастыру: адамдарға төзімділік, мейірімділік, жанашырлық құндылықтарға тәрбиелеу; 3) оқушыларда өзара құрмет пен өзін-өзі бағалауды тәрбиелеу; Материалдар мен ресурстар: проектор, проекциялық экран, дербес компьютер. |
|
|
Дәйексөз |
Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің...(Б.Момышұлы) |
|
|
Құндылық |
||
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. - Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. - Психологиялық ахуал қалыптастыру. - Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді түсіндіру. |
- Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа дайындалады. - Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ № 4 САБАҚ. «КИБЕРБУЛЛИНГІНІҢ БЕЛГІЛЕРІ. ҚАЛАЙ ЕРТЕ ТАНУҒА ЖӘНЕ ҚОРҒАНУҒА БОЛАДЫ?» Сабақ барысы 1.Кіріспе (2 минутқа дейін) Компьютерлік технологиялардың қарқынды дамуы және интернет желісінің кең таралуы адамдарға өзін-өзі дамыту мен қарым-қатынас үшін үлкен мүмкіндіктер ашады. Бүгінде желіні пайдаланушылар саны ондаған миллион адамды құрайды, олардың көп бөлігі – балалар мен жасөспірімдер. Бірақ интернет тек мүмкіндіктер көзі ғана емес, сонымен қатар қауіп көзі бола алады. 2.Негізгі бөлім Кибербуллинг – бұл цифрлық технологияларды пайдалана отырып қорқыту. Ол әлеуметтік медиада, хабарлама алмасу үшін қосымшаларда, ойын платформаларында және ұялы телефондарда орын алуы мүмкін. Бұл қайталанатын эпизодтар, олардың мақсаты – аңдып жүргендерді қорқыту. Физикалық салдардан басқа (ұйқының бұзылуы, бас ауруы) балалардың денсаулығына, мектеп үлгеріміне кері әсерін тигізеді. 3. Қорытынды
|
|
Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=dzFeWkUBOak&list=PLA5eCSY2FeoQLLo cS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=10
|
|
Ортасы (30 мин) |
Алғыс айту күнінің Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күнімен сәйкес келуінде үлкен мән бар. Оған себеп ата-бабамыз бастан кешірген, ауыр нәубет жылдары.
Тарих беттерін ақтарсақ, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде Кеңес үкіметі көптеген халықты күштеп көшіруге шешім қабылдады. Одан соң корей диаспорасын да айдауға салып, біздің елімізге басқа да ұлт өкілдерін жер аударып отырды. 1946 жылы Кеңес одағында жер аударылғандардың саны -2,5 миллионға жеткен. Ал ішінде біздің елге қоныс аударғандар саны 1 миллион 200 мың адам. Кейін өзге ұлт өкілдеріне өз отандарына қайтуға рұқсат беріледі. Дегенмен көбі қазақ жерінде қалып қойды. Содан бері Қазақстан үшін еңбек етіп келеді.
2015 жылдың 22 сәуірінде Нұрсұлтан Назарбаев Ассамблеяның XXII сессиясында Алғыс айту күнін белгілеуді ұсынған болатын. Алғыс айту – адамдардың бір-біріне деген ризашылығын білдіруі. 1 наурыз – Алғыс айту күні Қазақстандағы барлық халықтар арасындағы достықты нығайту үшін белгіленген. Бұл күн елдің дамуына үлес қосқан ата-бабаларымызға, тарихи тұлғаларға, туған жерімізге алғыс айту күні болып саналады.
Шығармашылық тапсырма:
1-тапсырма: «Еліме алғыс» атты өлең шығару. «Синквейн»әдісі бойынша шығару 2-тапсырма: «Елімізге, жерімізге, халқымызға алғыс» тақырыбында хат жазу. 3-тапсырма: Постер жасау ( Елім үшін алғыс,жерім үшін алғыс,күнім үшін алғыс ,суым үшін алғыс ,орманым үшін алғыс.)тақыптарн ашық постер жасау |
Оқушылар тыңдайды
Шығармашылық тапсырманы орындау
|
|
|
Соңы
(2 мин)
|
"Менің алғысым" (әр оқушы бір ауыз сөзбен кімге, не үшін алғыс айтатынын жазады). "Алғыс айту арқылы не өзгеруі мүмкін?" сұрағы бойынша ой бөлісу. Бағалау Өзін-өзі және өзара бағалау. Мұғалімнің кері байланысы. |
"Алғыс айту арқылы не өзгеруі мүмкін?" сұрағы бойынша ой бөлісу. |


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағаты 6 сынып Қмжсы «Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы 10 мин
Сынып сағаты 6 сынып Қмжсы «Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы 10 мин
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 24-САБАҚ 6 - сыныптар : «Кибербуллингтің белгілері, қалай ерте тануға және өзіңізді қорғауға көмектесуге болады?». |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Алғыстың мағынасын түсіну және оның өмірдегі рөлін анықтау. Отанға, туған жерге ризашылық білдіруді үйрену. Өзіндік ой-пікірін жеткізуге дағдылану. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті: |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды интернетте қауіптермен таныстыру және осы қауіптерден аулақ болуға көмектесу, желідегі құқық бұзушылықтардың алдын алу. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты : |
Негізгі міндеттер: 1) өз көзқарасын білдіру және оны дәлелдеу қабілетін дамыту; 2) адамгершілік қасиеттерді қалыптастыру: адамдарға төзімділік, мейірімділік, жанашырлық құндылықтарға тәрбиелеу; 3) оқушыларда өзара құрмет пен өзін-өзі бағалауды тәрбиелеу; Материалдар мен ресурстар: проектор, проекциялық экран, дербес компьютер. |
|
|
Дәйексөз |
Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің...(Б.Момышұлы) |
|
|
Құндылық |
||
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. - Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. - Психологиялық ахуал қалыптастыру. - Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді түсіндіру. |
- Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа дайындалады. - Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ № 4 САБАҚ. «КИБЕРБУЛЛИНГІНІҢ БЕЛГІЛЕРІ. ҚАЛАЙ ЕРТЕ ТАНУҒА ЖӘНЕ ҚОРҒАНУҒА БОЛАДЫ?» Сабақ барысы 1.Кіріспе (2 минутқа дейін) Компьютерлік технологиялардың қарқынды дамуы және интернет желісінің кең таралуы адамдарға өзін-өзі дамыту мен қарым-қатынас үшін үлкен мүмкіндіктер ашады. Бүгінде желіні пайдаланушылар саны ондаған миллион адамды құрайды, олардың көп бөлігі – балалар мен жасөспірімдер. Бірақ интернет тек мүмкіндіктер көзі ғана емес, сонымен қатар қауіп көзі бола алады. 2.Негізгі бөлім Кибербуллинг – бұл цифрлық технологияларды пайдалана отырып қорқыту. Ол әлеуметтік медиада, хабарлама алмасу үшін қосымшаларда, ойын платформаларында және ұялы телефондарда орын алуы мүмкін. Бұл қайталанатын эпизодтар, олардың мақсаты – аңдып жүргендерді қорқыту. Физикалық салдардан басқа (ұйқының бұзылуы, бас ауруы) балалардың денсаулығына, мектеп үлгеріміне кері әсерін тигізеді. 3. Қорытынды
|
|
Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=dzFeWkUBOak&list=PLA5eCSY2FeoQLLo cS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=10
|
|
Ортасы (30 мин) |
Алғыс айту күнінің Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күнімен сәйкес келуінде үлкен мән бар. Оған себеп ата-бабамыз бастан кешірген, ауыр нәубет жылдары.
Тарих беттерін ақтарсақ, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде Кеңес үкіметі көптеген халықты күштеп көшіруге шешім қабылдады. Одан соң корей диаспорасын да айдауға салып, біздің елімізге басқа да ұлт өкілдерін жер аударып отырды. 1946 жылы Кеңес одағында жер аударылғандардың саны -2,5 миллионға жеткен. Ал ішінде біздің елге қоныс аударғандар саны 1 миллион 200 мың адам. Кейін өзге ұлт өкілдеріне өз отандарына қайтуға рұқсат беріледі. Дегенмен көбі қазақ жерінде қалып қойды. Содан бері Қазақстан үшін еңбек етіп келеді.
2015 жылдың 22 сәуірінде Нұрсұлтан Назарбаев Ассамблеяның XXII сессиясында Алғыс айту күнін белгілеуді ұсынған болатын. Алғыс айту – адамдардың бір-біріне деген ризашылығын білдіруі. 1 наурыз – Алғыс айту күні Қазақстандағы барлық халықтар арасындағы достықты нығайту үшін белгіленген. Бұл күн елдің дамуына үлес қосқан ата-бабаларымызға, тарихи тұлғаларға, туған жерімізге алғыс айту күні болып саналады.
Шығармашылық тапсырма:
1-тапсырма: «Еліме алғыс» атты өлең шығару. «Синквейн»әдісі бойынша шығару 2-тапсырма: «Елімізге, жерімізге, халқымызға алғыс» тақырыбында хат жазу. 3-тапсырма: Постер жасау ( Елім үшін алғыс,жерім үшін алғыс,күнім үшін алғыс ,суым үшін алғыс ,орманым үшін алғыс.)тақыптарн ашық постер жасау |
Оқушылар тыңдайды
Шығармашылық тапсырманы орындау
|
|
|
Соңы
(2 мин)
|
"Менің алғысым" (әр оқушы бір ауыз сөзбен кімге, не үшін алғыс айтатынын жазады). "Алғыс айту арқылы не өзгеруі мүмкін?" сұрағы бойынша ой бөлісу. Бағалау Өзін-өзі және өзара бағалау. Мұғалімнің кері байланысы. |
"Алғыс айту арқылы не өзгеруі мүмкін?" сұрағы бойынша ой бөлісу. |


шағым қалдыра аласыз














