|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Ана- өмірдің шырағы» |
|
|
Құндылық |
Ар-ұят: отбасыны, өз ортасының абыройын асыру. |
|
|
Мақсаттары |
аналарға деген сүйіспеншілікке баулу ана еңбегін ардақтап, мейірімділікке сый-құрметке тәрбиелеу, оқушылардың ой өрісін тіл байлығын ойлау қабілеттерін дамыту. |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Қызығушылықты ояту. Мұғалім: сұрақ
қояды. Мұғалім сөзі: Ана дейміз бәрімізде аңқылдап, Ана дейді жас сәбиде жарқылдап. Ана деген бәйтерегі өмірдің Ана деген-алтын қазық, алтын бақ. Бүгін сабағымызды бастамас бұрын сіздердің ардақты аналарыңыз, қарындастарыңыз, әпкелеріңіз жақын аяулы нәзік жанды асыл жандардың көктемгі мерекелерімен шын жүректен құттықтаймын!!! Өмірдің көркі-көктем айы мейірім шуағын төгіп, қуанышын қоса ала келді. Бұл айда бар адамзат баласы бас иер үш әріптен тұратын ұлы есім аналарымыздың дәстүрлі мерекесі 8-наурыз күніне белгіленген. Бұл күні төрткүл дүниенің жан иесі, аса қадірлі аналар мен қыз-келіншектерге ерекше құрмет көрсетіліп шын ықлас танытып, сыйлықтар жасап жатады. Тарих парағын парақтасақ, осы күнде әйелдер қауымы өз құқықтарын қорғап, бас көтерген деседі. Бертін келе бұл күнді халықаралық әйелдер күні болып белгіленген екен. Енді сіздердің назарларыңызды мына бейне көрініске аударғым келіп отыр, бұл сіздердің балалық шақтарыңызға арналады. Бейнекөрініс: «Балалық шаққа саяхат» Мұғалім: Өздеріңіздің балалық шақтарыңызды көріп қандай сезімде болдыңыздар?
«Құпия
хаттарға» жауап беру Бейнекөрініс: «Менің анам алтын». Көктем келер гүлін алып, жазда келер жырын алып – деп ән мәтінінде айтылатындай, нұрлы шуағы мол наурыз айы туып, ардақты аналар мен ару қыздарымыздың төл мейрамы 8 – наурыз мерекесі келіп жетті. Сіздер ер – азаматтардың қолқанаты, тірегі мен жүрегі болып табыласыздар. Аналарымыздың, қыздарымыздың көңілдері көктемнің шуақты күніндей мейірім – шапағатқа бөлене берсін. Әлемнің жарығын сыйлаған аналардың мерекелері құтты болсын. Енді корей халқының өмірден алып жасаған бейне көрінісіне назарларыңызды аударғым келіп отыр. Бұл бейнекөріністе жас студент қоқыс жағынан тастанды баланы тауып алып, өзінің қызындай бағып өсіреді, алайда айналасындағы халық оны жаман жағынан бағалап, түрлі пікірде болады. Оқушылар бейне көріністен кейін өз ойларымен бөліседі. Кім Ана туралы өлең біледі? Соңғы тыныштық сәтi. Балалар,бүгінгі сабағымыз
аяқталды. Енді бүгінгі алған әсерлеріңізді «Кубики рубики» әдісімен кері байланыс жасасақ. Оқушылар өз алған ойларымен бөлісіп, бүгінгі әсерлерін ортаға салады. Осымен сынып сағаты аяқталды. Белсенді қатысып, уақыт бөліп келгендеріңізге рахмет. Деп сабағымызды аяқтаймыз! Қош, сау болыңыздар! |
Оқушыларға сұрақтарға жауап береді. Оқушыларға сұрақтарға жауап береді. 1 оқушы: Мен балалық шағым анамның арқасында өте керемет өткенін, не ішем, не киемін деп ойланбай бақытты өткізгенімді көріп отырмын! 2 оқушы: Иә, анамызға мыңда бір шүкір! Анамның бала күнімде ерекше ықыласын көріп отырмын. Ауырып қалсақ демеу бола білген ата-анамды еске алып отырмын.
Оқушыларға сұрақтарға жауап береді. «Кубики рубики» әдісі |
Плакаттар Презентация Таратпа қағаздар Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағаты; Ана - өмірдің шырағы.
Сынып сағаты; Ана - өмірдің шырағы.
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Ана- өмірдің шырағы» |
|
|
Құндылық |
Ар-ұят: отбасыны, өз ортасының абыройын асыру. |
|
|
Мақсаттары |
аналарға деген сүйіспеншілікке баулу ана еңбегін ардақтап, мейірімділікке сый-құрметке тәрбиелеу, оқушылардың ой өрісін тіл байлығын ойлау қабілеттерін дамыту. |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Қызығушылықты ояту. Мұғалім: сұрақ
қояды. Мұғалім сөзі: Ана дейміз бәрімізде аңқылдап, Ана дейді жас сәбиде жарқылдап. Ана деген бәйтерегі өмірдің Ана деген-алтын қазық, алтын бақ. Бүгін сабағымызды бастамас бұрын сіздердің ардақты аналарыңыз, қарындастарыңыз, әпкелеріңіз жақын аяулы нәзік жанды асыл жандардың көктемгі мерекелерімен шын жүректен құттықтаймын!!! Өмірдің көркі-көктем айы мейірім шуағын төгіп, қуанышын қоса ала келді. Бұл айда бар адамзат баласы бас иер үш әріптен тұратын ұлы есім аналарымыздың дәстүрлі мерекесі 8-наурыз күніне белгіленген. Бұл күні төрткүл дүниенің жан иесі, аса қадірлі аналар мен қыз-келіншектерге ерекше құрмет көрсетіліп шын ықлас танытып, сыйлықтар жасап жатады. Тарих парағын парақтасақ, осы күнде әйелдер қауымы өз құқықтарын қорғап, бас көтерген деседі. Бертін келе бұл күнді халықаралық әйелдер күні болып белгіленген екен. Енді сіздердің назарларыңызды мына бейне көрініске аударғым келіп отыр, бұл сіздердің балалық шақтарыңызға арналады. Бейнекөрініс: «Балалық шаққа саяхат» Мұғалім: Өздеріңіздің балалық шақтарыңызды көріп қандай сезімде болдыңыздар?
«Құпия
хаттарға» жауап беру Бейнекөрініс: «Менің анам алтын». Көктем келер гүлін алып, жазда келер жырын алып – деп ән мәтінінде айтылатындай, нұрлы шуағы мол наурыз айы туып, ардақты аналар мен ару қыздарымыздың төл мейрамы 8 – наурыз мерекесі келіп жетті. Сіздер ер – азаматтардың қолқанаты, тірегі мен жүрегі болып табыласыздар. Аналарымыздың, қыздарымыздың көңілдері көктемнің шуақты күніндей мейірім – шапағатқа бөлене берсін. Әлемнің жарығын сыйлаған аналардың мерекелері құтты болсын. Енді корей халқының өмірден алып жасаған бейне көрінісіне назарларыңызды аударғым келіп отыр. Бұл бейнекөріністе жас студент қоқыс жағынан тастанды баланы тауып алып, өзінің қызындай бағып өсіреді, алайда айналасындағы халық оны жаман жағынан бағалап, түрлі пікірде болады. Оқушылар бейне көріністен кейін өз ойларымен бөліседі. Кім Ана туралы өлең біледі? Соңғы тыныштық сәтi. Балалар,бүгінгі сабағымыз
аяқталды. Енді бүгінгі алған әсерлеріңізді «Кубики рубики» әдісімен кері байланыс жасасақ. Оқушылар өз алған ойларымен бөлісіп, бүгінгі әсерлерін ортаға салады. Осымен сынып сағаты аяқталды. Белсенді қатысып, уақыт бөліп келгендеріңізге рахмет. Деп сабағымызды аяқтаймыз! Қош, сау болыңыздар! |
Оқушыларға сұрақтарға жауап береді. Оқушыларға сұрақтарға жауап береді. 1 оқушы: Мен балалық шағым анамның арқасында өте керемет өткенін, не ішем, не киемін деп ойланбай бақытты өткізгенімді көріп отырмын! 2 оқушы: Иә, анамызға мыңда бір шүкір! Анамның бала күнімде ерекше ықыласын көріп отырмын. Ауырып қалсақ демеу бола білген ата-анамды еске алып отырмын.
Оқушыларға сұрақтарға жауап береді. «Кубики рубики» әдісі |
Плакаттар Презентация Таратпа қағаздар Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз













