қысқа мерзімді сынып сағатының жоспары
|
Күні: |
16.06.2015 |
|
Сыныбы: |
9 «Ә» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Достық оты сөнбесін!» |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Оқушылар үшін оқыту нәтижесі: |
Күтілетін нәтижелері:
|
|
Оқытудағы негізгі идеялар |
Оқушылардың топтық жұмысқы тартылуы. Оқушылырдың өз жұмыстарын көрсете білуі. Өз әрекеттерін саралайды.(бағалайды) |
|
7 модульдің енгізілуі |
1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалогтық оқыту 2. Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану. 3. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. 5. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. 6. Талантты және дарынды балаларды оқыту. 7. Оқытуды басқару және көшбасшылық |
|
Сабақтың түрі: |
тәрбие сағаты |
|
Әдіс-тәсілдері: Жұмыс түрлері: |
сұрақ-жауап, болжау, топтастыру, oйлан -жұптас -талқыла, ішіне-сыртына стратегиясы. топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс |
|
Ресурстар, құрал-жабдықтар |
Интерактивтік тақта, , постерлер, суреттер, ән ,би, ойын элементтері. |
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
әдісі |
ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі I Сабақтың кіріспе бөлімі |
-Қалыпты жағдай туғызу. -Сергіту сәті. «Жан досым» әні тренингісін жүргізу. -Топтастыру /шарлар арқылы/ -Бағалау жүйесімен таныстырады
Дос деген кім?
Т
|
Сәлемдеседі. Тренингкке катысады.
2 топқа бөлінеді. Бағалау жүйесімен Танысады -Сыр бөлісетін адам -Мені өте жақын түсінетін адам -Көмекке дайын адам т.б пікірлерін жазып айтады |
топтық жұмыс Топтас-тыр |
ән |
||||||||
|
Ой ашар |
Сұрақтар мен тапсырмалар: Шарларды жару арқылы сұрақтарға жауап беруін тапсырады. Жетелеу сұрақтары арқылы сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтауға көмектеседі |
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашуға тырысады Өз беттерінше сабақ мақсатын анықтайды. |
Сұрақ-жауап |
шарлар |
||||||||
|
II Сабақтың негізгі бөлімі. Жаңа ақпаратпен танысу |
||||||||||||
|
1. Білу |
Мәтіндермен жұмыс
|
Тапсырма: - Дос және достық дегенді қалай түсінесіз? -Мәңгі достық бола ма?
|
Ойлан жұптас талқыла |
М әтіндер |
||||||||
|
2.Түсіну |
Ішіне-сыртына стратегиясы. Мысалы: Достықтың пайдасы мен зияны, пайдасын ішіне зиянын сыртына жазасыздар. |
|
Ішіне-сыртына стратегиясы. |
маркерлер
|
||||||||
|
3.Қолдану
|
«Достық» Әйтімбет деген сөзге шешен кісі болыпты. Бірде оның замандастары : -Достық нешеу ?-деп сұрақ қояды.Сонда Әйтімбет: -Достықтың екі түрі болады. Бірі –адал достық, екіншісі-амал достық деген екен. |
«Енді оны қалай ажыра аламыз?» дегендерге: -Адал достық өмірлік болады, -Амал жостық бір күндік болады, деп жауап берген екен. -Оқушылрдың пікірлері постерге түсіріледі және тыңдалады.
|
Топтық танысты-рылым
|
Постерлер
|
||||||||
|
4.Талдау
|
«Мінездеме беру» Оқушыларға 5 саусақты қолғап таратылады. Әр саусаққа өзіңіздің қолыңызда есімі жазылған оқушыға мінездеме жазыңыздар.
Сөйлемді аяқта» тренингі |
Тірек сөздер: Адал, арам, жомарт, өз қамын ойлайтын,адамгершілігі мол, кешіл, қарапайым, сөзге түсінбейтін,мейірімді, жалқау, кешірімді ,тәккапар, төзімді, қатал, ақылды, мейірімсіз, сабырлы,салмақты,тұйық т.б
а/ Әр адамға дос керек. Себебі.... ә/ Сыйластық бар жерде ....
|
жеке жұмыс
жұптық жұмыс
|
түрлі-түсті қолғаптар
жағдаяттар |
||||||||
|
|
Қорытынды бөлім
|
|||||||||||
|
5.Жинақтау |
1. Мақалды жалғастыр 1.«Дос ........... айтады, 2. « ........ ақшаң болғанша, 3. « Досы көппен ........., 4. «Досы ...............,
2. Жағдаяттан шығу
|
дұшпан ....... айтады» көп досың ................» досы жоқпен ........» өзі де жақсы» 1. Сенің досыңды үлкен балалар күш көрсетіп соғып жатыр. Сенің шамаң оларға жетпейді. Сен не істейсің?
|
Топтық жұмыс |
мақал-мәтелдер |
||||||||
|
6.Бағалау
|
Формативті бағалау: топтық және өзара бағалау, мадақтау, сенім білдіру, қолдау.
|
Жинаған ұпайларын санау Жеңімпаз топты анықтау |
өзара бағалау |
бағалау парағы
|
||||||||
|
Үйге тапсырма
|
& Мақал мәтел жаттау |
? Эссе жазу
|
жеке жұмыс |
ғаламтор, газет-журналдар
|
||||||||
|
Кері әсер
|
Топтың әр мүшесіне рефлексия жасату. «Дос болайық бәріміз» әні |
Бүгінгі сабақ ұнады ма? деген сұраққа жауап береді. Оқушылар бірге ән орындайды |
жеке жұмыс |
кері байланыс парағы
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағаты «Достық оты сөнбесін!» 5 сынып
Сынып сағаты «Достық оты сөнбесін!» 5 сынып
қысқа мерзімді сынып сағатының жоспары
|
Күні: |
16.06.2015 |
|
Сыныбы: |
9 «Ә» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Достық оты сөнбесін!» |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Оқушылар үшін оқыту нәтижесі: |
Күтілетін нәтижелері:
|
|
Оқытудағы негізгі идеялар |
Оқушылардың топтық жұмысқы тартылуы. Оқушылырдың өз жұмыстарын көрсете білуі. Өз әрекеттерін саралайды.(бағалайды) |
|
7 модульдің енгізілуі |
1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалогтық оқыту 2. Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану. 3. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. 5. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. 6. Талантты және дарынды балаларды оқыту. 7. Оқытуды басқару және көшбасшылық |
|
Сабақтың түрі: |
тәрбие сағаты |
|
Әдіс-тәсілдері: Жұмыс түрлері: |
сұрақ-жауап, болжау, топтастыру, oйлан -жұптас -талқыла, ішіне-сыртына стратегиясы. топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс |
|
Ресурстар, құрал-жабдықтар |
Интерактивтік тақта, , постерлер, суреттер, ән ,би, ойын элементтері. |
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
әдісі |
ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі I Сабақтың кіріспе бөлімі |
-Қалыпты жағдай туғызу. -Сергіту сәті. «Жан досым» әні тренингісін жүргізу. -Топтастыру /шарлар арқылы/ -Бағалау жүйесімен таныстырады
Дос деген кім?
Т
|
Сәлемдеседі. Тренингкке катысады.
2 топқа бөлінеді. Бағалау жүйесімен Танысады -Сыр бөлісетін адам -Мені өте жақын түсінетін адам -Көмекке дайын адам т.б пікірлерін жазып айтады |
топтық жұмыс Топтас-тыр |
ән |
||||||||
|
Ой ашар |
Сұрақтар мен тапсырмалар: Шарларды жару арқылы сұрақтарға жауап беруін тапсырады. Жетелеу сұрақтары арқылы сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтауға көмектеседі |
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашуға тырысады Өз беттерінше сабақ мақсатын анықтайды. |
Сұрақ-жауап |
шарлар |
||||||||
|
II Сабақтың негізгі бөлімі. Жаңа ақпаратпен танысу |
||||||||||||
|
1. Білу |
Мәтіндермен жұмыс
|
Тапсырма: - Дос және достық дегенді қалай түсінесіз? -Мәңгі достық бола ма?
|
Ойлан жұптас талқыла |
М әтіндер |
||||||||
|
2.Түсіну |
Ішіне-сыртына стратегиясы. Мысалы: Достықтың пайдасы мен зияны, пайдасын ішіне зиянын сыртына жазасыздар. |
|
Ішіне-сыртына стратегиясы. |
маркерлер
|
||||||||
|
3.Қолдану
|
«Достық» Әйтімбет деген сөзге шешен кісі болыпты. Бірде оның замандастары : -Достық нешеу ?-деп сұрақ қояды.Сонда Әйтімбет: -Достықтың екі түрі болады. Бірі –адал достық, екіншісі-амал достық деген екен. |
«Енді оны қалай ажыра аламыз?» дегендерге: -Адал достық өмірлік болады, -Амал жостық бір күндік болады, деп жауап берген екен. -Оқушылрдың пікірлері постерге түсіріледі және тыңдалады.
|
Топтық танысты-рылым
|
Постерлер
|
||||||||
|
4.Талдау
|
«Мінездеме беру» Оқушыларға 5 саусақты қолғап таратылады. Әр саусаққа өзіңіздің қолыңызда есімі жазылған оқушыға мінездеме жазыңыздар.
Сөйлемді аяқта» тренингі |
Тірек сөздер: Адал, арам, жомарт, өз қамын ойлайтын,адамгершілігі мол, кешіл, қарапайым, сөзге түсінбейтін,мейірімді, жалқау, кешірімді ,тәккапар, төзімді, қатал, ақылды, мейірімсіз, сабырлы,салмақты,тұйық т.б
а/ Әр адамға дос керек. Себебі.... ә/ Сыйластық бар жерде ....
|
жеке жұмыс
жұптық жұмыс
|
түрлі-түсті қолғаптар
жағдаяттар |
||||||||
|
|
Қорытынды бөлім
|
|||||||||||
|
5.Жинақтау |
1. Мақалды жалғастыр 1.«Дос ........... айтады, 2. « ........ ақшаң болғанша, 3. « Досы көппен ........., 4. «Досы ...............,
2. Жағдаяттан шығу
|
дұшпан ....... айтады» көп досың ................» досы жоқпен ........» өзі де жақсы» 1. Сенің досыңды үлкен балалар күш көрсетіп соғып жатыр. Сенің шамаң оларға жетпейді. Сен не істейсің?
|
Топтық жұмыс |
мақал-мәтелдер |
||||||||
|
6.Бағалау
|
Формативті бағалау: топтық және өзара бағалау, мадақтау, сенім білдіру, қолдау.
|
Жинаған ұпайларын санау Жеңімпаз топты анықтау |
өзара бағалау |
бағалау парағы
|
||||||||
|
Үйге тапсырма
|
& Мақал мәтел жаттау |
? Эссе жазу
|
жеке жұмыс |
ғаламтор, газет-журналдар
|
||||||||
|
Кері әсер
|
Топтың әр мүшесіне рефлексия жасату. «Дос болайық бәріміз» әні |
Бүгінгі сабақ ұнады ма? деген сұраққа жауап береді. Оқушылар бірге ән орындайды |
жеке жұмыс |
кері байланыс парағы
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз













