Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақ әдебиетнң ХХ ғасырдағы жарық жұлдыздарының брі, жазушы, драматург Оралхан Бекейдң туғанына 80 жыл
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Сынып сағаты |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
18.09.2023 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ әдебиетнң ХХ ғасырдағы жарық жұлдыздарының брі, жазушы, драматург Оралхан Бекейдң туғанына 80 жыл |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Оралхан Бөкей туралы мағлұмат алады, оның шығармашылығымен танысады. Көптеген оқушылар істей алады: Тақырып мазмұны бойынша оның шығармашылығын өмірмен байланыстырады. Кейбір оқушылар істей алады: Күнделікті өмірден шығармада келтірілген мәселелер туралы мысалдар келтіріп, ой қортындылайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру 5 мин Өзін-өзі тексеру 2мин Сабақтың басы Жаңа білім Шығармашылық бөлім 7 мин 5 минут 5 мин Қорытынды 3 мин |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасып, түгендеп, сергіту сәтін өткізу. Психологиялық ахуал «Атомдар мен молекулалар» ойынын ойнайды. Жаңа сабақ «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыптың не жайлы екендігін анықтау. Оқушыларға Оралхан Бөкейдің шығармасынан үзінді оқылады, шығарманың кімдікі екенін анықтау арқылы олар тақырыпты анықтайды. Білу және түсіну Оқушыларды 4 топқа бөлу. Әдебиетші, Тарихшы, Суретші, Әртіс. Оралхан Бөкейдің өмірі туралы слайд көрсету. Солай оларға мағлұмат беру. Оқушыларға тақтада Оралхан Бөкейханнык 2 өлеңі беріледі, соны кезекпен оқып талдайды. 1 Өлең Өкінемін аға жоқ інім дейтін, Өкінемін іні жоқ аға дейтін. Бұл өмір – жұтқан ауа білінбейтін, Жылдар легі жоқ қылды әке бейтін. Батысқа бұлт ілінді, әкем кетті. Жең түріп, комбаинға тәтем кетті. Найзағай таң біліне жарқ еткенде, Толғақ бітіп анамнан ес кеткенде, Келдім мен бұл пәниге айғай салып, «Уһ» – деді, шешем байғұс, кетті талып. Темір тиіп жас денеге «әкелетті», Кім ұстасын астыма текеметті. Орап ап жаулығына жалғыз ұлын, Арылтты мені искеп ащы мұңын. Құйрық – жалсыз жалғызбын, жаудан көрем, Кешір адам! Сондықтан ащы жырым. 2 Өлең Сағынам кейбір кеште мұң шіркінді, Ыстық деп кім ойлаған бұл шіркінді. Бастауы жақсы жырдың болармысың, Апыр- ау көзге неге жас іркілді. Табиғат табынасың нөсеріңе, Керек деп жас шалғынның өсеріне. Көзімді мөлдір жаспен шылап алам, Жырымнан кілем тоқып төсерімде. Жас керек бойдың сергіп, өсеріне, Жас керек қайғы деген есеріңе. Жас тілейд, қуаныш деген құрбы дағы, Дес бермей ойсыз күлкі, өсегіне. Бейбіт күнде кемірсең тас та жақсы, Бейбіт күнде қанжарлы қас та жақсы. Тыныштықтың ауасын жұта тұрып, Бейбіт күнде жыласаң жаста жақсы. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Сыныптастарына бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді, жылы сөздер айтады. «Сұрақ жауап» Сұрақтарға жауап береді. Әдебиетші-өлең оқиды тарихшы-мәліметтерді оқиды Суретші- сурет салады Әртіс-көрініс қояды Слайд тамашалау Өлең жолдарын оқидя. Талдайды, өмірмен байланыстырады. Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын |
Интерактивті тақта Слайд Электронды тақта, слайд |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағаты. Оралхан Бөкейдің туғанына 80 жыл
Сынып сағаты. Оралхан Бөкейдің туғанына 80 жыл
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақ әдебиетнң ХХ ғасырдағы жарық жұлдыздарының брі, жазушы, драматург Оралхан Бекейдң туғанына 80 жыл
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Сынып сағаты |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
18.09.2023 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ әдебиетнң ХХ ғасырдағы жарық жұлдыздарының брі, жазушы, драматург Оралхан Бекейдң туғанына 80 жыл |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Оралхан Бөкей туралы мағлұмат алады, оның шығармашылығымен танысады. Көптеген оқушылар істей алады: Тақырып мазмұны бойынша оның шығармашылығын өмірмен байланыстырады. Кейбір оқушылар істей алады: Күнделікті өмірден шығармада келтірілген мәселелер туралы мысалдар келтіріп, ой қортындылайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру 5 мин Өзін-өзі тексеру 2мин Сабақтың басы Жаңа білім Шығармашылық бөлім 7 мин 5 минут 5 мин Қорытынды 3 мин |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасып, түгендеп, сергіту сәтін өткізу. Психологиялық ахуал «Атомдар мен молекулалар» ойынын ойнайды. Жаңа сабақ «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыптың не жайлы екендігін анықтау. Оқушыларға Оралхан Бөкейдің шығармасынан үзінді оқылады, шығарманың кімдікі екенін анықтау арқылы олар тақырыпты анықтайды. Білу және түсіну Оқушыларды 4 топқа бөлу. Әдебиетші, Тарихшы, Суретші, Әртіс. Оралхан Бөкейдің өмірі туралы слайд көрсету. Солай оларға мағлұмат беру. Оқушыларға тақтада Оралхан Бөкейханнык 2 өлеңі беріледі, соны кезекпен оқып талдайды. 1 Өлең Өкінемін аға жоқ інім дейтін, Өкінемін іні жоқ аға дейтін. Бұл өмір – жұтқан ауа білінбейтін, Жылдар легі жоқ қылды әке бейтін. Батысқа бұлт ілінді, әкем кетті. Жең түріп, комбаинға тәтем кетті. Найзағай таң біліне жарқ еткенде, Толғақ бітіп анамнан ес кеткенде, Келдім мен бұл пәниге айғай салып, «Уһ» – деді, шешем байғұс, кетті талып. Темір тиіп жас денеге «әкелетті», Кім ұстасын астыма текеметті. Орап ап жаулығына жалғыз ұлын, Арылтты мені искеп ащы мұңын. Құйрық – жалсыз жалғызбын, жаудан көрем, Кешір адам! Сондықтан ащы жырым. 2 Өлең Сағынам кейбір кеште мұң шіркінді, Ыстық деп кім ойлаған бұл шіркінді. Бастауы жақсы жырдың болармысың, Апыр- ау көзге неге жас іркілді. Табиғат табынасың нөсеріңе, Керек деп жас шалғынның өсеріне. Көзімді мөлдір жаспен шылап алам, Жырымнан кілем тоқып төсерімде. Жас керек бойдың сергіп, өсеріне, Жас керек қайғы деген есеріңе. Жас тілейд, қуаныш деген құрбы дағы, Дес бермей ойсыз күлкі, өсегіне. Бейбіт күнде кемірсең тас та жақсы, Бейбіт күнде қанжарлы қас та жақсы. Тыныштықтың ауасын жұта тұрып, Бейбіт күнде жыласаң жаста жақсы. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Сыныптастарына бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді, жылы сөздер айтады. «Сұрақ жауап» Сұрақтарға жауап береді. Әдебиетші-өлең оқиды тарихшы-мәліметтерді оқиды Суретші- сурет салады Әртіс-көрініс қояды Слайд тамашалау Өлең жолдарын оқидя. Талдайды, өмірмен байланыстырады. Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын |
Интерактивті тақта Слайд Электронды тақта, слайд |
|
||
шағым қалдыра аласыз













