Бекітілді ____________
|
Тәрбие сағаты: |
«Өз құқығыңды білгенің,дұрыс өмір сүргенің» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
|
|
Қатысушылар саны |
|
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Құқық бұзушылықтың алдын алу. Оқушылардың құқықтық білімдерін тексере отырып, жауапкершілікті арттыру, алдына мақсат қоя білуге баулу. Оқушылардың ойлау, тыңдау, сөйлеу мәдениетін дамыту, сөздік қорларын молайту. |
|
Құндылықтарға баулу |
Конституцияны, құқықтық нормативтік актілерді орындай, құрметтей білуге үйрету, адамгершілікке, елжандылыққа, құқықтық сауаттылыққа тәрбиелеу. |
|
Тәрбиелік мәні: |
Адамгершілік ізгі қасиеттер мен ар-ождан бостандығына, адалдық пен мейірімділікке баулу арқылы құқықтық тәрбие беру. |
|
Сабақтың түрі: |
Пікірталас |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту 5 мин. |
Амандасу, сыныпта жағымды ахуал тудыру үшін сергіту сәтін ұйымдастыру |
Әуенді-ырғақ жаттығу.Халық күйі «Келіншек» Оқушылар екі қарандаш көмегімен әуен ырғағына сай жаттығулар жасайды. |
Интерактивті тақта,карандаш |
||
|
Сабақ басы |
Слайд арқылы сабақтың мақсаты мен тәрбиелік мәнін түсіндіру.
Видеоматериал арқылы тақырып ашып,адам құқықтарының басты сипатын айтып өту. |
Оқушылар жағдаят бойынша сұрақтарға жауап береді. Жағдаят №1 Нұрланның ата-анасының қылығын
қалай бағалайсыздар? Жағдаят №2 Ерлан мен Марат қандай қылмыс
жасады? |
Слайд https://youtu.be/k0CFXTCv9j4?si=1U0hu1SCUM6qK_Iz |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мультфильм сюжеттерінде байқалған құқық бұзушылық сәттерден пазл ұсыну. |
Оқушылар топтасып пазлды құрастырып,суреттің мағынасын ашып түсіндіреді.
|
Қиынды материал |
||
|
Жеке жұмыс |
https://learningapps.org/ сайты арқылы тапсырмалар ұсынылады |
1.Тапсырма.Сәйкестендір 1.Біреуге ор қазба А.тоқ жүресің 2.Заңның құрығы Ә.еркін жүреді 3.Ұрлық түбі Б. туған жоқ 4.Өтіріктің құйрығы В. қорлық 5.Тура биде Е.мойныңмен көтер 6.Қолыңмен істегенді Д.бір-ақ тұтам 7.Тек жүрсең С. бәрінен ұзын 8.Заңды сыйлаған Г.өзің түсесің 2.Тапсырма 1.Құқық А.Егемендік 2.Конститутция Ә.Заң шығарушы орган 3.Мемлекет Б.Мемлекет басшысы 4.Азамат В.Заң жүйесін бұзу 5.Құқық бұзушылық Е.Заңдар жинағы 6.Президент С.Еліміздің негізгі заңы 7.Парламент Д.Құқығы бар ел тұрғыны 8.Тәуелсіздік Г.Негізгі саяси қоғамдық ұйым |
Интерактивті тақта https://learningapps.org/display?v=pcrapw87224 https://learningapps.org/display?v=p1umb9y2k24 |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«Гүл күлтелері» әдісі. |
Оқушылар өз құқықтарына са сөздерді тақтаға жабыстыру арқылы гүл құрайды.
|
|
||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
|
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағаты "Өз құқығыңды білгенің,дұрыс өмір сүргенің"
Сынып сағаты "Өз құқығыңды білгенің,дұрыс өмір сүргенің"
Бекітілді ____________
|
Тәрбие сағаты: |
«Өз құқығыңды білгенің,дұрыс өмір сүргенің» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
|
|
Қатысушылар саны |
|
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Құқық бұзушылықтың алдын алу. Оқушылардың құқықтық білімдерін тексере отырып, жауапкершілікті арттыру, алдына мақсат қоя білуге баулу. Оқушылардың ойлау, тыңдау, сөйлеу мәдениетін дамыту, сөздік қорларын молайту. |
|
Құндылықтарға баулу |
Конституцияны, құқықтық нормативтік актілерді орындай, құрметтей білуге үйрету, адамгершілікке, елжандылыққа, құқықтық сауаттылыққа тәрбиелеу. |
|
Тәрбиелік мәні: |
Адамгершілік ізгі қасиеттер мен ар-ождан бостандығына, адалдық пен мейірімділікке баулу арқылы құқықтық тәрбие беру. |
|
Сабақтың түрі: |
Пікірталас |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту 5 мин. |
Амандасу, сыныпта жағымды ахуал тудыру үшін сергіту сәтін ұйымдастыру |
Әуенді-ырғақ жаттығу.Халық күйі «Келіншек» Оқушылар екі қарандаш көмегімен әуен ырғағына сай жаттығулар жасайды. |
Интерактивті тақта,карандаш |
||
|
Сабақ басы |
Слайд арқылы сабақтың мақсаты мен тәрбиелік мәнін түсіндіру.
Видеоматериал арқылы тақырып ашып,адам құқықтарының басты сипатын айтып өту. |
Оқушылар жағдаят бойынша сұрақтарға жауап береді. Жағдаят №1 Нұрланның ата-анасының қылығын
қалай бағалайсыздар? Жағдаят №2 Ерлан мен Марат қандай қылмыс
жасады? |
Слайд https://youtu.be/k0CFXTCv9j4?si=1U0hu1SCUM6qK_Iz |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мультфильм сюжеттерінде байқалған құқық бұзушылық сәттерден пазл ұсыну. |
Оқушылар топтасып пазлды құрастырып,суреттің мағынасын ашып түсіндіреді.
|
Қиынды материал |
||
|
Жеке жұмыс |
https://learningapps.org/ сайты арқылы тапсырмалар ұсынылады |
1.Тапсырма.Сәйкестендір 1.Біреуге ор қазба А.тоқ жүресің 2.Заңның құрығы Ә.еркін жүреді 3.Ұрлық түбі Б. туған жоқ 4.Өтіріктің құйрығы В. қорлық 5.Тура биде Е.мойныңмен көтер 6.Қолыңмен істегенді Д.бір-ақ тұтам 7.Тек жүрсең С. бәрінен ұзын 8.Заңды сыйлаған Г.өзің түсесің 2.Тапсырма 1.Құқық А.Егемендік 2.Конститутция Ә.Заң шығарушы орган 3.Мемлекет Б.Мемлекет басшысы 4.Азамат В.Заң жүйесін бұзу 5.Құқық бұзушылық Е.Заңдар жинағы 6.Президент С.Еліміздің негізгі заңы 7.Парламент Д.Құқығы бар ел тұрғыны 8.Тәуелсіздік Г.Негізгі саяси қоғамдық ұйым |
Интерактивті тақта https://learningapps.org/display?v=pcrapw87224 https://learningapps.org/display?v=p1umb9y2k24 |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«Гүл күлтелері» әдісі. |
Оқушылар өз құқықтарына са сөздерді тақтаға жабыстыру арқылы гүл құрайды.
|
|
||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
|
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
|
|||
шағым қалдыра аласыз


















