|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
||
|
Құндылық |
ТАЛАП, АР-ҰЯТ, ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ (ОТАН) |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды кітапханаға тарту, кітапқа деген құрмет, сүйіспеншіліктерін қалыптастыру, дамыту. Кітап арқылы оқушылардың жандүниесін кеңейту. |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Қызығушылықты ояту. Әрбір оқырманның өмірінде кітаптың алар орны ерекше екенін түсіндіру, кітап оқуға және табысты болуға шақыру. Бәсекеге қабілеттіліктің басты мақсаты- білім, ал білімнің кәусар бұлағы кітап екені бәрімізге белгілі. Сондықтан, еліміздің болашағы жастардың ғылым, білім жолындағы өмірлік құлшынысына жолдама беретін ірі мәдени –рухани орталыққа айналып отырғаны кітапхана екені баршаға мәлім. Ендеше сынып екі топқа бөлініп жарысайық! Қай топ кітап көп оқитынын анықтайық! Биіктетер білімнің оқ ордасын, Ақыл- көркі бойларында жетеді, Әлі талай сынақтардан өтеді Мына отырған баршаңызды өздері Тез арада таныстырып өтеді, – дей келе таныстыру кезеңіне береміз. Кітапқұмарлар тобы. (Өздерін өлеңдете таныстырады.) Тапқырлар тобы. (Өздерін өлең арқылы таныстырады.) Ал, біздің үздіктер қалайсыңдар, Сіздер өтер әлі де талай сын бар, Келесі конкурстың жоспарында Түседі бәсекеге білімділік және талай сындар -деп 1-Бөлім Өзің оқы, өзгемен бөліс бөлімі. (Әр топ өздеріне берілген ертегілерінен түсінгенін айту арқылы бір -бірімен ой бөлісу және қызықты оқыған кітаптары жайлы ой бөлісу сағаты.) 2-Бөлім Мақал-сөздің мәйегі. Кітап білім туралы мақал айту. 1-топ. Кітапқұмарлар. Білімдінің күні жарық, білімсіздің күні ғаріп. Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады. Мектеп-кеме, Білім –теңіз. Кітап ғалым, тілсіз мұғалім. Қына тасқа бітеді, білім басқа бітеді. 2-топ Тапқырлар тобы. Кітап –білім бұлағы, білім-өмір шырағы. Күш- білімде, білім кітапта. Жақсы кітап-жан азығы. Көсем ел бастар, шешен сөз бастар Кітап- көптің ұстазы. 3 –Бөлім Білім көзі-кітапта сұрақ –жауап сәті. 1-топ сұрақтары. 1.Абайдың әжесінің аты? (Зере) 2.Оқушының алғашқы кітабы? (Әліппе) 3.Шығыстың қос шынары кім? (Ә. Молдағұлова, М. Мәметова.) 4.Қазақтың атақты суретшісі кім? (Ә. Қастеев) 5.Тіл туралы заң қай жылы қабылданды? (1977 жылы 7 шілдеде) 6.Адам тіршілігіне қажет жылуды қайдан алады? (
күн көзінен ) 9.10- ның кубы нешеге тең ? (1000). 10.Дені сау адамның тамырының соғуы қанша? (60-80 рет) 2-топ сұрақтары. 1.Қазақ елінің ғұлама ақыны кім? (Абай) 2.Қазақ әліппесін жасаған және оқу құралын жасаған кім? (А.Байтұрсынов) 3.Қазақстан Республикасы Тәуелсіздікті қашан алды? (1991 жылы 1-желтоқсанда) 4.Балаларға арнаған журнал. (Балдырған) 5.Қазақ ғарышкерлерін ата? (Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев) 6. Ауа қоспасындағы ең көп
таралған газ (азот) 8.
«Жетім » әңгімесінің авторы кім ? ( М. Әуезов) 5-Бөлім. Ән көңілдің ажары. («Ана туралы жыр» ,«Сәби болғым келеді») 6-Бөлім. Сөз жұмбақ шешу.
«Құпия
хаттарға» жауап беру Соңғы тыныштық сәтi. Балалар,бүгінгі сабағымыз
аяқталды. Деп сабағымызды аяқтаймыз! Қош, сау болыңыздар! |
|
Плакаттар Презентация Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағаты: Үнемі оқитын адам – табысты адам.
Сынып сағаты: Үнемі оқитын адам – табысты адам.
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
||
|
Құндылық |
ТАЛАП, АР-ҰЯТ, ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ (ОТАН) |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды кітапханаға тарту, кітапқа деген құрмет, сүйіспеншіліктерін қалыптастыру, дамыту. Кітап арқылы оқушылардың жандүниесін кеңейту. |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Қызығушылықты ояту. Әрбір оқырманның өмірінде кітаптың алар орны ерекше екенін түсіндіру, кітап оқуға және табысты болуға шақыру. Бәсекеге қабілеттіліктің басты мақсаты- білім, ал білімнің кәусар бұлағы кітап екені бәрімізге белгілі. Сондықтан, еліміздің болашағы жастардың ғылым, білім жолындағы өмірлік құлшынысына жолдама беретін ірі мәдени –рухани орталыққа айналып отырғаны кітапхана екені баршаға мәлім. Ендеше сынып екі топқа бөлініп жарысайық! Қай топ кітап көп оқитынын анықтайық! Биіктетер білімнің оқ ордасын, Ақыл- көркі бойларында жетеді, Әлі талай сынақтардан өтеді Мына отырған баршаңызды өздері Тез арада таныстырып өтеді, – дей келе таныстыру кезеңіне береміз. Кітапқұмарлар тобы. (Өздерін өлеңдете таныстырады.) Тапқырлар тобы. (Өздерін өлең арқылы таныстырады.) Ал, біздің үздіктер қалайсыңдар, Сіздер өтер әлі де талай сын бар, Келесі конкурстың жоспарында Түседі бәсекеге білімділік және талай сындар -деп 1-Бөлім Өзің оқы, өзгемен бөліс бөлімі. (Әр топ өздеріне берілген ертегілерінен түсінгенін айту арқылы бір -бірімен ой бөлісу және қызықты оқыған кітаптары жайлы ой бөлісу сағаты.) 2-Бөлім Мақал-сөздің мәйегі. Кітап білім туралы мақал айту. 1-топ. Кітапқұмарлар. Білімдінің күні жарық, білімсіздің күні ғаріп. Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады. Мектеп-кеме, Білім –теңіз. Кітап ғалым, тілсіз мұғалім. Қына тасқа бітеді, білім басқа бітеді. 2-топ Тапқырлар тобы. Кітап –білім бұлағы, білім-өмір шырағы. Күш- білімде, білім кітапта. Жақсы кітап-жан азығы. Көсем ел бастар, шешен сөз бастар Кітап- көптің ұстазы. 3 –Бөлім Білім көзі-кітапта сұрақ –жауап сәті. 1-топ сұрақтары. 1.Абайдың әжесінің аты? (Зере) 2.Оқушының алғашқы кітабы? (Әліппе) 3.Шығыстың қос шынары кім? (Ә. Молдағұлова, М. Мәметова.) 4.Қазақтың атақты суретшісі кім? (Ә. Қастеев) 5.Тіл туралы заң қай жылы қабылданды? (1977 жылы 7 шілдеде) 6.Адам тіршілігіне қажет жылуды қайдан алады? (
күн көзінен ) 9.10- ның кубы нешеге тең ? (1000). 10.Дені сау адамның тамырының соғуы қанша? (60-80 рет) 2-топ сұрақтары. 1.Қазақ елінің ғұлама ақыны кім? (Абай) 2.Қазақ әліппесін жасаған және оқу құралын жасаған кім? (А.Байтұрсынов) 3.Қазақстан Республикасы Тәуелсіздікті қашан алды? (1991 жылы 1-желтоқсанда) 4.Балаларға арнаған журнал. (Балдырған) 5.Қазақ ғарышкерлерін ата? (Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев) 6. Ауа қоспасындағы ең көп
таралған газ (азот) 8.
«Жетім » әңгімесінің авторы кім ? ( М. Әуезов) 5-Бөлім. Ән көңілдің ажары. («Ана туралы жыр» ,«Сәби болғым келеді») 6-Бөлім. Сөз жұмбақ шешу.
«Құпия
хаттарға» жауап беру Соңғы тыныштық сәтi. Балалар,бүгінгі сабағымыз
аяқталды. Деп сабағымызды аяқтаймыз! Қош, сау болыңыздар! |
|
Плакаттар Презентация Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз













