Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 24-САБАҚ 7- сыныптар : «Кибербуллингтің түрлері. Әр адамның қауіпсіздігі неде және сіздің әрекеттеріңіздің алгоритмі ұандай болуы керек» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Алғыстың мағынасын түсіну және оның өмірдегі рөлін анықтау. Отанға, туған жерге ризашылық білдіруді үйрену. Өзіндік ой-пікірін жеткізуге дағдылану. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты : |
Сабақтың мақсаты: кибербуллингінің түрлерімен таныстыру және оларға дұрыс жауап беру. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті: |
Негізгі міндеттер: 1. Оқушыларды кибербуллинг ұғымдарымен және оның түрлерімен таныстыру. 2. Кибербуллингінің әр түрінің қауіптілігін түсіндіріңіз. 3. Кибербуллингіге тап болған кезде әрекет алгоритмін жасаңыз. |
|
|
Дәйексөз |
Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің...(Б.Момышұлы) |
|
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. - Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. - Психологиялық ахуал қалыптастыру. |
- Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа дайындалады. - Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ № 4 САБАҚ. «КИБЕРБУЛЛИНГІНІҢ ТҮРЛЕРІ. ӘР АДАМНЫҢ ҚАУІПТІЛІГІ НЕДЕ ЖӘНЕ СІЗДІҢ ӘРЕКЕТТЕРІҢІЗДІҢ АЛГОРИТМІ ҚАНДАЙ?» Сабақтың барысы 1. Кіріспе (2 минутқа дейін) - Кибербуллингінің не екенін талқылау. 2. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін) Кибербуллингінің әр түрінің мысалдары мен түсіндірмелері бар презентацияны көрсету: 1. Қорқыту: әлеуметтік медиа, электрондық пошта немесе басқа онлайн платформалар арқылы қорлайтын хабарламалар, қауіптер немесе жағымсыз пікірлер жіберу. 2. Жалған ақпаратты тарату: адамның беделіне нұқсан келтіру, жала жабуды немесе жалған ақпаратты тарату. 3. Оқшаулау және елемеу: адамды онлайн топтардан мақсатты түрде алып тастау. 4. Теріс пікірлер мен фотосуреттер: адамның келісімінсіз қорлайтын пікірлерді немесе фотосуреттерді орналастыру. Кибербуллингінің ең көп таралған түрлері: бойкот, профильді бұзу, троллинг, киберсталкинг. Қорқытудың кез келген түрі жәбірленушіге зиян тигізуі мүмкін. Балаға қорлаудың осы түрлері туралы айтып беріңіз және ата-анасы оған көмектесуге әрқашан дайын екенін түсіндіріңіз 3. Қорытынды (2 минутқа дейін) - Сабақты қорытындылау - Материалдарды тарату. |
|
Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/T1uPlZeHCGE?si=jMirGbK0tkmRDnhw https://youtu.be/X_Zqhc3u_sQ?si=P6BPkEt-swfEaL5N
|
|
Ортасы (30 мин) |
Алғыс айту күнінің Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күнімен сәйкес келуінде үлкен мән бар. Оған себеп ата-бабамыз бастан кешірген, ауыр нәубет жылдары.
Тарих беттерін ақтарсақ, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде Кеңес үкіметі көптеген халықты күштеп көшіруге шешім қабылдады. Одан соң корей диаспорасын да айдауға салып, біздің елімізге басқа да ұлт өкілдерін жер аударып отырды. 1946 жылы Кеңес одағында жер аударылғандардың саны -2,5 миллионға жеткен. Ал ішінде біздің елге қоныс аударғандар саны 1 миллион 200 мың адам. Кейін өзге ұлт өкілдеріне өз отандарына қайтуға рұқсат беріледі. Дегенмен көбі қазақ жерінде қалып қойды. Содан бері Қазақстан үшін еңбек етіп келеді.
2015 жылдың 22 сәуірінде Нұрсұлтан Назарбаев Ассамблеяның XXII сессиясында Алғыс айту күнін белгілеуді ұсынған болатын. Алғыс айту – адамдардың бір-біріне деген ризашылығын білдіруі. 1 наурыз – Алғыс айту күні Қазақстандағы барлық халықтар арасындағы достықты нығайту үшін белгіленген. Бұл күн елдің дамуына үлес қосқан ата-бабаларымызға, тарихи тұлғаларға, туған жерімізге алғыс айту күні болып саналады.
Шығармашылық тапсырма:
1-тапсырма: «Еліме алғыс» атты өлең шығару. «Синквейн»әдісі бойынша шығару 2-тапсырма: «Елімізге, жерімізге, халқымызға алғыс» тақырыбында хат жазу. 3-тапсырма: Постер жасау ( Елім үшін алғыс,жерім үшін алғыс,күнім үшін алғыс ,суым үшін алғыс ,орманым үшін алғыс.)тақыптарн ашық постер жасау |
Оқушылар тыңдайды
Шығармашылық тапсырманы орындау
|
|
|
Соңы
(2 мин)
|
"Менің алғысым" (әр оқушы бір ауыз сөзбен кімге, не үшін алғыс айтатынын жазады). "Алғыс айту арқылы не өзгеруі мүмкін?" сұрағы бойынша ой бөлісу. Бағалау Өзін-өзі және өзара бағалау. Мұғалімнің кері байланысы. |
"Алғыс айту арқылы не өзгеруі мүмкін?" сұрағы бойынша ой бөлісу. |


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағатының қмжсы 7 кл Алғыс-ізгі парызым. Қауіпсіздік сабағы 10 мин
Сынып сағатының қмжсы 7 кл Алғыс-ізгі парызым. Қауіпсіздік сабағы 10 мин
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 24-САБАҚ 7- сыныптар : «Кибербуллингтің түрлері. Әр адамның қауіпсіздігі неде және сіздің әрекеттеріңіздің алгоритмі ұандай болуы керек» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Алғыстың мағынасын түсіну және оның өмірдегі рөлін анықтау. Отанға, туған жерге ризашылық білдіруді үйрену. Өзіндік ой-пікірін жеткізуге дағдылану. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты : |
Сабақтың мақсаты: кибербуллингінің түрлерімен таныстыру және оларға дұрыс жауап беру. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті: |
Негізгі міндеттер: 1. Оқушыларды кибербуллинг ұғымдарымен және оның түрлерімен таныстыру. 2. Кибербуллингінің әр түрінің қауіптілігін түсіндіріңіз. 3. Кибербуллингіге тап болған кезде әрекет алгоритмін жасаңыз. |
|
|
Дәйексөз |
Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің...(Б.Момышұлы) |
|
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. - Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. - Психологиялық ахуал қалыптастыру. |
- Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа дайындалады. - Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ № 4 САБАҚ. «КИБЕРБУЛЛИНГІНІҢ ТҮРЛЕРІ. ӘР АДАМНЫҢ ҚАУІПТІЛІГІ НЕДЕ ЖӘНЕ СІЗДІҢ ӘРЕКЕТТЕРІҢІЗДІҢ АЛГОРИТМІ ҚАНДАЙ?» Сабақтың барысы 1. Кіріспе (2 минутқа дейін) - Кибербуллингінің не екенін талқылау. 2. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін) Кибербуллингінің әр түрінің мысалдары мен түсіндірмелері бар презентацияны көрсету: 1. Қорқыту: әлеуметтік медиа, электрондық пошта немесе басқа онлайн платформалар арқылы қорлайтын хабарламалар, қауіптер немесе жағымсыз пікірлер жіберу. 2. Жалған ақпаратты тарату: адамның беделіне нұқсан келтіру, жала жабуды немесе жалған ақпаратты тарату. 3. Оқшаулау және елемеу: адамды онлайн топтардан мақсатты түрде алып тастау. 4. Теріс пікірлер мен фотосуреттер: адамның келісімінсіз қорлайтын пікірлерді немесе фотосуреттерді орналастыру. Кибербуллингінің ең көп таралған түрлері: бойкот, профильді бұзу, троллинг, киберсталкинг. Қорқытудың кез келген түрі жәбірленушіге зиян тигізуі мүмкін. Балаға қорлаудың осы түрлері туралы айтып беріңіз және ата-анасы оған көмектесуге әрқашан дайын екенін түсіндіріңіз 3. Қорытынды (2 минутқа дейін) - Сабақты қорытындылау - Материалдарды тарату. |
|
Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/T1uPlZeHCGE?si=jMirGbK0tkmRDnhw https://youtu.be/X_Zqhc3u_sQ?si=P6BPkEt-swfEaL5N
|
|
Ортасы (30 мин) |
Алғыс айту күнінің Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күнімен сәйкес келуінде үлкен мән бар. Оған себеп ата-бабамыз бастан кешірген, ауыр нәубет жылдары.
Тарих беттерін ақтарсақ, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде Кеңес үкіметі көптеген халықты күштеп көшіруге шешім қабылдады. Одан соң корей диаспорасын да айдауға салып, біздің елімізге басқа да ұлт өкілдерін жер аударып отырды. 1946 жылы Кеңес одағында жер аударылғандардың саны -2,5 миллионға жеткен. Ал ішінде біздің елге қоныс аударғандар саны 1 миллион 200 мың адам. Кейін өзге ұлт өкілдеріне өз отандарына қайтуға рұқсат беріледі. Дегенмен көбі қазақ жерінде қалып қойды. Содан бері Қазақстан үшін еңбек етіп келеді.
2015 жылдың 22 сәуірінде Нұрсұлтан Назарбаев Ассамблеяның XXII сессиясында Алғыс айту күнін белгілеуді ұсынған болатын. Алғыс айту – адамдардың бір-біріне деген ризашылығын білдіруі. 1 наурыз – Алғыс айту күні Қазақстандағы барлық халықтар арасындағы достықты нығайту үшін белгіленген. Бұл күн елдің дамуына үлес қосқан ата-бабаларымызға, тарихи тұлғаларға, туған жерімізге алғыс айту күні болып саналады.
Шығармашылық тапсырма:
1-тапсырма: «Еліме алғыс» атты өлең шығару. «Синквейн»әдісі бойынша шығару 2-тапсырма: «Елімізге, жерімізге, халқымызға алғыс» тақырыбында хат жазу. 3-тапсырма: Постер жасау ( Елім үшін алғыс,жерім үшін алғыс,күнім үшін алғыс ,суым үшін алғыс ,орманым үшін алғыс.)тақыптарн ашық постер жасау |
Оқушылар тыңдайды
Шығармашылық тапсырманы орындау
|
|
|
Соңы
(2 мин)
|
"Менің алғысым" (әр оқушы бір ауыз сөзбен кімге, не үшін алғыс айтатынын жазады). "Алғыс айту арқылы не өзгеруі мүмкін?" сұрағы бойынша ой бөлісу. Бағалау Өзін-өзі және өзара бағалау. Мұғалімнің кері байланысы. |
"Алғыс айту арқылы не өзгеруі мүмкін?" сұрағы бойынша ой бөлісу. |


шағым қалдыра аласыз














