Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
31.01.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 5 «В» |
Қазақстан тарихы , 5 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5. 3 А Сақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шырақтың ерлігі Зерттеу сұрағы: Сақтар тәуелсіздік үшін қалай күресті? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.3.2.1 – Қазақстан территориясындағы ерте көшпелілердің халықаралық сахнадағы орнын анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Қазақстан территориясындағы ерте көшпелілердің халықаралық сахнадағы орнын түсінеді
-Шырақтың ел
қорғаудағы ерлігі біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 минут |
|
Сәлеметсіздер ме оқушылар?
Сабағымыздың
тақырыбы: Сақ патшайымы –
Томирис
1.Томирис ... өмір сүрді. Кейбір деректе ... атымен
аталды. 3.Тұмардың ұлы... 4.Кирге тұтқынға түседі. 5.Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ... жеңіп Кирдің ... алады» 6.Томирис қанға толтырылған торсыққа Кирдің ........................ салуды бұйырып: « ............... қанға құмартып едің, енді шөлің қансын!» -деп жазылған .............................. дерегінде.
Бастапқы ынталандырушы материал:
Оқушылар суретке қарап сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын білдіреді.Осы суреттер арқылы жаңа сабаққа енеді. |
Сабақ тақырыбын біледі Өткен тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау |
Мадақтау |
Презентация № 1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 3 минут 8 минут 5 минут |
Жаңа тақырып Тапсырмалар |
Видео
сабақ
І Дарий. Бехистун жазбалары.
Грек тарихшысы
Полиэн 1-тапсырма. Иә, Жоқ кестесі
3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Венн диаграммасы.
4-тапсырма.Ассоциация
құру.
Сақ батыры Шырақ
|
Дескриптор:
Дескриптор: Берілген ақпараттың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды
Дескриптор: Суреттерді талқылап, сипаттама береді
Дескриптор:
Дескриптор:Сақ батыры Шыраққа қатысты ұғымдарды анықтайды |
Қолпаштау
Бағалау. Дұрыс жауаптарды шығару арқылы оқушы жауабын тексеру
6 балл
Бағалау. Тамаша!, Керемет!, Жақсы! Жарайсың! -деген ынталандыру сөздері арқылы
3 балл
8
балл
|
Презентация № 2
Презентация № 3
Презентация № 4
Презентация № 5
Презентация № 6 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Қорытынды |
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 7 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы |
Эссе жазу. Суретті колданып, «Шырақтың ерлігі» тақырыбында 50 сөзден тұратын эссе жазыңыз.
|
Дескриптор: |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 8 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шырақтың ерлігі қмж
Шырақтың ерлігі қмж
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
31.01.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 5 «В» |
Қазақстан тарихы , 5 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5. 3 А Сақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шырақтың ерлігі Зерттеу сұрағы: Сақтар тәуелсіздік үшін қалай күресті? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.3.2.1 – Қазақстан территориясындағы ерте көшпелілердің халықаралық сахнадағы орнын анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Қазақстан территориясындағы ерте көшпелілердің халықаралық сахнадағы орнын түсінеді
-Шырақтың ел
қорғаудағы ерлігі біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 минут |
|
Сәлеметсіздер ме оқушылар?
Сабағымыздың
тақырыбы: Сақ патшайымы –
Томирис
1.Томирис ... өмір сүрді. Кейбір деректе ... атымен
аталды. 3.Тұмардың ұлы... 4.Кирге тұтқынға түседі. 5.Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ... жеңіп Кирдің ... алады» 6.Томирис қанға толтырылған торсыққа Кирдің ........................ салуды бұйырып: « ............... қанға құмартып едің, енді шөлің қансын!» -деп жазылған .............................. дерегінде.
Бастапқы ынталандырушы материал:
Оқушылар суретке қарап сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын білдіреді.Осы суреттер арқылы жаңа сабаққа енеді. |
Сабақ тақырыбын біледі Өткен тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау |
Мадақтау |
Презентация № 1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 3 минут 8 минут 5 минут |
Жаңа тақырып Тапсырмалар |
Видео
сабақ
І Дарий. Бехистун жазбалары.
Грек тарихшысы
Полиэн 1-тапсырма. Иә, Жоқ кестесі
3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Венн диаграммасы.
4-тапсырма.Ассоциация
құру.
Сақ батыры Шырақ
|
Дескриптор:
Дескриптор: Берілген ақпараттың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды
Дескриптор: Суреттерді талқылап, сипаттама береді
Дескриптор:
Дескриптор:Сақ батыры Шыраққа қатысты ұғымдарды анықтайды |
Қолпаштау
Бағалау. Дұрыс жауаптарды шығару арқылы оқушы жауабын тексеру
6 балл
Бағалау. Тамаша!, Керемет!, Жақсы! Жарайсың! -деген ынталандыру сөздері арқылы
3 балл
8
балл
|
Презентация № 2
Презентация № 3
Презентация № 4
Презентация № 5
Презентация № 6 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Қорытынды |
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 7 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы |
Эссе жазу. Суретті колданып, «Шырақтың ерлігі» тақырыбында 50 сөзден тұратын эссе жазыңыз.
|
Дескриптор: |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 8 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













