|
Білім беру ұйымының атауы |
Нұр-Болашақ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
5.3 Сақтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досанова.Г.М. |
|||||
|
Күні: |
03.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 5 а |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шырақтың қайталанбас ерлігі. Зерттеу сұрағы: Сақтар тәуелсіздік үшін қалай күресті? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.3.2.1 Қазақстан аумағындағы ерте көшпелілердің халықаралық сахнадағы орнын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Картадан тайпалық одақтардың орналасуын көрсету. Сақ тайпасының тәуелсіздік үшін күресінің нәтижелілігін көрсету Деректер негізінде сақ, сармат тайпаларының халықаралық аренадағы орнын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 2-3 мин Өткен білімді еске түсіру 5-6 мин |
Бастапқы стимул немесе ынталандыру үшін өлең жолдарын ұсынамын. «Баяғы замандардан Есік қорған
– II Үй тапсырмасы: «Патша қорымдары» «Қазақ пирамидалары» 2 топқа пирамидалар сұрақтары үлестіріледі
III. «Шырақтың ұмытылмас ерлігі» Барысы: «SMART» әдісі
Н Мұғалімнің кіріспе сөзі AR-VR куб арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру. Жаңа сөздермен жұмыс Скунха-тиграхауда сақтарының билеушісі Полиен-ежелгі Рим тарихшысы Бехистун жазуы-Иран жеріндегі жартасқа жазылған жазулар Страбон-грек тарихшысы Сабақты бекіту.MEASURABLE-өлшемді D-ID платформасы арқылы Шырақ батыр бейнесін тамашалау Талқылауға арналған сұрақтар:ATTAINABLE-қолжеткізу
• Шырақ кім? • Дарий кім? • Шырақ пен Дарийді не байланыстырады? |
Оқушыларды Топқа бөлу «Сақтар» Савроматтар»
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу ЕБҚ оқушыға сөздерді түсіндіру, тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп ұсыныңыз 8-9 мин Жаңа білім 5-6 мин AR-VR көзілдірігі арқылы оқиғаны 3d форматта көреді Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауаптарын тыңдайды |
Парсы патшасы І Дарий жорығы туралы мәлімет |
||
|
|
RELEVANT-маңызды
ЖИ арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады:
4. Сендер Шырақ батырдың ерлігін қайталар ма едіңдер ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша сурет арқылы жұмыс жасау |
7-8 мин Тарихи деректерде батыр туралы не делінген Ортақ ой не туралы айтылғандығын баяндау Деректердегі ақпараттарды талдау Тарихи оқиғалардың желісін келтіру
|
ҚБ оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
«Сен білесің бе? Шырақ батыр» http://m.androidmafia.ru/video/fScaANKp6Tw Шырақтың ерлігі туралы мәлімет. |
||
|
|
Сабақты қорытындылау.TIME BOUND-мерзімі анық. «WORDWALL» платформасы арқылы қорытындылау |
5-6 мин Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
|
|
||
|
Кері байланыc 2-3 мин Өзін-өзі бағалау 2-3 мин |
«Plickers»платформасы арқылы кері байланыс алу Қиын болды… Бүгін мен білдім… Қызықты болды…
Үйге тапсырма. «Тәуелсіздік үшін күрескен танымал сақ батырлары»
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалау критерийлері арқылы өз деңгейлерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шырақтың қайталанбас ерлігі
Шырақтың қайталанбас ерлігі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Нұр-Болашақ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
5.3 Сақтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досанова.Г.М. |
|||||
|
Күні: |
03.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 5 а |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шырақтың қайталанбас ерлігі. Зерттеу сұрағы: Сақтар тәуелсіздік үшін қалай күресті? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.3.2.1 Қазақстан аумағындағы ерте көшпелілердің халықаралық сахнадағы орнын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Картадан тайпалық одақтардың орналасуын көрсету. Сақ тайпасының тәуелсіздік үшін күресінің нәтижелілігін көрсету Деректер негізінде сақ, сармат тайпаларының халықаралық аренадағы орнын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 2-3 мин Өткен білімді еске түсіру 5-6 мин |
Бастапқы стимул немесе ынталандыру үшін өлең жолдарын ұсынамын. «Баяғы замандардан Есік қорған
– II Үй тапсырмасы: «Патша қорымдары» «Қазақ пирамидалары» 2 топқа пирамидалар сұрақтары үлестіріледі
III. «Шырақтың ұмытылмас ерлігі» Барысы: «SMART» әдісі
Н Мұғалімнің кіріспе сөзі AR-VR куб арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру. Жаңа сөздермен жұмыс Скунха-тиграхауда сақтарының билеушісі Полиен-ежелгі Рим тарихшысы Бехистун жазуы-Иран жеріндегі жартасқа жазылған жазулар Страбон-грек тарихшысы Сабақты бекіту.MEASURABLE-өлшемді D-ID платформасы арқылы Шырақ батыр бейнесін тамашалау Талқылауға арналған сұрақтар:ATTAINABLE-қолжеткізу
• Шырақ кім? • Дарий кім? • Шырақ пен Дарийді не байланыстырады? |
Оқушыларды Топқа бөлу «Сақтар» Савроматтар»
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу ЕБҚ оқушыға сөздерді түсіндіру, тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп ұсыныңыз 8-9 мин Жаңа білім 5-6 мин AR-VR көзілдірігі арқылы оқиғаны 3d форматта көреді Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауаптарын тыңдайды |
Парсы патшасы І Дарий жорығы туралы мәлімет |
||
|
|
RELEVANT-маңызды
ЖИ арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады:
4. Сендер Шырақ батырдың ерлігін қайталар ма едіңдер ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша сурет арқылы жұмыс жасау |
7-8 мин Тарихи деректерде батыр туралы не делінген Ортақ ой не туралы айтылғандығын баяндау Деректердегі ақпараттарды талдау Тарихи оқиғалардың желісін келтіру
|
ҚБ оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
«Сен білесің бе? Шырақ батыр» http://m.androidmafia.ru/video/fScaANKp6Tw Шырақтың ерлігі туралы мәлімет. |
||
|
|
Сабақты қорытындылау.TIME BOUND-мерзімі анық. «WORDWALL» платформасы арқылы қорытындылау |
5-6 мин Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
|
|
||
|
Кері байланыc 2-3 мин Өзін-өзі бағалау 2-3 мин |
«Plickers»платформасы арқылы кері байланыс алу Қиын болды… Бүгін мен білдім… Қызықты болды…
Үйге тапсырма. «Тәуелсіздік үшін күрескен танымал сақ батырлары»
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалау критерийлері арқылы өз деңгейлерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз




















