|
Бөлім: |
5.Су- тіршілік
көзі |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Чныбаева К.М. |
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сырда туған сырдың ұлы |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.6.1 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру. 5.3.2.1 Жарнама мазмұнын түсіну, стильдік ерекшелігін анықтау.. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалым материалдарының мазмұнын түсінеді Сұрақтарға жауап бере алады. Жарнама мазмұнын түсінеді Стильдік ерекшелігін анықтайды |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқып-білім аламыз Біз көңілді баламыз Қазақ тілі пәнінде Тапқыр, алғыр боламыз!
арқылы оқушыларды топқа бөліп аламын |
Оқушылар амандасады.
|
|
Интерактивті тақта
|
|||||||||||
|
Жаңа сабақ
Сабақтың ортасы
30 минут
|
Сөздікпен жұмыс. Дүниеге келу – родившийся,родиться. Мысалы: Қызылорда қаласында дүниеге келген. Жинақ – сборник. Мысалы: Өзінің еліне,жеріне деген өлең жинағын шығарған. Түсіру – снимать (фото,сьемки) Мысалы:Сырдың сұлу өзенін-өлеңге түсірген. Әмбебап (жан-жақты тұлға)– универсальный,всесторонний.Мысалы:Әбділда Тәжібаев –ақын,жазушы,драматург,доктор,профессор.
1-тапсырма (топтық
жұмыс) Мәтін
2-тапсырма. Ә.Тәжібаевтың «Сырдария» өлеңін оқытамын және сол бойынша әр топ сурет салады. Quiver бағдарламасы арқылы суретті тірілтіп жарнама жасайды 3-тапсырма. «Тарсия» әдісі (топтық жұмыс) |
Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады
Әбділдә Тәжібаев туралы бейнеролик көреді, әр топ берілген тапсырмаларды орындайды
Әр топ жарнама жасайды
Сұрақтарға жауап бере отырып, фигуралар құрастырады |
Қолпаштау
Дескриптор: Мәтіндегі сөйлемдердің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Бағалау критерийлері 1.Өмір сүрген жылдарын жазады 2.Шығармаларын жазады 3.Ақын туралы бір ой жазады.
Әр топ бағалау критерийлері арқылы бір-бірін бағалайды. Дескриптор: Жарнама мазмұнын түсінеді Бағалау критерийлері Жарнама жасай алады Жарнама анық әрі түсінікті Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере алады. Бағалау критерийлері Сұрақтарға дұрыс жауап бере отырып,фигура құрастырады |
5-сынып оқулығы. («Көкжиек –Горизонт» баспасы, 2017 ж Ф.Ш.Оразбаева, Ж.Т.Дәулетбекова, А.Қ.Рауандина, Р.С.Рахметова, Қ.С.Жайлаубаева). Сөздік, жұмыс дәптері. Тақтада көрсетілген жаңа сөздер
https://quivervision.com/coloring-packs
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
10 минут
|
Сабақты қорытындылау мақсатында тақырыпқа қатысты сөздерді қайталатамын. Сұрақтар қоямын. |
Оқушылар сөздерді орфоэпиялық нормаға сай айтады, қайталайды.
|
Қолпаштау |
Сөздік, жұмыс дәптері. |
|||||||||||
|
Кері байланыс
|
«3 сөзбен» әдісі бойынша
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс береді.
|
|
|
|||||||||||
|
Бағалау |
Оқушылардың белсенділігіне қарай формативті бағалаймын. |
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
107-бет,2-тапсырма |
||||||||||||||
1.Қосымша
|
Өмір сүрген кезі |
Шығармалары |
Ақын туралы бір ой |
|
|
|
|
|
Өмір сүрген кезі |
Шығармалары |
Ақын туралы бір ой |
|
|
|
|
|
Өмір сүрген кезі |
Шығармалары |
Ақын туралы бір ой |
|
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сырда туған сырдың ұлы
Сырда туған сырдың ұлы
|
Бөлім: |
5.Су- тіршілік
көзі |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Чныбаева К.М. |
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сырда туған сырдың ұлы |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.6.1 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру. 5.3.2.1 Жарнама мазмұнын түсіну, стильдік ерекшелігін анықтау.. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалым материалдарының мазмұнын түсінеді Сұрақтарға жауап бере алады. Жарнама мазмұнын түсінеді Стильдік ерекшелігін анықтайды |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқып-білім аламыз Біз көңілді баламыз Қазақ тілі пәнінде Тапқыр, алғыр боламыз!
арқылы оқушыларды топқа бөліп аламын |
Оқушылар амандасады.
|
|
Интерактивті тақта
|
|||||||||||
|
Жаңа сабақ
Сабақтың ортасы
30 минут
|
Сөздікпен жұмыс. Дүниеге келу – родившийся,родиться. Мысалы: Қызылорда қаласында дүниеге келген. Жинақ – сборник. Мысалы: Өзінің еліне,жеріне деген өлең жинағын шығарған. Түсіру – снимать (фото,сьемки) Мысалы:Сырдың сұлу өзенін-өлеңге түсірген. Әмбебап (жан-жақты тұлға)– универсальный,всесторонний.Мысалы:Әбділда Тәжібаев –ақын,жазушы,драматург,доктор,профессор.
1-тапсырма (топтық
жұмыс) Мәтін
2-тапсырма. Ә.Тәжібаевтың «Сырдария» өлеңін оқытамын және сол бойынша әр топ сурет салады. Quiver бағдарламасы арқылы суретті тірілтіп жарнама жасайды 3-тапсырма. «Тарсия» әдісі (топтық жұмыс) |
Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады
Әбділдә Тәжібаев туралы бейнеролик көреді, әр топ берілген тапсырмаларды орындайды
Әр топ жарнама жасайды
Сұрақтарға жауап бере отырып, фигуралар құрастырады |
Қолпаштау
Дескриптор: Мәтіндегі сөйлемдердің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Бағалау критерийлері 1.Өмір сүрген жылдарын жазады 2.Шығармаларын жазады 3.Ақын туралы бір ой жазады.
Әр топ бағалау критерийлері арқылы бір-бірін бағалайды. Дескриптор: Жарнама мазмұнын түсінеді Бағалау критерийлері Жарнама жасай алады Жарнама анық әрі түсінікті Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере алады. Бағалау критерийлері Сұрақтарға дұрыс жауап бере отырып,фигура құрастырады |
5-сынып оқулығы. («Көкжиек –Горизонт» баспасы, 2017 ж Ф.Ш.Оразбаева, Ж.Т.Дәулетбекова, А.Қ.Рауандина, Р.С.Рахметова, Қ.С.Жайлаубаева). Сөздік, жұмыс дәптері. Тақтада көрсетілген жаңа сөздер
https://quivervision.com/coloring-packs
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
10 минут
|
Сабақты қорытындылау мақсатында тақырыпқа қатысты сөздерді қайталатамын. Сұрақтар қоямын. |
Оқушылар сөздерді орфоэпиялық нормаға сай айтады, қайталайды.
|
Қолпаштау |
Сөздік, жұмыс дәптері. |
|||||||||||
|
Кері байланыс
|
«3 сөзбен» әдісі бойынша
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс береді.
|
|
|
|||||||||||
|
Бағалау |
Оқушылардың белсенділігіне қарай формативті бағалаймын. |
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
107-бет,2-тапсырма |
||||||||||||||
1.Қосымша
|
Өмір сүрген кезі |
Шығармалары |
Ақын туралы бір ой |
|
|
|
|
|
Өмір сүрген кезі |
Шығармалары |
Ақын туралы бір ой |
|
|
|
|
|
Өмір сүрген кезі |
Шығармалары |
Ақын туралы бір ой |
|
|
|
|

шағым қалдыра аласыз















