Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Сутек, алынуы, қасиеттері және қолданылуы.
№2 практикалық жұмыс «Сутекті алу және оның қасиеттерін тану»
|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Сутек, алынуы, қасиеттері және қолданылуы. №2 практикалық жұмыс «Сутекті алу және оның қасиеттерін тану» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.1 -сутекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «Стикер түсі» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Кубик» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер түсі» бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Серпілген сауал» тәсілі арқылы жауап береді., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
Сабақтың ортасы 3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Химия 8-сынып |
|
15 мин |
Мұғалім оқушыларға такырыпты бөліп береді. 1-топ «Жалпы сипаттамасы, табиғатта таралуы» 2-топ « Сутекті алу» 3- топ « Физикалық, химиялық қасиеті» 4-топ «Сутектің қолданылуы» туралы ақпаратты оқып танысып, постер жасауға нұсқау беред |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , қажетті ақпаратты дәптерге жазып алады. 1-топ «Жалпы сипаттамасы, табиғатта таралуы» 2-топ « Сутекті алу» 3- топ « Физикалық, химиялық қасиеті» 4-топ «Сутектің қолданылуы» туралы ақпаратты оқып танысып, постер жасап, қорғай №2 практикалық жұмыс «Сутекті алу және оның қасиеттерін тану» |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы Маркер Химия 8-сынып Жұмыс парағы |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. |
1-тапсырма (а) (i) Сутекті зертханада төмендегі қондырғы арқылы алуға болады. Сутекті алу үшін қажет реагенттерді болжаңыз.
(ii) а) (i) тапсырмасында анықтаған реагенттерді пайдаланып реакция теңдеуін жазыңыз. ______________________________________________________________________
b) (i) Сутегіні жинау барысында неліктен пробирканы төңкеріп ұстау қажет екенін түсіндіріңіз.
(ii) Пробирканың сутегі газына толғандығын қалай тексеруге болатынын түсіндіріңіз.
(с) (i) Р заты сұйылтылған тұз қышқылымен газ түзе әрекеттеседі. Бұл газ қатты, қара түсті Q затын қызыл түске айналдырып әрекеттеседі. Р және Q заттарын анықтаңыз.
2- тапсырма 3-тапсырма (ЕБК) Суретке қарай отырып, сутекті не үшін қолданатынын жазыңыз.
|
Дескриптор: зертханада сутегі газын алуға болатын реагенттерді анықтайды; анықталған реагенттермен реакция теңдеуін жазады; сутек газын жинау және анықтау әдісін жазады; Р және Q заттарын анықтайды; Жалпы балл-7
Дескриптор : сутектің қолданылу саласын жазады. Жалпы балл-3 |
Оқулық Химия 8-сынып Тапсырма жазылган парактар |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс: «Шығу билеті» арқылы |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §.24-25 оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сутек алынуы,қасиеттері және қолдануы.
Сутек алынуы,қасиеттері және қолдануы.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Сутек, алынуы, қасиеттері және қолданылуы.
№2 практикалық жұмыс «Сутекті алу және оның қасиеттерін тану»
|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Сутек, алынуы, қасиеттері және қолданылуы. №2 практикалық жұмыс «Сутекті алу және оның қасиеттерін тану» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.1 -сутекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «Стикер түсі» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Кубик» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер түсі» бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Серпілген сауал» тәсілі арқылы жауап береді., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
Сабақтың ортасы 3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Химия 8-сынып |
|
15 мин |
Мұғалім оқушыларға такырыпты бөліп береді. 1-топ «Жалпы сипаттамасы, табиғатта таралуы» 2-топ « Сутекті алу» 3- топ « Физикалық, химиялық қасиеті» 4-топ «Сутектің қолданылуы» туралы ақпаратты оқып танысып, постер жасауға нұсқау беред |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , қажетті ақпаратты дәптерге жазып алады. 1-топ «Жалпы сипаттамасы, табиғатта таралуы» 2-топ « Сутекті алу» 3- топ « Физикалық, химиялық қасиеті» 4-топ «Сутектің қолданылуы» туралы ақпаратты оқып танысып, постер жасап, қорғай №2 практикалық жұмыс «Сутекті алу және оның қасиеттерін тану» |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы Маркер Химия 8-сынып Жұмыс парағы |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. |
1-тапсырма (а) (i) Сутекті зертханада төмендегі қондырғы арқылы алуға болады. Сутекті алу үшін қажет реагенттерді болжаңыз.
(ii) а) (i) тапсырмасында анықтаған реагенттерді пайдаланып реакция теңдеуін жазыңыз. ______________________________________________________________________
b) (i) Сутегіні жинау барысында неліктен пробирканы төңкеріп ұстау қажет екенін түсіндіріңіз.
(ii) Пробирканың сутегі газына толғандығын қалай тексеруге болатынын түсіндіріңіз.
(с) (i) Р заты сұйылтылған тұз қышқылымен газ түзе әрекеттеседі. Бұл газ қатты, қара түсті Q затын қызыл түске айналдырып әрекеттеседі. Р және Q заттарын анықтаңыз.
2- тапсырма 3-тапсырма (ЕБК) Суретке қарай отырып, сутекті не үшін қолданатынын жазыңыз.
|
Дескриптор: зертханада сутегі газын алуға болатын реагенттерді анықтайды; анықталған реагенттермен реакция теңдеуін жазады; сутек газын жинау және анықтау әдісін жазады; Р және Q заттарын анықтайды; Жалпы балл-7
Дескриптор : сутектің қолданылу саласын жазады. Жалпы балл-3 |
Оқулық Химия 8-сынып Тапсырма жазылган парактар |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс: «Шығу билеті» арқылы |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §.24-25 оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















