«№1 орта мектеп» МКМ
Қысқамерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сансызбаева Назира Берікқызы |
|
|
Күн: 5.12.2024ж |
Сыныбы : 8А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Сутектің алынуы, қасиеттері және қолданылуы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.1 -сутекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
- сутектің табиғатта таралуын,қолданылуын білу; - химиялық және физикалық қасиетін сипаттау; - сутекті зертханада және өндірісте алу жолдарымен танысу; |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Құты (банка) » әдісі бойынша құтыға жақсы тілектер айтып қақпағын жауып қояды.Осылайша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) Classroomscreen «Оттек, көмірқышқыл газы, азот» молекулалар топтары болып 3 топқа бірігеді |
«Құты» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Бәйге
бағалауы |
|
4мин 2минут |
ІІ Үй тапсырмасы жеке жұмыс Wordwool Бағдарлама арқылы сұраққа жауап береді «Суреттер» арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар жеке жұмыс Wordwool Бағдарлама арқылы сұраққа жауап береді «Суреттер» арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
4 минут 8минут |
Кинометафора әдісі арқылы видео көреді Мұғалім оқушыларға такырыпты бөліп береді.Jamboard тақтасымен жұмыс 1-топ «Жалпы сипаттамасы, табиғатта таралуы» 2-топ « Сутекті алу» 3- топ « Физикалық, химиялық қасиеті» 4-топ «Сутектің қолданылуы» туралы ақпаратты оқып танысып, постер жасауға нұсқау береді |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , қажетті ақпаратты дәптерге жазып алады. Jamboard тақтасымен жұмыс жасайды |
Кері байланыс: «Бәйге» тәсілі арқылы бағалайды |
https://youtu.be/ZIFWU38lWrg?si=LUTPKTqLO1DWnX7v Jamboard тақтасы Химия |
|
5минут 3минут 5минут 5минут |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма «Кім жылдам?» тәсілі (і) а) литий, б) калий в)барийдің сумен әрекеттесу теңдеуін жазыңдар. 2-тапсырма https://dashboard.blooket.com/edit?id=675149ce0e91c297a4d2369e 3-тапсырма Күкірсутек H2S және метанның CH4 құрамындағы сутектің массалық үлесті есептеңдер. 4-тапсырма Цифрлық платформада тапсырма ұсыну Сутек https://wordwall.net/ru/resource/39103088
|
Дескриптор: металдардың сумен әрекеттесу теңдеуін жазады; сутектің берілген оксидтермен әрекеттесу теңдеуін жазады. Дескриптор :Blooket бағдарламасымен сұрақтарға жауап береді Дескриптор : қосылыстар құрамындағы сутектің массалық үлесін анықтайды. Дескриптор: Цифрлық платформада тапсырма орындайды |
ҚБ:2балл ҚБ:3балл
ҚБ:3балл ҚБ:2балл |
Оқулық Химия 8-сынып https://dashboard.blooket.com/set/675149ce0e91c297a4d2369e |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс Ватсап әдісі Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Ватсап әдісі» Маған сабақта қиын болды Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек |
Алған балдарын жинақтап қорытындылайды |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §.24-25 оку |
|
|
|
Тексерілді ДӘІЖО:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сутектің алынуы
Сутектің алынуы
«№1 орта мектеп» МКМ
Қысқамерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сансызбаева Назира Берікқызы |
|
|
Күн: 5.12.2024ж |
Сыныбы : 8А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Сутектің алынуы, қасиеттері және қолданылуы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.1 -сутекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
- сутектің табиғатта таралуын,қолданылуын білу; - химиялық және физикалық қасиетін сипаттау; - сутекті зертханада және өндірісте алу жолдарымен танысу; |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Құты (банка) » әдісі бойынша құтыға жақсы тілектер айтып қақпағын жауып қояды.Осылайша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) Classroomscreen «Оттек, көмірқышқыл газы, азот» молекулалар топтары болып 3 топқа бірігеді |
«Құты» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Бәйге
бағалауы |
|
4мин 2минут |
ІІ Үй тапсырмасы жеке жұмыс Wordwool Бағдарлама арқылы сұраққа жауап береді «Суреттер» арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар жеке жұмыс Wordwool Бағдарлама арқылы сұраққа жауап береді «Суреттер» арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
4 минут 8минут |
Кинометафора әдісі арқылы видео көреді Мұғалім оқушыларға такырыпты бөліп береді.Jamboard тақтасымен жұмыс 1-топ «Жалпы сипаттамасы, табиғатта таралуы» 2-топ « Сутекті алу» 3- топ « Физикалық, химиялық қасиеті» 4-топ «Сутектің қолданылуы» туралы ақпаратты оқып танысып, постер жасауға нұсқау береді |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , қажетті ақпаратты дәптерге жазып алады. Jamboard тақтасымен жұмыс жасайды |
Кері байланыс: «Бәйге» тәсілі арқылы бағалайды |
https://youtu.be/ZIFWU38lWrg?si=LUTPKTqLO1DWnX7v Jamboard тақтасы Химия |
|
5минут 3минут 5минут 5минут |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма «Кім жылдам?» тәсілі (і) а) литий, б) калий в)барийдің сумен әрекеттесу теңдеуін жазыңдар. 2-тапсырма https://dashboard.blooket.com/edit?id=675149ce0e91c297a4d2369e 3-тапсырма Күкірсутек H2S және метанның CH4 құрамындағы сутектің массалық үлесті есептеңдер. 4-тапсырма Цифрлық платформада тапсырма ұсыну Сутек https://wordwall.net/ru/resource/39103088
|
Дескриптор: металдардың сумен әрекеттесу теңдеуін жазады; сутектің берілген оксидтермен әрекеттесу теңдеуін жазады. Дескриптор :Blooket бағдарламасымен сұрақтарға жауап береді Дескриптор : қосылыстар құрамындағы сутектің массалық үлесін анықтайды. Дескриптор: Цифрлық платформада тапсырма орындайды |
ҚБ:2балл ҚБ:3балл
ҚБ:3балл ҚБ:2балл |
Оқулық Химия 8-сынып https://dashboard.blooket.com/set/675149ce0e91c297a4d2369e |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс Ватсап әдісі Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Ватсап әдісі» Маған сабақта қиын болды Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек |
Алған балдарын жинақтап қорытындылайды |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §.24-25 оку |
|
|
|
Тексерілді ДӘІЖО:
шағым қалдыра аласыз















