САБАҚ ЖОСПАРЫ
Әдебиеттік оқу
|
Сабақ:Суықторғай |
Мектеп: «Жаңа дала» ЖОМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 20.01.2017ж |
Мұғалімнің есімі: Сапарбаева Қ.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: жоқ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
М. Зверевтің «Суықторғай» шығармасын оқып танысу. Табиғатты қорғай білуге үйрену. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әңгімені оқып, мазмұнын түсінеді, айта алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқып, түсінгенін басқаларға әңгімелеп береді. Тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дәйекті дәлелдер айтып, әңгімеге жоспар құрайалады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аш өзегіне түсіп кетпесін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Ж. Жұмахановтың «Ақ боран» әңгімесін пысықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 2мин 2мин 2мин 6мин |
Ынтымақтастық ахуал. Шаттық шеңберін құру. Біліп айтқан сөзге құн жетпейді. Тауып айтқан сөзге шын жетпейді. Өзің білмесең білгендерден үйрен Үйренгеннен ештеңең кетпейді. Топқа біріктіру: «Жобалау» тобы, «Бақылау» тобы, «Зерттеу» тобы. Табыс критерийін, бағалау критерийін таныстыру. Үй тапсырмасын пысықтау. Әр топқа тапсырма: Табиғи құбылысты жандандыру, суреттеу. Ақ боран сөзінің мағынасын ашу. Халық ауа-райын қалай болжаған? Постер қорғау, бағалау. |
Қима қағаздар. Табыс критерийі, бағалау критерийі. Бағдаршам түстері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 5мин 6мин 5мин 5мин 2мин 3мин |
Жаңа сабақ Зейінді шоғырландыру. Сөзжұмбақ шешу арқылы тақырыпты анықтау.
Әр топ мәтінді оқып, жоспар құрады. Тақтаға іледі, танысады.
«Өрмекші торы» әдісі арқылы сұрақ-жауап.
Бағдаршам әдісімен бағалау. Әр топ постер қорғайды. Суықторғайды сипаттау. (суретін салу). Автордың іс-әрекетіне баға бер. Мейірімді
Байқағыш Қамқор
Автор
Табиғат Жауапты қорғаушысы Адал Кластер қорғау «Құстар біздің досымыз». Не үшін олай айтылады? «Бағдаршам сигналдары» арқылы бағалау. Дәптермен жұмыс. «Сұрақ-жауапқа құрылған хат» Дж. Радари
|
Оқулықтар А4 парағы
Бағдаршам түстері Флипчарт
Флипчарт, маркер
Плакат, маркер Бағдаршам түстері Дәптер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 2мин 2мин |
Бағалау критерийін қолдану, қорытындылау. Кері байланыс. Стикерге өз әсерлерін жазып, тиісті смайликтерге жапсырады. |
Бағалау парағы Стикер, смайликтер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты тақырыпқа сай жоспарланды. Оқушылар сабаққа белсене қатысты. Жоспар тиімді жасалған. Мен берілген уақытты дұрыс пайдаландым. Мен алдағы уақытта ізденісте боламын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Үй тапсырмасын топ болып пысықтап шықты. Оқушылардың дайындығы жақсы болды. 2: Жаңа тақырыпты топпен бірге постер арқылы түсіндірді. Оқушылар өз ойларын дұрыс қорытындылады. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Әр тапсырманы орындап, соңынан топпен бірін-бірі «Бағдаршам сигналдары» әдісімен бағалады. 2: «Өрмекші торы» әдісін қолдану жаңалық болды. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? М.Зверевтің «Суықторғай» әңгімесінің (идеясын) автордың негізгі ойын оқушының қалай түсінгенін анықтадым. Жеке оқушылардың сұраққа жауап бергенде сөйлеу мәнерінің дұрыс болуына көңіл бөлдім.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



Максим Зверевтің «Суықторғай» әңгімесін оқушыларға таныстыру мақсатында 4 «А» сынып оқушыларын «Жобалау», «Бақылау», «Зерттеу» топтарына біріктірдім. «Табиғи құбылысты жандандыру, суреттеу», «Ақ боран сөзінің мағынасын ашу», «Халық ауа-райын қалай болжады?» деген сұрақтарға постер қорғап, үй жұмысын пысықтады. Сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа тақырыпты анықтадық. 1. Тіршілік көзі ... 2. Киіз үй жабдығы ... 3. Асханаға керекті зат ... 4. Қар жауатын мезгіл ... 5. Биік төбелердің атауы ... 6. Халықтың ортақ мекені ... 7. Бал беретін жәндік ... 8. Ат тұяғына қойылатын зат ... 9. Қасиетті тағам ... 10. Өз бейнеңді көрсететін зат ... Әр топ мәтінді оқып, жоспар құрды. «Өрмекшінің торы» әдісімен тақырыптың (мазмұнын) аштық. М.Зверев кім? Әңгіме қай мезгілге байланысты жазылған? Суықторғайдың түсі қандай? Автор ненің ізін байқады? Суықторғай қайда тығылды? Суықторғайдың жағдайы қандай еді? Торғайды неге тастағысы келмеді? «Аш өзегіне түсіп кетпесін» сөзінің мағынасы қандай? Торғай қанша уақыт үйде болды? Суықторғайды қайда апарды? Сұрақтар тосыннан қойылып отырғандықтан , оқушылар түрлі жауаптар айтты.жауаптарына қарай әр оқушының білімі «бағдаршам» түстерімен бағаланды. Оқушылар бірін-бірі өзара бағалағанда кімнің жауабы дұрыс немесе толық емес екеніне көңіл бөлді. «Суықторғайды сипаттау (суретін салу)». «Автордың іс-әрекетіне баға бер» (тұжырымдамалық карта). «Құстар біздің досымыз» не үшін олай айтылады? (Кластер қорғау). Әр топ тапсырманы орындап, бірін-бірі бағалап отырды. «Сұрақ-жауапқа құрылған хат». Итальян жазушысы Дж. Родари ойлап тапқан. Алты оқушыға түрлі сұрақтар беріледі. Сұрақтарға жазбаша жауап береді. Белгілі тұрақты сұрақтар.
-
Кім? Не?
-
Қай жерде?
-
Не істеді?
-
Ол не айтты?
-
Адамдар не деді?
-
Оқиға немен тынды?
Әрине, жауап барлық уақытта ұтқыр бола бермеуі мүмкін. Дегенмен тартымды ойын, оқушылар серігіп қалады.
Бағалау, сабақ соңындағы рефлексиялық оқыту оқушылардың үйренгендері жайында айтуы немесе жазуы, оқушыларды сын тұрғысынан ойлауға жетелейді. Сын тұрғысынан ойлайтын оқушылар белсенді болады. Жаңашыл тұлғаларды өмірге даярлайтыныма, алған білімдерін өмірде қолдана алуына сеніммен қараймын.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Суық торғай ҚМЖ
Суық торғай ҚМЖ
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Әдебиеттік оқу
|
Сабақ:Суықторғай |
Мектеп: «Жаңа дала» ЖОМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 20.01.2017ж |
Мұғалімнің есімі: Сапарбаева Қ.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: жоқ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
М. Зверевтің «Суықторғай» шығармасын оқып танысу. Табиғатты қорғай білуге үйрену. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әңгімені оқып, мазмұнын түсінеді, айта алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқып, түсінгенін басқаларға әңгімелеп береді. Тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дәйекті дәлелдер айтып, әңгімеге жоспар құрайалады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аш өзегіне түсіп кетпесін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Ж. Жұмахановтың «Ақ боран» әңгімесін пысықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 2мин 2мин 2мин 6мин |
Ынтымақтастық ахуал. Шаттық шеңберін құру. Біліп айтқан сөзге құн жетпейді. Тауып айтқан сөзге шын жетпейді. Өзің білмесең білгендерден үйрен Үйренгеннен ештеңең кетпейді. Топқа біріктіру: «Жобалау» тобы, «Бақылау» тобы, «Зерттеу» тобы. Табыс критерийін, бағалау критерийін таныстыру. Үй тапсырмасын пысықтау. Әр топқа тапсырма: Табиғи құбылысты жандандыру, суреттеу. Ақ боран сөзінің мағынасын ашу. Халық ауа-райын қалай болжаған? Постер қорғау, бағалау. |
Қима қағаздар. Табыс критерийі, бағалау критерийі. Бағдаршам түстері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 5мин 6мин 5мин 5мин 2мин 3мин |
Жаңа сабақ Зейінді шоғырландыру. Сөзжұмбақ шешу арқылы тақырыпты анықтау.
Әр топ мәтінді оқып, жоспар құрады. Тақтаға іледі, танысады.
«Өрмекші торы» әдісі арқылы сұрақ-жауап.
Бағдаршам әдісімен бағалау. Әр топ постер қорғайды. Суықторғайды сипаттау. (суретін салу). Автордың іс-әрекетіне баға бер. Мейірімді
Байқағыш Қамқор
Автор
Табиғат Жауапты қорғаушысы Адал Кластер қорғау «Құстар біздің досымыз». Не үшін олай айтылады? «Бағдаршам сигналдары» арқылы бағалау. Дәптермен жұмыс. «Сұрақ-жауапқа құрылған хат» Дж. Радари
|
Оқулықтар А4 парағы
Бағдаршам түстері Флипчарт
Флипчарт, маркер
Плакат, маркер Бағдаршам түстері Дәптер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 2мин 2мин |
Бағалау критерийін қолдану, қорытындылау. Кері байланыс. Стикерге өз әсерлерін жазып, тиісті смайликтерге жапсырады. |
Бағалау парағы Стикер, смайликтер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты тақырыпқа сай жоспарланды. Оқушылар сабаққа белсене қатысты. Жоспар тиімді жасалған. Мен берілген уақытты дұрыс пайдаландым. Мен алдағы уақытта ізденісте боламын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Үй тапсырмасын топ болып пысықтап шықты. Оқушылардың дайындығы жақсы болды. 2: Жаңа тақырыпты топпен бірге постер арқылы түсіндірді. Оқушылар өз ойларын дұрыс қорытындылады. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Әр тапсырманы орындап, соңынан топпен бірін-бірі «Бағдаршам сигналдары» әдісімен бағалады. 2: «Өрмекші торы» әдісін қолдану жаңалық болды. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? М.Зверевтің «Суықторғай» әңгімесінің (идеясын) автордың негізгі ойын оқушының қалай түсінгенін анықтадым. Жеке оқушылардың сұраққа жауап бергенде сөйлеу мәнерінің дұрыс болуына көңіл бөлдім.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



Максим Зверевтің «Суықторғай» әңгімесін оқушыларға таныстыру мақсатында 4 «А» сынып оқушыларын «Жобалау», «Бақылау», «Зерттеу» топтарына біріктірдім. «Табиғи құбылысты жандандыру, суреттеу», «Ақ боран сөзінің мағынасын ашу», «Халық ауа-райын қалай болжады?» деген сұрақтарға постер қорғап, үй жұмысын пысықтады. Сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа тақырыпты анықтадық. 1. Тіршілік көзі ... 2. Киіз үй жабдығы ... 3. Асханаға керекті зат ... 4. Қар жауатын мезгіл ... 5. Биік төбелердің атауы ... 6. Халықтың ортақ мекені ... 7. Бал беретін жәндік ... 8. Ат тұяғына қойылатын зат ... 9. Қасиетті тағам ... 10. Өз бейнеңді көрсететін зат ... Әр топ мәтінді оқып, жоспар құрды. «Өрмекшінің торы» әдісімен тақырыптың (мазмұнын) аштық. М.Зверев кім? Әңгіме қай мезгілге байланысты жазылған? Суықторғайдың түсі қандай? Автор ненің ізін байқады? Суықторғай қайда тығылды? Суықторғайдың жағдайы қандай еді? Торғайды неге тастағысы келмеді? «Аш өзегіне түсіп кетпесін» сөзінің мағынасы қандай? Торғай қанша уақыт үйде болды? Суықторғайды қайда апарды? Сұрақтар тосыннан қойылып отырғандықтан , оқушылар түрлі жауаптар айтты.жауаптарына қарай әр оқушының білімі «бағдаршам» түстерімен бағаланды. Оқушылар бірін-бірі өзара бағалағанда кімнің жауабы дұрыс немесе толық емес екеніне көңіл бөлді. «Суықторғайды сипаттау (суретін салу)». «Автордың іс-әрекетіне баға бер» (тұжырымдамалық карта). «Құстар біздің досымыз» не үшін олай айтылады? (Кластер қорғау). Әр топ тапсырманы орындап, бірін-бірі бағалап отырды. «Сұрақ-жауапқа құрылған хат». Итальян жазушысы Дж. Родари ойлап тапқан. Алты оқушыға түрлі сұрақтар беріледі. Сұрақтарға жазбаша жауап береді. Белгілі тұрақты сұрақтар.
-
Кім? Не?
-
Қай жерде?
-
Не істеді?
-
Ол не айтты?
-
Адамдар не деді?
-
Оқиға немен тынды?
Әрине, жауап барлық уақытта ұтқыр бола бермеуі мүмкін. Дегенмен тартымды ойын, оқушылар серігіп қалады.
Бағалау, сабақ соңындағы рефлексиялық оқыту оқушылардың үйренгендері жайында айтуы немесе жазуы, оқушыларды сын тұрғысынан ойлауға жетелейді. Сын тұрғысынан ойлайтын оқушылар белсенді болады. Жаңашыл тұлғаларды өмірге даярлайтыныма, алған білімдерін өмірде қолдана алуына сеніммен қараймын.
шағым қалдыра аласыз














